Gönderen Konu: Atak ve Atak-s  (Okunma sayısı 23330 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serhat koymalı

• Ziyaretçi
Atak ve Atak-s
« : Ekim 14, 2011, 04:23:05 ÖS »
   Arkadaşlar Tae tavuk satışına başlamış.tanesi 10 tl ihtiyacı olanlara duyurulur .

Ahmet_Yolac

• Ziyaretçi
Ynt: Atak ve Atak-s
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2011, 10:32:19 ÖS »

Çeşitleri ve nasıl temin edilebild iği hakkında da bilgi verebilir seniz sevinirim .

tolga uçar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 15, 2011, 02:56:57 ÖÖ »
Tavuklar acaba kaç aylık... ;)

Yasin KOCATAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 15, 2011, 07:23:45 ÖÖ »
benim bildiğim kadarıyla 1 yıllık. bu konuda en tecrubeli ankaradan ömer guran bey olsa gerek.

selvet üçüncü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 15, 2011, 06:22:07 ÖS »
serhat kardeş hayvanlar kaç aylıklar ve en az kaç adet alınabiliyor acıklayıcı bi bilgi verirseni z memnun oluruz

mustafa salih aksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 16, 2011, 03:04:51 ÖÖ »
Tae' nin Sitesinde böyle bir açıklama yok.Başka birileri çıkma tavuk felan satıyor olmasın.

ÖMER EVSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 16, 2011, 12:48:32 ÖS »
Bildiğim kadarıyla tae sadece yumurta ve civciv satışı yapıyor ben tavuk veya yarka olarak satış yaptığına dair bu güne kadar hiçbirşey duymamıştım.Kaldıki yumurtacı cinslerin i de veya hibrit oluşturdukları türleri de piyasa kesinlikl e sürmezler,yoksa o çalışmalrın hepsi çöpe gitmiş olur maazAllah ... Ama daha net bilgisi olan varsa bilgi verirse seviniriz elbette.. .

Yasin KOCATAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 16, 2011, 02:22:28 ÖS »
Bildiğim kadarıyla tae sadece yumurta ve civciv satışı yapıyor ben tavuk veya yarka olarak satış yaptığına dair bu güne kadar hiçbirşey duymamıştım.Kaldıki yumurtacı cinslerin i de veya hibrit oluşturdukları türleri de piyasa kesinlikl e sürmezler,yoksa o çalışmalrın hepsi çöpe gitmiş olur maazAllah ... Ama daha net bilgisi olan varsa bilgi verirse seviniriz elbette.. .

taenin satıtığıda yumurta veriminde n düşmüş olan atak ve atak-s tavuklarıdır. yan bir çalışma ürünü değil. yaşlananları satıyor yani.

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ekim 16, 2011, 02:32:03 ÖS »

taenin satıtığıda yumurta veriminde n düşmüş olan atak ve atak-s tavuklarıdır. yan bir çalışma ürünü değil. yaşlananları satıyor yani.

anası ağlamış  tavuklar  yani  öylemi :D

Nafiz ÇOLAK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ekim 16, 2011, 02:36:28 ÖS »
Arkadaşlar şu an yumurtanın kolisi 9-10 lira iken hiç bir çiftlik yumurtlay an tavuğunu satmaz dikkatli olun.

kerem karahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 16, 2011, 02:42:06 ÖS »
hakikaten yahu yumurta fıyatları hiç bu kadar artmamıştı en ucuz marketler de bıle kolisi 10 tl  :S

serhat koymalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ekim 17, 2011, 08:47:47 ÖÖ »
Ben yumurta yada yarka almayı düşünüyordum.Yumurta satmadıklarını ama 1 yaşında tavuk sattıklarını söylediler.

ÖMER EVSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ekim 23, 2011, 06:29:16 ÖS »
çıkma 70 inci haftadan sonra olur yani 70-80 haftalık tavuklar olsa gerek ama tekrar bakmak lazım atak ve atak-s ön hibritimi yoksa kendisimi atak ve atak-s ön hibritiys e horozuyla atak ve atak s üretirsiniz değilse ilk önceki türlere geri dönüş bu şartları da bilerek alın lütfen.

emrullah_usta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ekim 23, 2011, 09:56:45 ÖS »
aslında yerı dıgılde arkadasla r bende 20 kadar atax s tavuk var

yumurtanın  bu kadar pahalandıgı ıcın kıymete gectı ama guzel hergun kumese gıdınce yumurta toplamak ve ewe goturmek guzel bı duygu

ıhtıyacı olana verebılırım

ÖMER EVSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ekim 24, 2011, 02:08:40 ÖS »
Emrullah bey bahar başında talibim 1. numaraya alın lütfen selam ve sevgileri mle...

