Gönderen Konu: Gübre Bandı  (Okunma sayısı 3795 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tolga Dilber

• Ziyaretçi
Gübre Bandı
« : Aralık 16, 2011, 07:51:51 ÖS »
Arkadaşlar Değerli Abilerim  Yeni Organik Tavukçuluk İçin Yeni Kümes Yapıyorum Bu Kümesime Bir Tane Gübre Transfer Bandı Lazım Bunu Nereden Temin Edebiliri z ve Nasıl Kullanabi liriz

Mehmet Arpat

• Ziyaretçi
Ynt: Gübre Bandı
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2011, 08:20:06 ÖS »
Ali Varel abimiz bu ihtiyacı karşılar Tolga. Kazım abiye söyledim ben görüşürsünüz.

Tolga Dilber

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2011, 08:21:13 ÖS »
tmm abi saolasın

tolga uçar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2011, 08:54:36 ÖS »
organik tavukçulukta nasıl gübre bandı lazım olur anlamadım ???..sal çayıra otlasınlar :)yap bir kulübe yumurtlasınlar :)bu arada organik tavukçuluk derken hangi tavuk ırkıyla yapacaksın bunu Tolga ..

ÖMER EVSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2011, 08:57:49 ÖS »
organik tavukçulukta nasıl gübre bandı lazım olur anlamadım ???..sal çayıra otlasınlar :)yap bir kulübe yumurtlasınlar :)bu arada organik tavukçuluk derken hangi tavuk ırkıyla yapacaksın bunu Tolga ..
Tarım Bakanlığı öyle demiyor ne yazık ki, ben olsam adını organik değil dğal diye değiştiririm, onlar ytönetmelik çıkarana kadar oooo hhhooooo. .. atı alan üsküdarı geçer bende tecrübe edinmiş olurummm ;D ;D ;D

Tolga Dilber

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2011, 09:00:25 ÖS »

herhangi bir tavuk ırkı genellikl e yılda en çok yumurta hangi ırk fazla veriyorsa onları seçicem işte tarım bakanlıgından onay almak için onuda sordum hangi ırk olması lazım diye önemli değil dediler önemli olan organik yem vermen fabrika yemi kullanmam an

Tolga Dilber

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 16, 2011, 09:01:48 ÖS »
gübre bandını tarım bakanlıgı istemiyor ben kümeste koku olmasın sinek vs. olmasın diye bunu istiyorum ileride çiftlik tipi biogas tesisi kurucam

MUHARREM YASAR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 16, 2011, 10:18:25 ÖS »
ben austra lorp yumurtası almayı planlıyorum
guiness rekoru kırmış tavuk 365 günde 364 yumurta ile

Tolga Dilber

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 16, 2011, 10:31:03 ÖS »
muharrem hocam ben inanmıyorum otavuga ya :) hayvan 365 günün 364 günü yumurtlar mmı yahu

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Aralık 16, 2011, 10:43:58 ÖS »
tolga bey   yaptığınız işletmenin yani yapacağınız   işin   fizibilit e  çalışmaları veya  plan  program   dahilinde  ilerlemiy or mu?
bir bilir kişi  tarafından  sonuçta  bu işletme olacak  onaylanac ak  ve  ruhsat alacaksınız
hobici barınağı  gibi     davranışlar   var  burda  acaba  ben  yanlış mı  anladım veya hakkikate n  sıfırdan kendiniz  araştırarak mı eklemeler  yapıyorsunuz  şayet  öyle ise   onay  kısmı  nasıl olacak

sanki  aklına  gelmişken  şu olsun     aa iyi  aklıma  getirdin gibi    kelimeler  görüyorum

çünkü telafuz edilen üretim  rakamları  kolay  bir   işletme gibi  görünmüyor 
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2011, 10:45:53 ÖS Gönderen: ahmet bulut »

Tolga Dilber

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 16, 2011, 10:55:59 ÖS »
tolga bey   yaptığınız işletmenin yani yapacağınız   işin   fizibilit e  çalışmaları veya  plan  program   dahilinde  ilerlemiy or mu?
bir bilir kişi  tarafından  sonuçta  bu işletme olacak  onaylanac ak  ve  ruhsat alacaksınız
hobici barınağı  gibi     davranışlar   var  burda  acaba  ben  yanlış mı  anladım veya hakkikate n  sıfırdan kendiniz  araştırarak mı eklemeler  yapıyorsunuz  şayet  öyle ise   onay  kısmı  nasıl olacak

sanki  aklına  gelmişken  şu olsun     aa iyi  aklıma  getirdin gibi    kelimeler  görüyorum

çünkü telafuz edilen üretim  rakamları  kolay  bir   işletme gibi  görünmüyor

üretim sayısı çokmu fazla sadece 3000 tavuk organik yumurta üreticiliği sertifika sı alıcam ve ruhsat alınıcak kaçak göçek bir şey olmayacak
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2011, 10:57:26 ÖS Gönderen: Tolga Dilber »

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Aralık 16, 2011, 11:00:27 ÖS »
tolga  bey  kaçak  köçek  ne demek

Tolga Dilber

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 16, 2011, 11:05:43 ÖS »
yani ruhsatsız işletme olmayacak :) büyük cezaları var bu işlerin

