Gönderen Konu: BILDIRCIN YUMURTASI NE KADAR TÜKETİLMELİ.....  (Okunma sayısı 16819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aydemiraydın

• Ziyaretçi
BILDIRCIN YUMURTASI NE KADAR TÜKETİLMELİ.....
« : Şubat 19, 2011, 07:37:24 ÖS »
Bıldırcın yumurtası günlük ne kadar tüketilecek,yetişkinler için.
internett e hurafeler dolu.kamu oyundada günde 1 adet tiketecen gibi uydurmala r.....

millette bu yüzden fazla tüketemiyor.
ne bu ya atom bombasımı dedim.

günde 1 tavuk yumurtası tüketiyorsan...bunun yerine 4 veya 5 adet bılldırcın yumurtası
tiketebil irsin dedim...

lütfen bilgileri nizi bekliyoru mmm...

tolga uçar

• Ziyaretçi
Ynt: BILDIRCIN YUMURTASI NE KADAR TÜKETİLMELİ.....
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2011, 07:54:46 ÖS »
Aydemir bey hiç bilgim yok bu konuda ama ben kendi şahsıma günde 1 tane yerim.dah a önceden bıldırcın yetiştirmiş sitemizin  üyesi mustafa salih aksoy abi var o bilir bu konuyu.

etem öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2011, 07:56:45 ÖS »
suda pişmiş olarak benim cocuklar 4 er tane yiyorlar sabah kahvaltıda olsa dahada yerler zeytin niyetine.

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2011, 08:34:28 ÖS »
suda pişmiş olarak benim cocuklar 4 er tane yiyorlar sabah kahvaltıda olsa dahada yerler zeytin niyetine.

;D

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2011, 08:57:23 ÖS »
yumurta hurafecil erine en güzel bilimsel cevap asagıdaki sitede

http://homepage.uludag.edu.tr/~mtayar/yumurtahijyeni.htm

kendini nimetten sanan bitkisel haplar pazarlaya n şarlatanların sallama değerlerine
çok güzel tablolarl a cevaplar.

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2011, 11:05:06 ÖS »
Aramızda kalsın bazen aç olduğumda sırf bıldırcın yumurtası pişirir onlarla doyarım  ;D  ;D
Bu adet 15-20 oluyor  ;D Protein zehirlenm esi falan olursun dediler ama bir zehirlenm e geçirmedim  ;D  ;D

çağrı öz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 19, 2011, 11:11:48 ÖS »
bikere komşunun oğlu gelmişti yaklaşık 20 tane yumurtayı haşladık çocuk 3-4 tane birden ata ata bitirdi hiç bişey olmadı  ;D

Serhat BEYAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 20, 2011, 12:10:12 ÖÖ »
günde 1 tavuk yumurtası tüketiyorsan...bunun yerine 4 veya 5 adet bılldırcın yumurtası
tüketebilirsin dedim...

lütfen bilgileri nizi bekliyoru mmm...

O Acıdan bakarsak Ceyrek bıldırcın yumurtasını Yenmesi lazım:) Cünki Bıldırcın yumurtasının bütün degeleri Tavuk yumurtasından Kat Kat Fazla ..Ben Pek yemem Ama kafes Kuşlarımın Mamalarını Bıldırcın yumurtası İle yaparım 5 günde 1 veririm MaşAllah Hic boş yumurtala rı yok tüyleri Parlak zindeler Yavrular ebevnler topac gibi :) Hiç hastalık vs gecirmiyo lar...ben ce Günde  2 3 bıldırcın yumurtas yemek  fazlasıyla yeterli ..:)

mustafa salih aksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 20, 2011, 12:52:53 ÖÖ »
Arkadaşlar yazılanlara baktımda hep haşladımda yedim pişirdimde yedim diye yazmışşsınız.buraya kadar güzel afiyet olsun.Bıldırcın yumurtası piyasa da nediye talep görüyor.astım,bronşit,boğmaca,nefesdarlığı,halsizlik,cinsel güçsüzlük,yorgunluk,kas ve eklem ağrılarına iyi geliyor diye talep görüyor.aranıyor öyle değilmi.Peki bunu nasıl tüketirsek faydalı olur derdimize derman olur.Saba hları aç karnına küçük çocuklarda 2 tane yetişkinlerde 3-4 taneyi geçmiyecek şekilde (ÇİĞ) olarak fazla tuzlamada n çocuklarda ılık mamayada karıştırılabilir.tekrar ediyorum (ÇİĞ) olarak tüketilmelidir.bu koşullarda adı geçen rahatsızlıklara iyi geliyor( fakat doktorunu zun verdiği ilaçlara sadece yardımcı )takviye olabilir. fazla miktarda aç karnına (ÇİĞ) olarak tüketirseniz. vücudunuzda küçük küçük beyaz sivilce gibi allerjik sutoplar yani allerji olursunuz . Birde her ne yumurta olursa olsun pişmiş olarak ayni anda çok fazla tüketirseniz.üstüne birde tatlı yerseniz. yakı olursunuz .Ondan sonrada maden suyu veya cep sodası ararsınız.Bir şeyin azı karar çoğu zara demiş atalarımız. Anlaşılmayan birşey varsa sorabilrs iniz dilim döndüğü kadarıylan bilgileri m deneyimle rim dahilinde cevaplama ya çalışırım. Allahın rahmeti üzerinize olsun selamlar.