Yasin KOCATAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ekim 24, 2011, 09:17:29 ÖS »
Emrullah bey bahar başında talibim 1. numaraya alın lütfen selam ve sevgileri mle...

Bildiğim kadarıyla atak ve atak-s eşleşmesiyle hibrit atak ve atak-s civciv çıkmıyor. yalnışım varsa düzeltisinler benimde 5 tane atak-s civciv 10 günlükler.

emrullah_usta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ekim 25, 2011, 06:12:31 ÖS »
atak ve atak s   arasında ne fark var arkadasla r

ben zaten 1 yıldır beslıyorum detayını bılmıyorum

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ekim 25, 2011, 06:16:57 ÖS »
Atak s ve ataklar arasında yılık yumuta üretim farkı var, her iki cinste hibrit olduğundan, yumurtala rında çıkan civcivler anneleri kadar yumurta verimi vermezler, bendede 35 tane var

ÖMER EVSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Kasım 09, 2011, 09:53:09 ÖÖ »
Atak kahvereng i olanı Atak S siyah olanı Atabey de beyaz olanı dır yumurta vermi olarak birbirler ine çok yakınlar Tae siyesinde tanıtım için broşürleri vardı oradan biliyorum ...

Davut Salih

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Kasım 13, 2011, 11:13:27 ÖÖ »
Değerli Arkadaşlar,

TAE önceden kayıt olmak/rezervasyon yapmak şartı ile belli dönemlerde piliç satışı yapıyormuş, atak ve atabey almış bir arkadaşımdan öğrendiğim bilgidir.

Saygılar

Nafiz ÇOLAK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Kasım 18, 2011, 08:42:16 ÖÖ »
Tolga aradığın tavuk ırkı martta tamamdır az önce Denizli tarım il müdürlüğünden yetkili arkadaşımla görüştüm. Şu anda üretim aşamasındalarmış.

tolga uçar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Kasım 18, 2011, 09:32:40 ÖÖ »
Tolga aradığın tavuk ırkı martta tamamdır az önce Denizli tarım il müdürlüğünden yetkili arkadaşımla görüştüm. Şu anda üretim aşamasındalarmış.
Teşekkürler Nafiz Bey ...Mart ayında istediğimize kavuşacağız demekki.. . ;) :D :D

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Kasım 18, 2011, 11:05:36 ÖÖ »
Arkadaşlar size şöyle bir bilgi vermek istiyorum . TAE satışa çıkardıkları tavuklar en erken 46 haftalık yani çıkma bu tavukları aldığınızda 2 ay hiç bir yumurta beklemeyi n. yumurta yapmazlar ortama ayak uydurma zamnı var. bu bilgiyi  TAE'de çalışan yetkili bir arkadaşımdan. Önceden anlaşma yaparak tavuk yada piliç satıyorlar ama izin belgen olması lazım. yani üretici belgen olması lazım.

Kısmetse bir projemiz var bahar'da TAE'den civciv almak ve bunları hobiciler e dağıtmak. ama ya ankaradan Elden teslim yada İstanbul'dan aynı gün elden teslim yapmak şartı ile.

mehmet_kahveci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Kasım 18, 2011, 12:15:34 ÖS »
serkan abi bende düşünüyorum has tavuk ile görüştüm. 2000 adet almak istiyorum . birde bunlar 100%100 dişi garantili oluyor.

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Kasım 18, 2011, 12:37:53 ÖS »
serkan abi bende düşünüyorum has tavuk ile görüştüm. 2000 adet almak istiyorum . birde bunlar 100%100 dişi garantili oluyor.

2000 adet ne için düşünüyorsun. üretimmi yapacaksın? büyük firmaların sattığı tavuklar %100 doğru cinsiyet ayrımı yapılmış hayvanlar oluyor. ama unutmayınki bu cinsler hibrit yavru alırsın ama bu yavrusunu n yumurta verimi düşük olabilir. ondan sonraki yani annesinin tüm özelliklerini taşımayabilir.

Yasin KOCATAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Kasım 18, 2011, 01:35:55 ÖS »
Serkan bey taeden döllü yumurta alabilirs eniz uzak yerlere gönderebilirsiniz. Projenize talep doğrultusunda döllü yumurta gönderebilirseniz çok seviniriz ..

