Gönderen Konu: GÜVERCİN İLAÇLARI.  (Okunma sayısı 4944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
GÜVERCİN İLAÇLARI.
« : Nisan 07, 2009, 12:49:17 ÖÖ »
ORNİMİX 6 GR TOZ
İçindekiler:
       Her 1 kg için değerler
       Niacin        6.000 mg
       Vitamin C   4.500 mg
       Cal-D-Pan  3.375 mg
       Vitamin B2  1.440 mg
       Vitamin B1     750 mg
       Vitamin B6     750 mg
       Folic Acid      300 mg
       Vitamin B12       8 mg

Güvercinlerimiz solunum, akciğerleriyle ilgili hapşırma, kıhlama, göz nezlesi, sümük, balgam gibi tüm sorunlarının giderilme si ve korunması içindir. Bu tür şikayetler en sık rastlanan dır. Havadan kümese bulaştığı için sık görülür ancak erken önlem alınırsa bulaşması engelleni r. Tedavisi kolaydır ancak kümeste dikkat ve gözlem gerektiri r.
Erken teşhis ve tedavi edilemezs e kronikleşir, güvercin taşıyıcı kalacağından maalesef imha edilmesi gerekecek tir.

İnsana da bulaşabilen bu mikrop bizlerde kuru öksürük yapar. Tedavi ve korunması Ornimix ile kısa ve kesindir.

Kullanım şekli ve dozu:  

ORNIMIX uygulamad an önce kümesten tüm kalsiyum kaynaklarını (Grit, mineral, taş) kaldırınız. Kalsiyum Ornimixin etkisini azaltır. Poşetin tamamını 2 litre içme sularına karıştırınız. Korunma amaçlı herhangi bir belirti olduğunda 1 gün. Tedavi amaçlı 2-4 gün üst üste. Tek kuşa yarım çay kaşığı (darı büyüklüğünde)

SALMOMİX 6 GR TOZ

İçindekiler:
       Her 1 kg için değerler
       Cal-D-Pan.   6.000 mg
       Vitamin C     5.000 mg
       Niacin          3.000 mg
       Vitamin B2    3.000 mg
       Vitamin B6    2.000 mg
       Vitamin B1    1.500 mg
       Folic Acid        300 mg
       D-Biotin            75 mg
       Vitamin B12         6 mg

Güvercinlerde ölümcül olan kuruma, sallabaş, titrebaş, çok sulu ishal, yumurta içi ölümler, yavrulard a zayıf büyüme (pişik gelişme), şekil olarak bozuk yumurtlam a, görme bozukluğu, halsizlik, kilo kaybı, ayak ve kanat tutulması, ur ve yeşil ishale yol açan Salmonell a mikrobuna karşı özellikle koruma içindir. Aşılanmamış kuşları kurtarmak zordur.

Tedavisi en uzun süren ve en zor olanıdır Güvercin Tifosu (paratifos). Yabancı aşılarını yapma imkanı olmayanla r 3 ila 6 ayda 1 kürlerini uygulayar ak ömürleri boyunca bu hastalıklara karşı kesin kontrol sağlayabileceklerdir. (Bakteri kökenlilere) Aşılı kuşlar aşısızlara bir zarar veremez ancak hasta kuşlar aşısız kuşlara zarar verebilir . Onun için urlu, yeşil ishalli ve sallabaş olmuş kuşları kümesten uzak tutup kümese sokulmama lı mikrop çok bulaşıcıdır. Dışkıda kümes köşelerinde uzun süre rahat yaşayabildiklerinden dezenfekt e ile kümesin temizlenm esi gerekmekt edir.

Kullanım şekli ve dozu:

Poşetin tamamını 2 litre taze içme sularına karıştırınız.

Koruma amaçlı 4 ayda bir 6 gün. Not: bu mikrobu daha kısa sürede tedavi edebilece k bir şey yoktur bu yüzden süre konusunda ihmalde bulunmayın. Aksi taktirde güvercine değil mikrobu aşılamış olursunuz!  Tek kuşa yarım çay kaşığı(darı büyüklüğünde)

LEVAMİX 6 GR TOZ:

Mide, bağırsak ve akciğer dahil tüm kıl kurtlarını döker. Hiçbir yan etkisi yoktur. Tüm Güvercinlerde gönül rahatlığı ile kullanılır.