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Aralık 16, 2011, 11:12:27 ÖS »
bakın   benim  sorumla sizin cevap   çok ters zaten kaçak  köçek  durum dile  getirmedi m  nerden aklınıza geldi  o durum?

benim sorum  sizin bu işe  girişiniz  ve işletme kurulması  Allah  hayırlı uğurlu  bol kazanç versin helalinde n inşallah

bu iş kurulurke n   yeni mi adım atıyorsunuz  araştırma  safhası mı yoksa başladınız mı ben  başlandı diye   okudum yanlışsa kusura  bakma

başladınız iseniz  elinizde devlet projesi    yok mu?
nasıl 15.000-20.000  kafes tavuğundan burdan   söylenenlerle  ve yardımlarla organik salmaya  geçiş ve  3000 kapasitey e  geçişi  merak ettim neye göre  ilerleme
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2011, 11:13:22 ÖS Gönderen: ahmet bulut »

Tolga Dilber

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Aralık 16, 2011, 11:15:07 ÖS »
evet 15000 20000 adet. kafeste yumurta tavukculu gu yapıcaktım ama kaldırılıcakmış kafes sistemler i bende tarım bakanlıgına gittim onay almak için organik yumurta üreticiliğini önerdiler bana zaten bilgim var 10000 adetlik yumurta üretim yerim var bunu yasallastırmak istiyorum

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Aralık 16, 2011, 11:18:34 ÖS »
evet 15000 20000 adet. kafeste yumurta tavukculu gu yapıcaktım ama kaldırılıcakmış kafes sistemler i bende tarım bakanlıgına gittim onay almak için organik yumurta üreticiliğini önerdiler bana zaten bilgim var 10000 adetlik yumurta üretim yerim var bunu yasallastırmak istiyorum

hımm
yani siz zaten işin içindesiniz 10.000 az değil  neyin ne olduğunu her şeyi çok iyi biliyorsu nuz 

tamam   anladım  ben  durumu kolay gelsin size

Tolga Dilber

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Aralık 16, 2011, 11:20:45 ÖS »
teşekkür ederim ama bu organik yumurta üreticiliği için bir kümeste 3000den fazla tavuk olmaması gerekiyor mus

OKAN_KEMAL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Aralık 17, 2011, 01:07:59 ÖÖ »

hımm
yani siz zaten işin içindesiniz 10.000 az değil  neyin ne olduğunu her şeyi çok iyi biliyorsu nuz 

pes mi ettin Ahmet sana yakışmıyor :)

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Aralık 17, 2011, 07:39:21 ÖÖ »

hımm

pes mi ettin Ahmet sana yakışmıyor :)

aşkolsun  abi  doğru  pes etmez  özelden devam ediyoruz ;) kişisel  olsun ;D

Orhun Hicaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Şubat 05, 2012, 01:49:59 ÖÖ »
ben austra lorp yumurtası almayı planlıyorum
guiness rekoru kırmış tavuk 365 günde 364 yumurta ile

Muharrem Bey, Emre Özçiçekçi Bey'in Australor plar konusunda ki iletileri ni incelerse niz, bu tavuk cinsinin olumlu ve olumsuz yanlarını daha iyi tahlil etme imkanı bulursunu z... şu an için üç beş husus belirtebi lirim ama Emre Bey'in, Australor plar hakkındaki tafsilatlı paylaşımlarını okursanız daha sağlıklı bilgi edinebili rsiniz...
Ayrıca, şu an için Türkiye'de bu ırkın temin edilebilm esi oldukça güç; ırkının tüm özelliklerini taşıyan Australor pların temini konusunda site üyelerimizden birkaçının özverili çalışmalarının semeresi -bildiğim kadarıyla- henüz alınmış değil... üretim aşamasına geçildiğinde, sitemiz ve/veya evcilsite si.com aracılığıyla  duyurusu yapılacaktır...
bilginize ...
« Son Düzenleme: Şubat 05, 2012, 01:51:44 ÖÖ Gönderen: Orhun Hicaz »

bedri vedat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Şubat 05, 2012, 12:24:17 ÖS »
Bir tavuğun yumurta verimini olumsuz etkileyen faktörleri incelediğimizde en etkin olanları
tüy dökümü ve gurkluk geliyor.
Buradan ne anlamamız gerekiyor?

Bir tavuğun çok yumurta vermesi için gurk olmaması ve tüy dökümünün geç olması.

Bütün yumurta amaçlı çalışmalar bireye bu özellikleri kazandırmak için yapılıyor. Ayrıca kesintisiz yumurtlam a yumuşak mizaç strese kapılmama gibi bir çok özellik yanında piyasanın istediği standartl ara uygun yumurta büyüklüğü içinde çalışılmakta.

Bir işletme büyük çaplı ticari yumurtacılık işi yapacaksa yetiştireceği bireyleri n gurk olma özelliğine bakmalı Australor plar gurk oluyorsa bu iş için uygun değildir. O ırk daha ziyade kendi anaç materyali ni kendi temin eden küçük işletmeler için uygun görünüyor. Büyük bir işletme için hatlar ve hibretler çok daha uygun bir çözüm sağlıyacaktır.
« Son Düzenleme: Şubat 05, 2012, 12:39:12 ÖS Gönderen: bedri vedat »