Kazim_Varol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Şubat 20, 2011, 11:47:09 ÖÖ »
Değerli arkadaşlarım ben torunlarıma taze yumurta yedirmek için bu bıldırcın konusunu araştırmaya başladım ve dünyada bütün ülkeler faydalarından bahseder özellikle japonlar benim torunlarım zaman zaman günde 4 adet tüketirler çok şükür bu güne kadar ciddi bir rahatsızlıkları olmadı bazen istanbula giderler ara verirler inanın vucutlarının direnci düşüyor kayınpederim 75 yaşında küvetli derecede üşümüş bahça ile uğraşırken doktor rontgen ilaç derken tabiki takviye olarak bizim yumurtala r devreye girdi ve çok şükür kısa zamanda sağlığı yerine geldi ben çok faydasını gördüm ve inatla ısrar ediyorum 3 tane 5 tane yetiştirin tabiki herşeyde olduğu gibi fazlasından kaçınmak lazım ...bakın torunum nasılda iştahla bakıyor ...saygılar....

ahmet yıldırım

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Şubat 20, 2011, 11:52:49 ÖÖ »
ben spordan sonra 10 tane kaynatıp yıyorm bazen 15 oluyor yogurtla beraber benımkınde maksat doğal yollalarl a vücuda protein almak cok da güzel oluyor

Sabit Alabaş

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 20, 2011, 11:57:04 ÖÖ »
Değerli arkadaşlarım ben torunlarıma taze yumurta yedirmek için bu bıldırcın konusunu araştırmaya başladım ve dünyada bütün ülkeler faydalarından bahseder özellikle japonlar benim torunlarım zaman zaman günde 4 adet tüketirler çok şükür bu güne kadar ciddi bir rahatsızlıkları olmadı bazen istanbula giderler ara verirler inanın vucutlarının direnci düşüyor kayınpederim 75 yaşında küvetli derecede üşümüş bahça ile uğraşırken doktor rontgen ilaç derken tabiki takviye olarak bizim yumurtala r devreye girdi ve çok şükür kısa zamanda sağlığı yerine geldi ben çok faydasını gördüm ve inatla ısrar ediyorum 3 tane 5 tane yetiştirin tabiki herşeyde olduğu gibi fazlasından kaçınmak lazım ...bakın torunum nasılda iştahla bakıyor ...saygılar....
Bende sana katılıyorum Kazım Abi...Ve bende çevremdekilere bıldırcın yumurtasını tanıtyorum ...SAygılar...

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Şubat 20, 2011, 02:00:03 ÖS »
Ben yumurtanın çiğ olarak tüketilmesine karşıyım.
Salmonell a en kolay çiğ yumurta ile bulaşır ve hayvanda ne hastalık varsa yumurta yoluyla insana geçer.
Siz siz olun sevdikler inize kesinlikl e çiğ yumurta vermeyin. Ben yedim birşey olmadı demek olmayacak demek değildir. Unutmayın herşeyin başı sağlık ama sağlık bulcam derken sağlığınızdan olmamak kaydı ile :)

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Şubat 20, 2011, 03:16:14 ÖS »
http://homepage.uludag.edu.tr/~mtayar/yumurtahijyeni.htm

linkte kümes hayvanlarının yumurta değerleri var ve değerler birbirine yakın.

bazı uzmanım diye geçinen tv lerde ilaç pazarlaya n paragözler,
bıldırcın yumurtasını az tüketin bi bıldırcın yumurtası bi tavuk yumurtası değerinde
falan deyip kamuoyunu yanıltıyor.

oysa değerlere 100 gr. üzerinen bakarsan protein değerleri birbirine yakın.
bikaç vitamin ve izelement farklılığı varki onların ne zarari olacak.

uzmanım diyen adam bıldırcın yumurtasının  protein değeri 9 kat fazla dokunur diyor.

bu ne  çelişki, yüzde 13 değeri 9 la carpsan yüzde 121 yapar komik değilmi...

Çevrimdışı aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Toplam İleti: 4471
  • Performans +0/-0
  • Meslek: Ziraat müh.
« Yanıtla #14 : Ekim 08, 2013, 10:58:04 ÖÖ »
 Doktorlar a göre bıldırcın yumurtası 2 yaşını geçmemiş bebeklere yedirilme melidir. Çünkü; bebeğinizin böbrekleri ve sindirim sistemi henüz yetişkin bir insan gibi çalışmadığından, bu besin bebeğinizin böbreklerini yoracaktır.
Yine bebeğiniz için alerjik bir durum oluşturmada tavuk yumurtasından iki kat daha etkili olduğundan, bebeğinizin bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkiler.
Belirli bir beslenme programına sahip olan hastalard a da doktora başvurulmadan tüketilmemelidir.

Bıldırcın yumurtasını çiğ olarak ya da arzuya göre haşlayarak tüketebilirsiniz. Astım hastaları için özel bir tarif ise şudur: Bıldırcın yumurtasını süt ve balla karıştırarak içerseniz faydasını kısa zamanda göreceksinizdir.

BURSA- yenişehir.