Gönderen Konu: Kuluçka Makinesi Araştırması  (Okunma sayısı 3851 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
Kuluçka Makinesi Araştırması
« : Mayıs 11, 2011, 11:46:01 ÖÖ »
Ustalar,

bu site ile tanıştığımdan beri yaptığınız kümesler, kuluçka makineler beni imrendirm iş ve hemen ilk kümesimi yapmama neden olmuştur. Sıra ikincisin de (http://www.kulucka.net/index.php?topic=7985.0)
Bu arada kuluçka makinesi araştırmam devam ediyor. Bu işi hobi amaçlı yapacağım için büyük makine yapmaya yada almaya gerek yok.

Sitede tix9, mix9 ve son olarak nestbox kuluçka makineler i gördüğüm kadarıyla tam not almış.

kulucka.c om sitesinde gördüğüm aşağıdaki kuluçka makinesin i kullanan arkadaşların görüşlerini merak ediyorum. Bol çıkmlar...

MUSTAFA ALACA

• Ziyaretçi
Ynt: Kuluçka Makinesi Araştırması
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2011, 11:44:53 ÖS »
30 gelişim 24 çıkım kapasitel i..kullan anı görmedim ama fiyatı?

bulut sezginer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2011, 10:03:32 ÖÖ »
yasaklı firmanın ürünü site büyüklerimiz tavsiye etmiyo  ;D

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2011, 10:29:01 ÖÖ »
yasaklı firmanın ürünü site büyüklerimiz tavsiye etmiyo  ;D
:-\ en azından birini elemiş olduk...

bulut sezginer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2011, 10:39:02 ÖÖ »
kutlay bey fabrikasy on ürünlerin hemen hepsinin fiyatları birbirine yakın. tüm sitenin ortak olarak ısrarla ettiği tix9 almakta neden endişelisiniz? çıkım oranı %90ın altına düşen yok diye biliyorum hemde onlarca aksilikle re rağmen. bu cihazın 10 yumurta kapasitel i olanıylada tix9 aynı fiyat hemde 60-70 kapasitel i. bence fazla bulandırmayın kafanızı hobiciler için en çok tavsiye edilenden şaşmayın  ;)

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2011, 10:55:37 ÖÖ »
Bulut bey,
 tix9 hakkında kesinlikl e bir endişem yok ve buradaki kullanıcıların hemen hemen tüm yorumlarını okudum. Eğer alacaksam büyük bir ihtimalle de şeffaf kapaklı tix 9 alacağım ama bu arada diğer benzer ürünler ile ilgili bende küçük bir araştırma yapmak istiyorum .

MUSTAFA ALACA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2011, 11:04:03 ÖÖ »
pid kontrollu veya röleli termostat lardan hangi türü kullandığını,  çıkım ve gelişim kapasites i v.b özellikleri dikkate almalıyız.
  100 veya üzeri yumurtada otomatik çevirme veya dıştan kollu manuel çevirme gerkli olabilir. fakat daha az yüklemeyle çıkım için otomatik çevirme bence elzem değildir

bulut sezginer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2011, 11:11:00 ÖÖ »
mustafa abi ben makina çevirme sistemini değiştirdim gelişim tablasında denge olmadığı için tek tarafa yatık kalıyo diğer tarafa eğmem için ağırlık koymam gerekiyo ama bıldırcın yumurtala rı yükledikten sonra ağırlık koyacak yer kalmadı. bende tüm yumurtala rı çıkım sepetine aldım ve tix9 yöntemiyle çevirmeye çalışıyorum ama bu yöntemde bana çok zor geldi zira yumurtala rı okşayarak çeviremiyorum tek tek çeviriyorum bu seferde fazla vakit alıyo sıcaklık 34lere kadar düşüyo. rahat olmalımıyım sence yoksa bana yine kızarmısın çok takıyosun diye  ;D  ;D

MUSTAFA ALACA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 12, 2011, 11:25:41 ÖÖ »
bu sitede çok miktarda kullanılan ve herkesin çok memnun olduğu makinanın çevirme yöntemini kullanmayıp ısı ve nemi kaçırıyorsun demekki.b enim şu an sülün yumurtası yüklü olan makinadak i yumurtala rı mix9 yöntemiyle çeviriyorum.

