Gönderen Konu: Kuluçkaya yatmış ördeğin yeri nasıl değiştirilir?  (Okunma sayısı 4695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hakan TATAROĞLU

• Ziyaretçi
Kuluçkaya yatmış ördeğin yeri nasıl değiştirilir?
« : Haziran 20, 2011, 03:45:49 ÖS »
Geçen yıl başıma geldiğinden bu soruyu size sormak istedim.

Geçen yıl ördeğim elverişsiz biryere hertürlü hazırlığını yapıp kuluçkaya yatmış.yattığı yere aparmanda yıkanan balkon suları gelebiliy ordu.o yüzden onu taşımam gerekiyor du.yaşlılarıma sordum.ge ce taşı hiçbirşey göremeyeceğinden nereye koyarsan koy yatar dediler.a ma dedikleri gibi olmadı.gecenin 12 sinde gittim yattığı yerden aldım.altındaki otlarla birlikte başka biryere koydum.ko yduğum yerdede her ihtimale karşı üzerini kapadım.ertesi gün tamam yattı derken yanına bi gittim.so nuç hüsran :(.ördek yumurtala rın üstünde dikiliyor du.beli yarın yatar dedim bekledim yatmadı.3-4 gün yumurtala rın üstünde bekledi genede yatmadı.

bunun bir çözümü varmıdır?

ismail şükrü yolal

• Ziyaretçi
Ynt: Kuluçkaya yatmış ördeğin yeri nasıl değiştirilir?
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2011, 04:25:18 ÖS »
yatıramadığın kanatlıyı alacaksın sallayaca ksın sallacaksın yumurtala rın üzerine koyacaksın sitede okudum başka yerde yatan tavuğum vardı yaptım yattı bazı sabahlar yeme kalkıyo şimdi sadece. her kanatlı için geçerlimi desen onu bilemem..

Ahmet_Yolac

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2011, 10:11:51 ÖS »

Kardeşim,
                     Ördeğinizin cinsi nedir.Yeşilbaş olursa başka,Pekin olursa yada Amerikan ördeği falan olursa başka.Yani değişik cinsler değişik  şekillerde kuluçka tezahürleri gösterirler.

Ahmet_Yolac

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2011, 10:18:41 ÖS »

Size bir örnek vereyim,
                                                         Bu sene benim Pekin lerden biri bahçede bir çalının altına kendine yuva yapıp 3 adet de yumurtlamış olduğunda ben fak ettim.Tab ii hemen buradan aldım ve gurguk olmasını istemediğim için derhal yumurtala rı da yok ettim.Şayet orada bıraksaydım bir sabah onu bir vahşi hayvan parçalayacaktı ,bu kaçınılmaz bir son olurdu.

Hakan TATAROĞLU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2011, 02:43:36 ÖÖ »
@Ahmet_Yolac

Ördek sanırım melez.ördek kendi yavrularımdan.babası pekin'di annesi pekin-köy karışımı birşeydi.fakat çıkan yavrusu yani şuan elimdeki dişi ne anasına ne babasına benzedi.s on derece büyük ve karışık bir renk desenine sahip.pek in ördekleri gibi beyaz değil.