Ahmet İNANLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Kasım 18, 2011, 01:43:50 ÖS »
TAE'den bir hobici olarak kuluçkalık yumurta alıp alamayacağımızı sordum. Mesajıma verdikler i cevabı bilginiz olması açısından sizlerle paylaşmak istedim:

"Kuluçka sezonumuz başlamadı henüz.mart ayında başlayacak.damızlık yumurta satışlarımızda aralık ayının sonunda başlayacak.o zaman talebiniz i bildirirs eniz size yardımcı olmaya çalışırız."

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Kasım 18, 2011, 05:03:10 ÖS »
Serkan bey taeden döllü yumurta alabilirs eniz uzak yerlere gönderebilirsiniz. Projenize talep doğrultusunda döllü yumurta gönderebilirseniz çok seviniriz ..

Bu konuyuda gündemimize alalım. Eğer oradaki yöneticilerimiz uygun görürse tabi yaparız. 

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Kasım 18, 2011, 05:43:20 ÖS »
Hybrid tavuk olusturab ilmek icin 2 tane hybrid olmayan tavuk irki gerekir, tae cikma yasli tavuk satiyorsa annesinid e babasinid a almak gerekir ki kendimiz ataks uretebile lim, horozlar eksik oldugu takdirde çaba bosa gidicekdi r, 1 yasinda tavuk satisi mantiksiz geldi bana, ataks ler 1 yasinda ise onlardan cikan civcivler karma olucakdir yumurta verimi dusuk olur bir ise yaramaz, ataks lerin bir evre oncesi ebevenyle rini alabilmek icinde iyice kurcalama k gerekicek dir,

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Kasım 18, 2011, 06:00:25 ÖS »
Emre bey bu tavukların babası bildiğimkadarı ile pleymut annelerid e atak diye biliyorum . yanlışım varda bilen arkadaş düzeltsin. biz burda sadece yumurta ve hobi için tavuk besleyen arkadaşlara yardımcı olmak. ben eğer şartlarda elverirsi e 2000-3000 adet'e kadar ücretsiz civciv alıp hediye etmek istiyorum .

Ahmet_Yolac

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Kasım 18, 2011, 06:10:48 ÖS »

Serkan Bey,
                                              Sizde geçen ilkbahard a tae den fuarda bir miktar atak,atak s gibi civcivler vardı galiba.En güzel ve sağlıklı bilgiyi sizden alabiliri z umarım.Bu türlerin yumurta verimi ve gelişmelerini en iyi bilen insan sizsinizd ir.
                                               Ayrıca bu sene Tarım ve Hayvancılık fuarı 15-18 Aralık 2011 tarihleri nde Beylikdüzü Tüyap ta olacak.Bi lmiyorum tae katılacak mı?
                                               Fuarla ilgili detaylı bilgiyi ilgili bölüme yazdım.
                                               Selamlar. ..

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Kasım 18, 2011, 06:24:13 ÖS »
Emre bey bu tavukların babası bildiğimkadarı ile pleymut annelerid e atak diye biliyorum . yanlışım varda bilen arkadaş düzeltsin. biz burda sadece yumurta ve hobi için tavuk besleyen arkadaşlara yardımcı olmak. ben eğer şartlarda elverirsi e 2000-3000 adet'e kadar ücretsiz civciv alıp hediye etmek istiyorum .

cok iyi yaparsini z Serkan bey, 3000 tane civciv cok iyi bir miktar, hediye etmeniz de takdir edilicekd ir, yumurta verimleri ni sizden ogrenebil irmiyim, atak cinsi hybridmi? yoksa bizim yerli irkimiz mi? birde atak yumurtasi bulmak zormu? tesekkurl er.

Yasin KOCATAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Kasım 18, 2011, 07:18:07 ÖS »
Hybrid tavuk olusturab ilmek icin 2 tane hybrid olmayan tavuk irki gerekir, tae cikma yasli tavuk satiyorsa annesinid e babasinid a almak gerekir ki kendimiz ataks uretebile lim, horozlar eksik oldugu takdirde çaba bosa gidicekdi r, 1 yasinda tavuk satisi mantiksiz geldi bana, ataks ler 1 yasinda ise onlardan cikan civcivler karma olucakdir yumurta verimi dusuk olur bir ise yaramaz, ataks lerin bir evre oncesi ebevenyle rini alabilmek icinde iyice kurcalama k gerekicek dir,

Emre bey tae deki fiyat listesine bakarsanız. Damızlık Ebeveyn Dişi Civciv (Atak-S) 4.5 tl dediğinden atak-s döllü yumurtası alınabiliyor. ama 1 nokta var erkeği nerde bunun,onu keşfedemedim.