tolga uçar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 13, 2011, 01:46:36 ÖÖ »
Merhaba Kutlay kardeş...Kuluçka makinası seçimi ;senin bu işte vereceğin karar bana göre çok önemli.Aynı senin gibi bu işe yeni başladığımda herkez birşeyler söyledi ve bende gücüm yettiği kadarıyla hepsine sahip olmaya çalıştım.Sonuç hep hüsran oldu....Çok değer verdiğim bir abib bana dediki yılma Tolga devam et şunu al bunu al başarıya ulaşacaksın..Neyse uzun lafın kısası arkadaşım ben Kuluçka Makinası seçiminde şunu öğrendim.Her markanın kapasite olarak (50 yumurtalık veya 100 yumurtalık veya 200 yumurtalık) banko makinaları var.A markasının 60 yumurtalık makinası süper..ama B markanın 60 yumurtalık makinasında hiç iş yok .bu konuyu çok iyi araştır ve öyle bir makina al kendine hiç üzülmezsin..Sana yaşadığım bir olayı anlatayım 120 lik bir makina aldım firmanın birinden .her rafı 30 yumurtalık.atıyorum makınaya 30 yumurta alıyorum 3 tane civciv 1 deneme 2 deneme 3 deneme derken firma sahıbını aradım dedim durum bu...bana dediki nemını soyle yap sıcaklıgı boyle yap tamam dedim.yıne deneme 1-2-3 yıne sonuç hüsran.tekrar firmanın sahibini aradım dedımkı makınanızı size gonderıyorum ve yanında 20 yumurtayl a bırlıkte.tabı bunun yanında arkadaşımada 20 yumurta gonderece m aynı zamanda makınaya koyacaksınız dedim.Yok Tolga bey bızım sıze guvenımız var sız makınayı gonderın bız sıze yenısını yollarız dedi.yanı kardeşim uzun lafın kısası makına alırken çok dikkat et.saygılar...Beni ararsan daha detaylı görüşürüz..

Ufuk karaaslan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mayıs 20, 2011, 06:19:20 ÖS »
kutlay bey markası önemli değil ama resimdeki makinanın bir benzerini kullandım.Bu makinada dikkat etmen gereken husus makinayı tam dolum yapıp çıkıma hepsini aynı anda almalısın.Eger makinayı yarım doldurup misal on gün sonrada diger yarısını doldururs an çıkım zamanı gelen yumurtala rı sepete alıp nemi yükslttigin zaman diger yumurtala r için bu nem seviyesi fazla oluyor ve sakat çıkım alıyorsun.fiyatlarıda ucuz sayılmaz birazdaha kapsamlı bir şey almanı tavsiye ederim.me rak ettiğiniz bir şey varsa arayabili rsiniz 0535 276 05 16

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mayıs 20, 2011, 10:27:14 ÖS »
Sanki bu başlık altında bir kaç cevap daha olacaktı, ya da hafızam beni yanıltıyor. Neyse...

Arkadaşlar, geçen günlerde bu işi amatörce yapan birini buldum. Tabi bana göre artık profesyon el olmuş ve gözlerime inanamadım.

1 tane tix 9, 3 tane mix 9 ve bir de yine vgs nin büyük bir kuluçka makinesi.

Gözümün önünde yumurtada n yeni çıkan civcivler, çıkmış olanlar ve bana adını saydığı ama benim aklımda tutamadığım onlarca cins.

Kuluçka makinesi konusunda kararımı verdim...

bulut sezginer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 20, 2011, 10:41:02 ÖS »
selamlar kutlay bey aynı konuyu kuluçka makinaları bölümünde de açmıştınız diğer yorumlar ordaki başlık altında linki vereyim ::)
http://www.kulucka.net/index.php?topic=8016.0

Halil BİLEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mayıs 20, 2011, 11:12:12 ÖS »
Ana arıyı bile çıkartıyoruz çatır çatır TİX-9 ile ... :D

bulut sezginer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Mayıs 20, 2011, 11:15:01 ÖS »
konu birleşmiş ;D

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mayıs 20, 2011, 11:19:01 ÖS »
Bulut bey bizim dikkatimi zden kaçtığı için uyarınızla birleştirdim konuları ;)

ben mix-9 kullanıyorum, çok memnunum tavsiye ederim.

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mayıs 21, 2011, 09:08:43 ÖS »
selamlar kutlay bey aynı konuyu kuluçka makinaları bölümünde de açmıştınız diğer yorumlar ordaki başlık altında linki vereyim ::)

Bu benim hatam, kusuruma bakmayın.

süleymankardaş

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Eylül 05, 2011, 03:34:45 ÖS »
arkadaşlar ben gönende civciv üretimi yapmaktayım üc adet kulucka makinam var bunların ikitanesi nest box arkadaşlar üreticisi olan süleyman bey denen şahıs makinasının arkasında durmuyor birde bu makinalar eksi 18 artı 30 calışma aralıgı yüksek nemdede calişmıyor dişitali bozuluyor kendisi mesajlarıma cevap vermiyor makinanın biri başından beri arızalı alacak olan arkadaşlar dikkat etsin ben şahsım olarak tafsiye etmiyorum
ücüncü makinam isa simbat ondan memnunum birtek hatası kapı lastikler i gerikalan herşeyi iyi fiyatıda ucuz
bilgi almak isteyen 0532 7227100  0542 517 0177 telofonda n bana ulaşabilir saygılarımla

mevlut ısık

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Eylül 05, 2011, 05:39:53 ÖS »
nestbox kuluçka makinasını sitemiz nest etmiş ve onaylanmış bir makina tabiki eksiklikl eri var ama bende kullandım eksiklikl eri olmasına rağmen hoşuma gitmişti ve süleyman bey her sorunumla gecde olsa ilgilendi