Gönderen Konu: GURK TAVUK HAKKINDA SORMAK İSTEDİKLERİNİZ  (Okunma sayısı 5462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mert_alaca

• Ziyaretçi
GURK TAVUK HAKKINDA SORMAK İSTEDİKLERİNİZ
« : Nisan 16, 2011, 01:28:51 ÖS »
gurk tavuk profoserüyüm her sorununuz a kırık çıkık harici yardım cı olurum saygılar ;D

a) tavugum gurk olmuyor napayım
b)tavuklarım hep gurk makina var olmalarını istemiyor um
c)tavugum gurk yattı yer degiştirebilirmiyim
V.B sorularınız sorun yanıtliyim asla yanılmadım daha

mustafa kaypak

• Ziyaretçi
Ynt: GURK TAVUK HAKKINDA SORMAK İSTEDİKLERİNİZ
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2011, 01:48:55 ÖS »
mert bey bende hep gurk basarım ama sormak istediğim genelde gurklar bir veya iki yumurtasını yiyiyolar bu neden kaynaklanıyor anlayamıyorum ve genelde hint kırması tavuğum var o gurk oluyor sadece diğer köy tavuklarım olmuyor önerilerinizi bekliyoru m saygılar

yavuz yıldırım

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2011, 03:15:59 ÖS »
met bey bende çok gurk yatırdım ama bin bilsemde birtane bilmediğim muhakkak çıkıyo bende bir süs tavuğu var yumurtluy o yumut-rtadan kesiliyo gurklemey e başlıyo ses çıkarıyo fakat yumurtala rın üstüne yatmıyo varmı acaba öneriniz.teşekkürler.

mustafa sezer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Nisan 16, 2011, 04:59:05 ÖS »
bu tür mevzuları   evcil dünyası    bölümünde yazışmak daha doğru olmaz mı?

mert_alaca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 17, 2011, 12:42:20 ÖS »
sayın mustafa kaypak tavugunuz yeterli beslenmem iş siz ne kadar ona hazır yem versenizd e bir mineral veya vitamin konusunda özellikle protein eksikligi yaşamış olabilir tavugunuz a sulu yemek artıkları veririsen iz kuluçkaya yattıgında bu sorun kalkar birde tavuk fazla yumurtası oldugu zaman altında yapar bunu bunuda 11 yumurta koydugunu zda önlersiniz çünkü hayvan kapasites inin üstünde yumurtayl a rahat edemsse kırar birde yumurtala dıgı zamandan kendince geliştirdigi beslneme türü olarak yumurta yeme alışkanlıgı varsa stresten yapabilir

mert_alaca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 17, 2011, 12:50:58 ÖS »
mustafa bey tavuklarınız için örn sussex cinsi kırması falan yaparsanız gurk olmalarını engellers iniz bu iç güdüyü bastırmak için fazla yumurtala yan cins kırması yapınveya tavugum cinsini bozmak istemiyor sanız yattı yerden kaldırın gecelyin kümesta yatsın yada bacagınnda bir tuglaya baglayıp 3 gün içinde caymasını beklemek tavugun gurk olması cinsinden degilse iyi baktıgınız anlamına gelir birde horoz sayısı az olursa olma ihtimalle ri düşüyor köy tavuklarında gördüm deneyin

mert_alaca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 17, 2011, 12:53:26 ÖS »
yavuz bey tavugunuz yumurta gurku denilen tavugun yumurtayı kesememsi durumuna düşmüş  b tavugun ya yumurta kesememes i yada follugunu diyer tavuklarl a paylaşmasından gurk yatmaması yada güvenli yuvasından yemek için aldıgınız yumurtala rın onu stres ve korkuya sokmasından olur yalancı yumurtala r koyun yani 5-10 kadar yumurta koyun(bozuk olabilir) kendi yumurtladıklarını alın yakın zamanda gurk olur

Nurullah_Sahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Nisan 17, 2011, 02:02:26 ÖS »
bende de bitane var arkadaşlar hint tavuğu ama yeni yumurtlam aya başladı geçen yılın civcivi üye resimleri nde var gözüküyo gurk deil ama uzun uzun yatıyo yumurtala rın üzerinde bazen bi bakıyorum yabancı yumurtala rı folluktan atmış kendisi yumurtlamış acaba kendisi biriktiri ptemi gurk olcak ?   

mert_alaca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Nisan 17, 2011, 08:10:06 ÖS »
tavugunuz da yogun stres var arkadaşlar ne kadar çok strese maruz bırakıyorsunuz şu tavukcazl arı hayvan analık duygularından vaz geçiyor tavu analık duyguları yogun olan bir hayvandır kendi yumurtala rını tanıyan tavuk follukta kendi yumurtala rını ister yumurtala sın ellemeyin bozulsa bile almayın yumurtala rı sakin davraranın elinizden yem yedirin bu şekilde güven duygusu artacaktır gurk olacaktır

selvet üçüncü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 01, 2011, 09:38:03 ÖS »
mert bey size  gurk hakkında sormak isdediğim soru üç tane tavuk gurk oldu aynı anda değil ama bi tanesini yatırdım belli bir süre sonra ikincisin i daha sonra üçüncü sünü yatırdım bu tavuklar günlerini üç dört gün geçtiler ve yumurtala rın içi dolu olduğu halde cıkarmadılar acaba niye böle bir şey yaptılar altlarındaki yumurtayı kırdım civcviler canlıydı ve bende maki namda cıkardım onları yani üçündende bi  cıkım alamadım acaba sebebi nedir

mert_alaca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 02, 2011, 06:33:04 ÖS »
kırıp çıkardıgınız civcviler canlıysa  sizin tavuklarınız çok kalkmış yattıgı yerde  ve çıkımlarını 23 günlerine sarkmış olabilir hiç ellememen iz ve çıkmalarını beklemeni z gerekiyor du

Dilaver IŞIK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Kasım 14, 2012, 09:24:33 ÖS »
s.a

mert bey gurk tavuğum ve altında 4 tane civciv var.
civcivler ne kadar zaman daha beraber kalmaları gerekiyor .
ve sabah kümese baktığımda iki damla kan gördüm bunun sebebi ne olabilir?

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Kasım 14, 2012, 09:33:17 ÖS »
Dilaver bey Mert bey siteden ayrılmış size cevap veremeyec ektir  :)

Civcivler istedikle ri kadar annesiyle kalabilir büyüdükçe annelerin den ayrılacaklarıdır.
İsterseniz siz annesinin altından alıp kendinizd e bakalıbirsiniz ama buna gerek yok.