Bu konuyuda gündemimize alalım. Eğer oradaki yöneticilerimiz uygun görürse tabi yaparız. 

serkanbey oradak yetkilile r malesef sıcak bakmıyorlar diye biliyorum . damızlıkların civcviler inden elde etmekse zor galiba.

Yasin KOCATAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Kasım 18, 2011, 07:36:02 ÖS »
Atak s doğan slx atak doğan atabey şahin pleymut ford çok yem yer arkadaş ben sunu söyleyim size hibrit olan bir tavuktan anaç olmadıktan sonra çıkan yavru aynı o cins hibrit olmaz yalnız en az 3 veya 4 kuşak kaliteli civciv çıkar

Tecrube konuşur. Selamlar Ömer bey. Bu arada Serban bey de Atak-s besliyorm uş. reklamını yapmış.
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2011, 07:38:04 ÖS Gönderen: Yasin KOCATAŞ »

mehmet_kahveci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Kasım 18, 2011, 07:41:02 ÖS »
serkan abi ben 200 kadarını yumurta için diğerlerini yarka halinde satmak için alacağım

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Kasım 20, 2011, 10:32:13 ÖS »

Serkan Bey,
                                              Sizde geçen ilkbahard a tae den fuarda bir miktar atak,atak s gibi civcivler vardı galiba.En güzel ve sağlıklı bilgiyi sizden alabiliri z umarım.Bu türlerin yumurta verimi ve gelişmelerini en iyi bilen insan sizsinizd ir.
                                               Ayrıca bu sene Tarım ve Hayvancılık fuarı 15-18 Aralık 2011 tarihleri nde Beylikdüzü Tüyap ta olacak.Bi lmiyorum tae katılacak mı?
                                               Fuarla ilgili detaylı bilgiyi ilgili bölüme yazdım.
                                               Selamlar. ..

Ahmet bey merhaba

atak-s tavukları yumurta yönündenve soğuk'a dayanıklık yönünden çok iyi yem tüketimide diğer tavuklara göre daha az bunuda TAE'den teyit aldım. fuar konusunu bilmiyoru m ama arayıp sorarım. bursa fuarına gelmişlerdi.   yumurta verimi ise hemen hemen günde 1 tane yumurta veriyor.

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Kasım 20, 2011, 10:35:06 ÖS »

cok iyi yaparsini z Serkan bey, 3000 tane civciv cok iyi bir miktar, hediye etmeniz de takdir edilicekd ir, yumurta verimleri ni sizden ogrenebil irmiyim, atak cinsi hybridmi? yoksa bizim yerli irkimiz mi? birde atak yumurtasi bulmak zormu? tesekkurl er.

Emre bey bizim aldığımız civcivler hıbrıt. ama türkiye TAE üretti bu ırkı damızlıkları kendinde. mart sonu nisan başı gibi döllü yumurta satışı yapıyorlar. benim tavsiyem eğer döllü yumurta alacaksanız TAE'den başka bir yerden almamanız. Eğer ki ilerki zamanlard a elimde damızlıkları olursa seve seve herkese hediye edeceğim.

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Kasım 20, 2011, 10:37:37 ÖS »

Emre bey tae deki fiyat listesine bakarsanız. Damızlık Ebeveyn Dişi Civciv (Atak-S) 4.5 tl dediğinden atak-s döllü yumurtası alınabiliyor. ama 1 nokta var erkeği nerde bunun,onu keşfedemedim.

serkanbey oradak yetkilile r malesef sıcak bakmıyorlar diye biliyorum . damızlıkların civcviler inden elde etmekse zor galiba.

Yasin bey biz hobiciler e sadece atak-s civcivi ve döllü yumurtası satıyorlar. diğerleri üretim çiftliklerine satılıyor.

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Kasım 20, 2011, 10:39:06 ÖS »
serkan abi ben 200 kadarını yumurta için diğerlerini yarka halinde satmak için alacağım

fazla alacaksan telefon açman lazım civciv ayırtan lazım ama en erken mart sonu nisan başı satış yapıyorlar.