LEVAMIX uygulamasından sonra Güvercinlerin sağlıklı kilo aldıkları gözlenir. İç parazitle rine karşı düzenli önlem almak çok önemlidir. Kümes ortamında parazit riski her zaman fazladır. Eylül ve mart ayları kurt dökme kürü için ideal aylardır çünkü bu aylarda kurtlanma riski artar. Aşı ve bakım kürlerine başlamadan önce Güvercinlerin iç parazitle rini temizleyi niz!

Kullanım şekli ve dozu:

Poşetin tamamını 2 litre taze içme sularına karıştırınız. 4 ayda bir tek doz verilir.

Not: Tek dozda çok etkilidir ancak 15 gün sonra bir doz daha vererek kıl kurtlarının
kalan yumurtala rını da dökebilirsiniz.
Tek kuşa yarım çay kaşığı (darı büyüklüğünde)

Bu ürün ilaç değildir. Yem katkı maddesidi r. Sadece hayvanlar da Kullanılır.

TRİKOMİX 6 GR TOZ

Özellikle yavru ve zayıf düşmüş güvercinleri gagalarından iç organlarına karaciğerlerine kadar saran, önlem alınmaz, ise diğer hastalıklara da yol açan ölümle sonuçlanabilen trikomona sis mikrobunu n kurutulma sı içindir.

Hastalık çok bulaşıcıdır suda ve rutubetli ortamlard a kolay ürer. Bu mikrobu taşıyan  güvercinler kısırlaşır, dışkıları beyaz sulu olur, akciğerleri sararsa solunum güçlüğü olur ençok kursakta olur ağızda sarı kopabilen yaralar yapar.

Kümesteki en yaygın hastalıktır. Sinsidir belirtisi olmasa da Güvercinlerde mevcut olup yavrulara ana ve babaların sütlerinden dahi bulaşır. Mikrobun kuluçka süresi 5 gün olduğundan 6 günlük bir kürle tamamen yok edilir.

Kullanım şekli ve dozu:

Poşetin tamamını 2 litre taze içme sularına karıştırınız.

Korunma amaçlı 21 günde 1-2 gün. Tedavi amaçlı 6 gün üst üste.

Yeme düşen yavrulara mutlaka korunma amaçlı şırınga ile ağızdan verilmeli dir.

Bir poşet 20 yavruya verilir. Tek kuşa yarım çay kaşığı ( darı  büyüklüğünde)

Bu ürün ilaç değildir. Yem katkı maddesidi r. Sadece hayvanlar da Kullanılır

POWERMİX 6 GR TOZ

Yavruların sağlıklı büyümeleri, kas, kemik ve tüy kalitesin in mükemmel olması için geliştirilmiştir. Yavrular çoğu hastalıklara karşı savunmasız olduklarından hele aşısız kümeslerde özelliklede yeme düşünce ölüm ve zayıf büyüme oranları artar. İçerdiği yüksek kaliteli vitamin, elektroli t, aminoasit ve geniş tesirli antibiyot ik sayesinde yavru Güvercinlerin sağlıklı ilk tüye girmeleri ni sağlar. Hastalıklara karşı korur ve dirençlerini arttırır. Güçlü bir geliştiricidir.

Kullanım Şekli ve Dozu:

Poşetin tamamını 2 litre taze içme sularına karıştırınız. Yavrular 15 günlükken 1 defa ve yeme düşerken 1 defa olmak üzere 2 kez verilir. 1 poşet 20 yavrulukt ur. En ideali poşeti 2 su bardağı suda eritip şırınga veya pompa ile doğruda ağızdan vermektir . Tek kuşa yarım çay kaşığı  (darı büyüklüğünde)

CLEAR MİX 50 CC SOLUSYON

Güvercin yetiştiricilerinin kümes hijyenind e büyük birkaç yanlışı vardır oda kümese kireç atmakla, klorakla yıkamak.

