Gönderen Konu: Buzdolabından Kuluçka Makinesi Yapımı İlk Denemem  (Okunma sayısı 22434 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
Buzdolabından Kuluçka Makinesi Yapımı İlk Denemem
« : Ocak 11, 2011, 09:21:53 ÖS »
Kullandığım makinenin eski ve yetersiz olması nedeniyle yeni sezon için buzdolabından bir makine yapmaya karar verdim.At aştırmalarımıda yaptım.Hurdacıdan buzdolabını aldım haftasonu kısmetse başlayacağım.İlk makinem olacağı için takıldığım yerlerde buradan sorarım.

Başlamadan herhangib ir öneriniz tavsiyeni z varmı.

Dolap bu paslı yerlerini boyayıp , önünü kesip ısı camı takacağım

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
Ynt: Buzdolabından Kuluçka Makinesi Yapımı İlk Denemem
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2011, 09:41:49 ÖS »
Ufaktan başladık  :)

yasin aktas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 12, 2011, 11:28:49 ÖS »
hayırlısı herşey çok güzel olacak inş.
Arka planda görülen yer gönen sanayi mi?

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2011, 11:32:23 ÖS »
hayırlısı herşey çok güzel olacak inş.
Arka planda görülen yer gönen sanayi mi?

Hayırlısı evet gönen sanayii  :D bilirmisi n

resul_ayekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 12, 2011, 11:55:02 ÖS »
başlamak bitirmeni n yarısıdır derler hayırlısıyla bitirip bol bol yavru alırsın inşallah.

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2011, 12:01:54 ÖÖ »
İnşallah güzel olacak  :)

omer kalem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 13, 2011, 09:55:07 ÖÖ »
Allah emeklerin in karşılığını versin, bol ve sağlıklı çıkımlar dilerim.

mustafaemir_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 13, 2011, 10:08:27 ÖÖ »
Abicim inşallah istediğiniz yaparsın ve randımanlı bir makinen olur.Alla h kolaylık versin

yasin aktas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 13, 2011, 11:54:36 ÖÖ »
Hayırlısı evet gönen sanayii  :D bilirmisi n

Bilmem mi hayatımın en güzel, en mutlu kısaca en enleri geçti Gönen'de :) Hala içim sızlar, kalbime bir bıçak saplanır sanki o günleri düşündükçe, resmi görüncede öle oldu :( Çok özlüyorum Gönen'i, kavhe bahaneyi, hayal kahvesini, Köfteci Taner Abiyi, şehir parkını, dalış yapayım derken omzumu kırdığım belediye havuzunu :) ahh ahh anlatsam forum almaz :(

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ocak 13, 2011, 05:17:46 ÖS »
Bunlarda kullanacağım malzemele rim

Bu profilden rafları yapacağım

Bunları ise Sinan abiden gördüm  :D rafların keranlarına koyup yumurtala rı sıkıştırmak için kullanacağım

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 13, 2011, 11:16:35 ÖS »
İşlemlere devam  8)

Dolabın kapagındaki raf kısmını çıkardım ısı camı yerleştirip kontrapla k koydum .

Paslı yerleri zımparalayıp boyadım

sumeyye demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 14, 2011, 12:52:43 ÖÖ »
çok özeniyorum şu kuluçka makinası yapanlara ama ben yapsam nasıl yapacam+çıkan yavruları ne etcem yazık günah elimde kalırlar..ama ama işte isterdim ...sizler e hayırlı olsun,inşallah bol ve saglıklı yavrular alırsınız..

yasin aktas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 14, 2011, 06:44:33 ÖS »
cam takılıncada daha güzel görünmüş. Hadi hayırlısı bakalım.

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 15, 2011, 07:32:11 ÖS »
Rafları yapmaya başladım

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ocak 15, 2011, 07:38:32 ÖS »
Kontrol paneli

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 15, 2011, 07:39:38 ÖS »
Rafların içine benim gibi taktığın o plastikle re, bölmeleri nasıl takacaksın anlamadım, tutturacağın tırnak kalmamış, çok dipten kesmişsin

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 15, 2011, 07:45:06 ÖS »
Rafların içine benim gibi taktığın o plastikle re, bölmeleri nasıl takacaksın anlamadım, tutturacağın tırnak kalmamış, çok dipten kesmişsin

Senin yaptığın gibi yapacaktım ama raflarım biraz küçük oldu 31*38 yaptım o yüzden o plastiği seninki gibi yerleştirseydim dahada küçülecekti .Bende böyle yaptım .Eğer olmassa böyle  düzeltir senin taktığın gibi takarım  :)

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 15, 2011, 07:49:44 ÖS »
Onları sök arkasına, 0.5 mm lik ice çıtaylan veya ona benzer bir şeylen öne getir, sadece alt kısınlarını, tırnaklar kasadan açılsın, bölmeleri üsten içine takarsand a olur.

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 15, 2011, 07:58:22 ÖS »
Söylediğin gibi değiştireyim o zaman onları .

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 15, 2011, 08:00:36 ÖS »
Lambaların yerleri hakkında önerisi olan var mı ben 2 adet alta 2 adet üste takmayı düşünüyorum .

Metin_Ak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ocak 15, 2011, 08:17:50 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar!

Muhammet kardeşim; Mkinan hayırlı olsun, inşaallah emeklerin in karşılığını alırsın.
    Ampul konusuna gelince üst kısıma koymanı tavsiye etmem. Zaten ısınan hava yükseliyor. O nedenle yukarıda ısı azlığı gibi bir durum olmuyor. El yapımı 2 adet kullandığım büyükboy buzdolabından olan makinalarımın her ikisinind e üst kısmında ne fan nede ampul var. Çıkımlarımda yumurtala rın istediğim düzeyde döllü olmaları halinde %85 lerin altına inmedi henüz.
    Faydalı olabileceğini düşündüğüm 2 metrelik çift kapılı buzdolabından bozma kuluçka makinamın iç görünümünüde bilgilenm en amacıyla aşağıda gözlemlerine sunuyorum . İnşaallah umduğunca yararlı olur. