Gönderen Konu: Güvercinin Altına Kekik Yumurtası  (Okunma sayısı 8489 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
Güvercinin Altına Kekik Yumurtası
« : Kasım 22, 2011, 01:32:08 ÖS »
Selam arkadasla r güvercinin altına keklik yumurtası koymayı düşünüyorum cıkarırmı merak ettim eger cıkarırsa cıktıktan sonra büyütebilirim her güvercinin altına 6 adet yumurta koysam düşüncelerinizi bekliyoru m ?

sadettinbakırcı

• Ziyaretçi
Ynt: Güvercinin Altına Kekik Yumurtası
« Yanıtla #1 : Kasım 22, 2011, 01:34:07 ÖS »
Keklik civcivler i çok hareketli oluyor yakalarsa besler:)

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 22, 2011, 01:39:33 ÖS »
Güvercin yumurtaya 19 gün yatar civciv çıkmazsa 21 . gün kalkar yumurtada n keklik civcivi ise 24 günde çıkar keklik civcivi çıkın ca hareketle nir ve folluktan çıkar büyük ihtimalle de soğuktan ölür artık siz değerlendirin

Mehmet Ünlükaplan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 22, 2011, 01:48:45 ÖS »
Keklik yumurtasını doğal kuluçkada çıkarmak için genellikl e ispenç(cin tavuğu) kullanılır,kekliklere en güzel bir şekilde annelik yaparlar,kekliklerin kaçmaması için kapalı telli bir kümes düşünebiliz,tabanı kumla karışık güneşte ısıtılmış elinmiş toprak,keklik yavrularının suya bulunmıyacak bir şekilde suluk olmalıdır

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 22, 2011, 02:40:45 ÖS »
teşekkürler bilgileri niz icin ama ben güvercin yattıgı zaman kapalı bi 1 metre karelik kafeste yatırıcam  cıktıktan sonrada kendim lamba sistemiyl e bakabilir im cıkardıktan sonra sorun kalmaz

omer kalem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 22, 2011, 02:55:51 ÖS »
Güvercin yumurtaya 19 gün yatar civciv çıkmazsa 21 . gün kalkar yumurtada n keklik civcivi ise 24 günde çıkar keklik civcivi çıkın ca hareketle nir ve folluktan çıkar büyük ihtimalle de soğuktan ölür artık siz değerlendirin

Mustafa Kardeş sen Ömer Kılıçoğlu'nun yazısını iyi okumadın galiba keklik 24 günde çıkar diyor ve güvercin yavru çıkmazsa 21. gün yumrtaların üzerinden kalkacağını belirtmiş yani bu iş olmazzzz.

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Kasım 22, 2011, 03:14:24 ÖS »
benim tavuk vardı altına ördek yumurtası koymustum ve onu cıkardı oda normalde 21 gün yatması lazımdı ama fazla yattı ama bu kuş belkide yatmaz evt  :)

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 22, 2011, 05:48:18 ÖS »
benim tavuk vardı altına ördek yumurtası koymustum ve onu cıkardı oda normalde 21 gün yatması lazımdı ama fazla yattı ama bu kuş belkide yatmaz evt  :)

Tavuklar güvercinlerden farklı tavuk altına uymurta koyup yavrular çıktığı gün yavruları alıp tekrar yumurta koyup tekrar yavru çıkaranları biliyorum .48 gün yatmış oluyor.

Güvercin konusunda Ömer abi haklı bende duymuştum.Sen biryerden ispenç(cin)tavuğu edin.

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Kasım 22, 2011, 05:57:45 ÖS »
Bu cevrede ispenc bulabilec egim bi yer yok ama bi yerden temin etmem lazım teşekkürler muhammet.

erol_pehlivanoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 22, 2011, 06:03:07 ÖS »
İşte burda devreye gireceksi niz aslında ispenç bulunur diye  ;D

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Kasım 22, 2011, 06:07:50 ÖS »
Elimde makına var ve ben  dogal yollara baş vurdum  :)
neden : elektrikl er sık sık kesilir burada yada gelen kargoların hic biri saglam olmaz saglam olsa fazla sallanmad an bozulmust ur.....      :)

saitsahineren

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Kasım 22, 2011, 08:21:36 ÖS »
mantıklı olalllım bu iş olmaz biri 19 günde cıkıyor biri 24 günde , ama ben güvercin altında zibrit yumurtası cıkaranı gördüm, keklikte olur ama  nasıl olur ?
1 -elinde güvercin çok olacak ve yumurtaya yatan  güvercininde çok olacak ,
2- bir cift  güvercinin altına keklik yumurtala rını koyacaksın 18 gün bekleyece ksin ,19 gün alacaksın diyer yedekteki güvercinin altındaki sahte yumurtala rı alacaksın, keklik yumurtala rını oraya koyacaksın 5 günde orada bekleyece k cıkan yavruları alıp ,ısıtmalı başka bir alanda bakacaksın, biraz karışık oldu ama idare edin ;D

1 cift güvercin:19 gün + yedekteki güvercinin altında 5 gün : 24 gün keklikler cıkar , cıkarmı valla cıktı ;D

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Kasım 22, 2011, 08:26:19 ÖS »
bende öyle düşündüm ama inat ettim bi güvercinin 24 gün yatıcagına inanıyorum sivas kumruları var güvercin yumurtala rına yuvaya yavrularına cok düşkündürler  onlar ile deneyeceg im .
Sivas Kuşları alıntı : *Yavru verimleri çok iyidir. Yavrularına aşırı düşkündürler ve iyi bakarlar.
( Sivas kumru güvercin )
« Son Düzenleme: Kasım 22, 2011, 08:36:08 ÖS Gönderen: Mustafa Dogan »

OKAN_KEMAL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Kasım 22, 2011, 09:08:09 ÖS »
Cıkar kardesim cıkar :) ben cıkardım
Saitin taktigini kullanaca ksın ama şaşırtmayı baştan yapacaksın yani yedi gün bir ciftin altına sonra oradan alıp baska ciftin altına koyacaksın elinde güvercin bolsa tavukta bıldırcında cıkarabilirsin ama bu işleri yaparken kagıt kalem kullanara k yapki tarihleri karıstırma

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Kasım 22, 2011, 09:12:05 ÖS »
en kısa zamanda güvercin bulup bu işi yapıcam  ;)

OKAN_KEMAL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Kasım 22, 2011, 11:00:49 ÖS »
ne yani güvercinin yok mu senin simdi :)

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Kasım 22, 2011, 11:12:42 ÖS »
;D  ;D  ;D  Eyvahlar olsun güvercinin yok ve güvercin altında keklik çıkarmayı planlamal arı yapıyorsun.15-20 tane güvercin alıcaksın onlar yumurta yapıcak yumurta yaptıklarında keklik yumurtası bulucaksın , güvercinlerin birinin altından alıp diğerine koyucaksın 1-2 aylık süreç sonunda : sonuç 4-5 keklik civcivi  8)

edisonda böyle azim görmedim ben  ;D

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Kasım 22, 2011, 11:17:42 ÖS »
Muhammet genemi sen ve o yorumların görüceksin muhammet yaptıgımda :)
 ;D

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Kasım 22, 2011, 11:18:36 ÖS »
Evet okan bey yok ama ben hemen yapıcam demedim planım bu  :)

OKAN_KEMAL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Kasım 22, 2011, 11:22:56 ÖS »
:) hadi hayırlısı ama öyle 5-6 tane yumurta koyma sakın
en fazla 3
sogukta zor olur gerci bu düsünce yaza ancak icrata gecer ama sen tavsiye dinlersen güvercinle falan ugrasma bir kac tane ispenc tavuk al  koy altlarına 8 10 yumurta hersey istedigin gibi olur
selamlar

Nuri ERSAHİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Kasım 22, 2011, 11:23:55 ÖS »
Ben bi defa hindi den tavuk çıkardım ama güvercinden keklik çıkmaz kesin yani ben çok besledim güvercin.. yavrulara bakamaz ve de yumurta basması zor olur

OKAN_KEMAL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Kasım 22, 2011, 11:29:04 ÖS »
Ben bi defa hindi den tavuk çıkardım ama güvercinden keklik çıkmaz kesin yani ben çok besledim güvercin.. yavrulara bakamaz ve de yumurta basması zor olur
ne yani kardesim yalan mı konusuyor uz cıkardık diye konu bakması değil kulucka dönemi güvercin kendi yumurtası sanıp yatacak güvercin yavrusu degil keklik cıkaracak  cıktıgı günde arkadas güvercinin altından alacak olay bu
yoksa olay cıkartırıp büyütmekse  tavuk altında cıkaracak büyütürecek

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Kasım 22, 2011, 11:33:56 ÖS »
Benim fikrim duğraşmaya değmez gerçekten.En az 15-20 güvercin lazım onlara o kadar para vereceğine o parayla 4-5 tane ispenç al çok daha iyi hemde hiç sıkıntı çekmessin 2-3 yumurtada değil 15 tane koyarsın birinin altına kendini büyütür besler. ;) Hem sadece keklik değil sülün,bıldırcında çıkartırsın  ;)
« Son Düzenleme: Kasım 22, 2011, 11:36:26 ÖS Gönderen: Muhammet Kalyoncu »