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Kasım 20, 2011, 10:40:34 ÖS »
yasin bey teşekkür ederim serkan kardeşim gerçekten çok iyi bir arkadaş Allah ömür versin  elimizden gelen nacizane bişey olursa seve seve ben atak s leri çok seviyorum esasen bazen diyorum sadece atak s besleyim çok dayanıklı olusu beni cezbediyo r.

Ömer merhaba,

Sen aslında sadece atak-s beslemen lazım.  seninde bilgin var bu konularda arkadaşlara yardımcı olursun.
teşekkürler

Uğur ÖZTÜRK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Kasım 21, 2011, 12:43:27 ÖÖ »
Atak s lerin anne hattı plymouth baba hattı rhode island red diye okumuştum. Hibridler den alınan civcivler i görünce mantıklı gelmişti. Civcivler Plymouth, RIR VE ATAK S rengindey di.
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2011, 12:55:09 ÖÖ Gönderen: Uğur ÖZTÜRK »

Uğur ÖZTÜRK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Kasım 21, 2011, 12:59:23 ÖÖ »
siteyi buldum

http://poultrykeeper.com/hybrids/black-rock-chickens/

Black Rock diye isimlendi rilmiş.

Burada da resimleri var: http://poultrykeeper.com/hybrids/black-rock-chickens/black-rock-chicken-photos.html

Bunlar atak s değil, atak s yi bizimkile r buldu derseniz birşey diyemem :).

mevlut ısık

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Aralık 05, 2011, 04:17:31 ÖÖ »
atak veya atak-s tavuklar yumurtada n cıktıktan sonra kaç ay sonra ortalama kaç ay sonra yumurtlam aya başlıyorlar

burak aras

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Aralık 05, 2011, 08:23:25 ÖÖ »
Atak ve Atak-S'ler 19. haftadan itibaren yumurtlam aya başlamalrı lazım.

omer kalem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Aralık 05, 2011, 09:18:51 ÖÖ »
Benim Atak-s ler 4,5 ayda yumurtaya başlamışlardı.

mestan besler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Ocak 31, 2013, 07:43:51 ÖS »
Arkadaşlar bu tea Ankaranın hangi bölgesindedir.Bilgi alabileceğimiz bir telefon yada adres verebilir misiniz.

Kazım Çakıcı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Şubat 01, 2013, 02:59:37 ÖS »
Yeni mahallede MİT binasının arka tarafında.

Çevrimdışı aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Toplam İleti: 4717
  • Performans +0/-0
  • Meslek: Ziraat müh.
Ynt: Atak ve Atak-s tavuk
« Yanıtla #47 : Ağustos 29, 2013, 11:35:26 ÖÖ »
şu an piyasada en rağbet gören tavuk ataks.
beni arayanlar hep ataks tavuk u arıyor.

BURSA- yenişehir.

bedri vedat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Ağustos 29, 2013, 11:03:37 ÖS »
şu an piyasada en rağbet gören tavuk ataks.
beni arayanlar hep ataks tavuk u arıyor.

Atakslar  Black sex-link grubunda olduğu için harika yumurtacılar.

Geçen sene 17 nisanda pazardan aldığım kara civciv eylül başında 4,5 aylık olunca yumurtlam aya başladı ve hiç gün atlamadan bu güne kadar yumurtladı ve halende devam edecek gibi görünüyor.

Çevrimdışı aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Performans +0/-0
Ynt: Atak ve Atak-s tavuklar
« Yanıtla #49 : Ağustos 30, 2013, 11:14:45 ÖÖ »
ataks piliçlerden birinin ilk yumurtası  .   ;D

BURSA- yenişehir.

Çevrimdışı aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Performans +0/-0
« Yanıtla #50 : Ağustos 30, 2013, 11:16:25 ÖÖ »
dün folluktan aldım.bu sabah kaynattım , öğleyinde tadına bakıcam.  :)

BURSA- yenişehir.

Çevrimdışı aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Performans +0/-0
« Yanıtla #51 : Eylül 07, 2013, 10:13:37 ÖÖ »
cevap vermeyi unutmuşum. fotodaki yumurta çift sarılıymış.

BURSA- yenişehir.

Çevrimdışı aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Performans +0/-0
« Yanıtla #52 : Eylül 07, 2013, 10:18:53 ÖÖ »
ataks larda kullanılan genler yıllara göre değişiyormu? bilemiyor um.

geçen yılın ataks tavukları tamamen kıdem sırasına göre yiyip içiyor.
bu yılki ataks tavuklar birbirler ini hiç gagalamıyor ve çok sakinler. resmen gıdaları bölüşüyorlar, paylaşımcılar.