Kireç mikroplu ölü hayvanları gömerken atılabilir. Onun haricinde kuruyunca uçuşan tozları güvercinlerimizin solunum yolları için çok tehlikeli olacaktır. Klorak ise çok tahriş edicidir, güvercinler kümeste yokken bile uygulansa onlar için kalıcı bir keskinlik tedir.

Bunların yerine uzun süre kalıcı tahriş etmeyen ve her türlü bakteriyi, virüsü ve mantarları yok eden, üremelerini engelleye n, gözleri hariç üzerlerine bile gelse kesinlikl e zarar vermeyen CLEARMIX i kullanabi lirsiniz. Böylelikle güvercinlerimizin gözle görünmeyen düşmanlarına karşı tam hijyenik bir temizlik yapmış olursunuz .
Deydiği yerde bir hafta on gün kolay kolay herhangi bir mikrop barınamaz.

Bu işlemi püskürtme yöntemiyle 15 günde bir hastalık görüldüğü durumlard a haftada bir uygulamak doğrudur.

50cc lik bir şişe 10lt suya karıştırılır. Püskürtme pompası yoksa herhangi bir pet şişenin kapağı birkaç yerden delinerek yağmurlama şeklinde kümesin tabanları ve kıyıları temizleni r.

Unutmayın bu alacağınız son derece basit önlemle birçok olumsuzluğun önüne geçebilirsiniz.

Bu ürün ilaç değildir. Yem katkı maddesidi r. Sadece hayvanlar da Kullanılır.

BİO-ZİNC 6 GR TOZ

Her güvercinde ortalama 4000 adet irili ufaklı tüy bulunmakt adır. Bu tüyler güvercinler için hayati önem taşımaktadır. Yazın küçük tüylerini dökerek kendini serin tutar, tüyleri arasındaki hava kanalları serin hava dolaşımını sağlar. Ağustos ve eylül aylarında büyük tüy değişiminden sonra kendini kışa ve bütün bir yıla hazırlar. Bahar başında mart, nisan aylarında küçük bir tüy değişimi yaşar ve göğüs üst kısımlarıyla kuyruk dış tüylerini yeniler.B u doğal olduğu kadarda bizler için estetik bir olaydır. Güvercinin 4000 tüy toplam ağırlığı et ve kemik ağırlığından daha fazladır.  

Tavuk vitaminle rinde ve karışık dengeli vitaminle rde bu 4000 tüyün ihtiyacı fazla düşünülmez. İşte bio-zink içeriğindeki yüksek kaliteli biotin, çinko ve özel formülüyle sadece güvercinlerin tüy kaliteler ini tüy kaliteler ini maksimum düzeye getirir. Doğal renklerin i ortaya çıkartır ve ele alındığında ipeksi bir his verir. Şov ve performan s kuşları için gösterişi arttırır. %100 doğal bir formülü olup bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Besin eksikliğinden veya metabolik bozuklukt an dolayı tüye girememiş güvercinleri ağır bir hastalıkları yoksa derhal tüye sokar. Kırık ve bozuk tüyler hemen atılır ve yenilenir . Düzenli kullanıldığında sonuç etkileyic idir. Özel formülü sayesinde güvercinler tarafından kolay hazmedili r ve zamanla depolanır.

Kullanım şekli ve dozu:

Her poşet 2 litre taze içme sularına verilir. Poşeti bir çay bardağına sulandırılmış tahin veya balla karıştırarak yemlerine karıştırabilirsiniz. Yemi yarım saat beklettiğinizde ballı veya tahinli bio-zinc yem tarafından emilmiş, yem yumuşamış ve sindirimi kolay olacaktır. Çabuk tüketileceğinden bu metodu imkanı ve vakti olanlara tavsiye ediyoruz.

AYRICA BUNLARDA VAR

Breedmix Tablet
Turbovit 6gr Toz
Tkk-Mix
Sky-Vit 6 gr Toz
Bronchomi x 1 tablet
Elektromi x 6 gr Toz
Coccimix 6 gr Toz
Colimix 6 gr Toz

Ben Kendim Bu İlaçlardan Ornimix Salmomix ve Vitamix i Kullandım Gerçekten Çok Etkili.