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Kasım 23, 2011, 08:04:49 ÖÖ »
Arkadaş kendi keyfiniz için eziyet etmeyin hayvanlar a koyacaksın en fazla 2 yumurta  hadi çıktı diyelim alıp tekrar bakmak zorun da kalacaksın ozaman  ha makinada çıkmış ha doğal yolla ne farkı kaldı.

koy tavuğun altına 15 -20 yumurta hem çıkarsın hem büyütsün  doya doya keyif yap

bak bunu seyret kendi hayvanlarımın videosu                                         
 http://seyretmelik.com/omer-kilicoglu-keklik-videosu/20133402

serhat koymalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Kasım 23, 2011, 08:19:53 ÖÖ »
Arkadaş kendi keyfiniz için eziyet etmeyin hayvanlar a koyacaksın en fazla 2 yumurta  hadi çıktı diyelim alıp tekrar bakmak zorun da kalacaksın ozaman  ha makinada çıkmış ha doğal yolla ne farkı kaldı.

koy tavuğun altına 15 -20 yumurta hem çıkarsın hem büyütsün  doya doya keyif yap

bak bunu seyret kendi hayvanlarımın videosu                                         
 http://seyretmelik.com/omer-kilicoglu-keklik-videosu/20133402

Bu videoyu hatırlıyorum bu keklikler den doğal kuluçkaya yatan oldu mu ömer bey?

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Kasım 23, 2011, 08:41:47 ÖÖ »
kelik civciv leri 1-1,5 aylık olduğun da istanbul toplantısın da site üyelerine hediye ettim ama bir daha ne olduğunu sormadım

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Kasım 23, 2011, 01:33:57 ÖS »
pekala ispenc bulup 2 3 cift onlar ile yapıcam bilgileri niz icin teşekkürler mantıklı ..

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Kasım 23, 2011, 01:35:47 ÖS »
Lakin ispencler i nereden bulucam  bulundugu m yer bi kasaba ilcedede bakan yok olsada kimsenin elinde olmadeıgından cok deger biçiyorlar bide iyi cins almak lazım yatırmak icin ?

Video paylaşımı icin teşekkürler ömer bey şimdi daha  net acıklayıcı ve net oldu kücük cüsseli tavuk bu işi yapar..
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2011, 01:37:56 ÖS Gönderen: Mustafa Dogan »

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Kasım 23, 2011, 01:44:30 ÖS »
Mustafa bey ille de ispenç olması gerekmez mesela sitemizde n Aydın ÜNAL 25 tl den cüce cochin satıyor bütçeniz uygun sa Aydın kardeşimizin fiyatı çok makul alın her zaman lazım olur madem sizin orda pahalı bu hayvanlar size de hem zevk hem de gelir kaynağı olur .

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Kasım 23, 2011, 01:51:41 ÖS »
Ömer bey gelir kaynagı ilerleyen zmanlarda evet belki olabilir ama şuan icin sadece zevk hobi amaclı düşünoyurm 25 lira evet büyük bi para deil  bi görüşeyim ben gönderim sivasa nasıl olucak.

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Kasım 23, 2011, 01:55:49 ÖS »
Ömer bey gelir kaynagı ilerleyen zmanlarda evet belki olabilir ama şuan icin sadece zevk hobi amaclı düşünoyurm 25 lira evet büyük bi para deil  bi görüşeyim ben gönderim sivasa nasıl olucak.
Aydın bey otobüsle yollar sıkıntı olmaz ama ilk önce Aydın la irtibata geç fotoğraflarını göstersin

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Kasım 23, 2011, 01:58:33 ÖS »
otobüs ile gönderim yapabilir se evet olabilir ömer bey pek teşeküürler aydın  bey ile göreşeceğim.

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Kasım 23, 2011, 02:10:46 ÖS »
Hüseyin bey teşekkürler ben aydın bey ile göreşeyim olmaz ise tekrar size dönerim teşekkürler.

barisozturk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Mart 30, 2013, 09:31:27 ÖÖ »
güvercinin altına en fazla 2 yumurta çekebilirsiniz fazla koyarsanız hiçbiri çıkmaz

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Mart 30, 2013, 12:53:29 ÖS »
Güvercin yumurtayı 18 günde çıkarır 20 günden fazla yatmaz keklik yumurtası 24 günde çıkar yani tek bir çift  güvercinle keklik yumurtası çıkaramazsınız.

burak aras

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Mart 30, 2013, 01:00:00 ÖS »
En iyisi yabani güvercin altından çıkartmak, çatı aralarında yuvaları olan vardır, oralarda bir çiftin altından diğerine geçirebilirsiniz.