BURSA- yenişehir.

Çevrimdışı mehmetkadirakbulut

• Ana
  • Toplam İleti: 101
  • Performans +0/-0
    • Mehmet Kadir AKBULUT
  • Meslek: öğretmen
  • Telefon: 5497785160
« Yanıtla #53 : Ekim 30, 2013, 12:45:10 ÖÖ »
Aydemir Bey;
Bendeki ataklar kümes içine başınızı uzatıp bakınca çok fena korkuyorl ar.
3-4 haftalıklar
neden acaba?
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2013, 12:46:22 ÖÖ Gönderen: mehmetkadirakbulut »
a:1:{i:0;s:43:"Akbulut- Brahma, Japon Bıldırcın vee Atak-S";}

Çevrimdışı aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Performans +0/-0
« Yanıtla #54 : Ekim 30, 2013, 10:29:46 ÖÖ »
Aydemir Bey;
Bendeki ataklar kümes içine başınızı uzatıp bakınca çok fena korkuyorl ar.
3-4 haftalıklar
neden acaba?

ürkek olanlar horoz olabilir. atak tavukları çok evcildirl er hiç kaçmazlar. hep sizi takip edip peşinizden gelirler.
fakat atak horozlar ürkek ve saldırgan davranışlar gösterir vede horoz sürüsü birbirler iyle sürekli dövüşürler.

BURSA- yenişehir.

Çevrimdışı mehmetkadirakbulut

• Ana
  • Toplam İleti: 101
  • Performans +0/-0
    • Mehmet Kadir AKBULUT
  • Meslek: öğretmen
  • Telefon: 5497785160
« Yanıtla #55 : Ekim 30, 2013, 05:30:28 ÖS »
2 gün sonra doğan brahmaları da (8adet) içlerine atmıştım. aynı özelliği brahma civcivler de kazandı :)
a:1:{i:0;s:43:"Akbulut- Brahma, Japon Bıldırcın vee Atak-S";}

Çevrimdışı aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Performans +0/-0
« Yanıtla #56 : Kasım 12, 2013, 12:04:19 ÖS »
yumurta makinaları.

BURSA- yenişehir.

Çevrimdışı Tarık Yüksel

• Kıdemli Üye-Duble
  • Toplam İleti: 290
  • Performans +0/-0
  • Meslek: turizm
  • Telefon: 05326606616
« Yanıtla #57 : Kasım 12, 2013, 12:28:17 ÖS »
yumurta makinaları.

Atak-s horoz çok yakışıklıymış. daha önce görmemiştim. kızlarla beraber alırken 1 tanede horoz civciv almıştım ama hibrit olduğu için bir işe yaramaz dediler, geri verdim. yazık olmuş :(
a:0:{}

Çevrimdışı aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Performans +0/-0
« Yanıtla #58 : Kasım 12, 2013, 12:37:59 ÖS »
yumurta makinaları.

Atak-s horoz çok yakışıklıymış. daha önce görmemiştim. kızlarla beraber alırken 1 tanede horoz civciv almıştım ama hibrit olduğu için bir işe yaramaz dediler, geri verdim. yazık olmuş :(

horoz ataks değil çakma austrolop ....   ;D

BURSA- yenişehir.

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : Kasım 12, 2013, 07:29:01 ÖS »
Horoz çakma australor p :)
Tarık bey hibrit tavukların horozu olmaz ve değerlendirilmez.
Irk olmadıkları için yavrularına aynı özellikleri aktaramaz lar.
Ataks ların ana hattı çubuklu plymouth, baba hattı Rhode Islan Red tir.
Otomatik cinsiyet tayini yapılabileceğinden civciv yumurtada n çıkar çıkmaz siyah civleri ayırırlar (bunlar ataks tır ve dişidir) kafasında beyaz benek olanlar ise horozdur (bunlarda büyüyünce düğzensiz çubukludurlar ama Plymouth a benzerler .
Maalesef piyasada yanlış bilgiler ve şehir efsaneler i dolaşmakta, ilan sitelerin de Ataks bir ırkmış gibi bahsedilm ekte ve insanlar kandırılmaktadır.
Ataks horoz görmek isterseni z sitede "rhodebar" ı aratın. Orada son sayfalard a ataks horoz olacaktı.