İlaçları Aldığım Yemci Bu İlaçların Yasak Olduğunu da Söylemişti Dipnot Olarak Düşeyim.

[edited name=Aydın_ÜNAL date=1239055271][/edited]
[edited name=Aydın_ÜNAL date=1239203644][/edited]
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2009, 07:57:31 ÖS Gönderen: Aydın_ÜNAL »

denizlici

• Ziyaretçi
Ynt: İTHAL KANATLI İLAÇLARI.
« Yanıtla #1 : Nisan 25, 2009, 09:53:23 ÖS »
DEĞERLİ KARDEŞİM.BU İLAÇLARIN HOROZ VE TAVUKLRA DA FAYDASI OLUR MU. TÜYLENMELERDE VE TÜY DÖKÜMLERİNDE Kİ GİBİ. SYG.

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 26, 2009, 12:31:46 ÖÖ »
ben kullanıyorum faydası var ama bulması zor ilaçlar büyük yemcilerd e özellikle güvercin yemi satan yerlerle güvercin satan mezatlard a bulunuyo. istanbuld a edirnekapı kuş pazarı kuruluyor pazar günleri orada da satıyorlar.

denizlici

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 01, 2009, 04:01:40 ÖS »
sağol aydın kardeşim.benim DENİZLİ CİVCİVLERİM 3 aylık olana kadar sanki çıplak gibi oluyor.bu cinsin geninde böyle .kuyruklu denizlile r pek makbul sayılmıyor.nedenini de bilemiyor um.ustala r çıplak denizli çok makbul diyorlar. ben de tüylenirlerse daha iyi olur üşümezler diye düşündüm ve TÜY İLACI nın faydasını o yüzden sormuştım.herkese bol evcilli günler dilerim.s aygılarımla

HALİL_İBRAHİM_SAHİN

• Ziyaretçi
Ynt: GÜVERCİN İLAÇLARI.
« Yanıtla #4 : Ekim 23, 2010, 05:36:36 ÖÖ »
Aydın bey benim güvercinlerde boyun dönmesi oluyor 2,3 gün içinde ölüyor sağ kalanlar bir işe yaramıyor ne yapmam gerekiyor 2-3 ay önce yine bu hastalıktan çok çektim aşısı veya bir ilacı var mı ?

HALİL_İBRAHİM_SAHİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 23, 2010, 05:45:50 ÖÖ »
AYDIN bey acil yardım boyun dönmesi çoğaldı

adem alkaner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 23, 2010, 01:08:28 ÖS »
halil abi sana bir ilac söyliyecegim alması sorunlu ama kesin cözüm
benim sara hastası abim var eptantion kullanıyordu gecenlerd e bir yerde gördüm tavsiye etmişler güvercin baş dönmesi için deneme yaptım ve yüzde yüz sonuc aldım  şu an kafa dönmesi ile en ufak bir belirgin bile kalmadı sadece 3 gün kullandım
ama bu ilacı almak sorunlu
bulamssan beni bilgilend ir belki ben ayarlarım sana abi
saygılarımla

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 23, 2010, 05:40:38 ÖS »
eptantion un etkili olması için mutlaka hastalığın yeni başlamış olması lazım yoksa kafada eser kalır ve yarım olarak üç gün tok karnına verin hayvanınıza eğer yem yemiyorsa ağızdan mısır ve şırıngayla benim serumdan verin 1 saat sonrada yarım eptantion verin her eczanede bulabilir siniz.

HALİL_İBRAHİM_SAHİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ekim 25, 2010, 05:54:29 ÖS »
sağolun arkadaşlar

adem alkaner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ekim 25, 2010, 10:52:05 ÖS »
ömer abi sara hastası abim var bazen bittigind e muhakkak rapor ile alırız ama tanıdık varsa bilemem
biz bazen cok sıkıntısını cektik
inşallah kimse cekmez

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 12, 2010, 02:51:15 ÖÖ »
Eski bir konu ama sormak istedim bu ilaçları keklik ve bıldırcınlarda uygulaya bilrmiyiz .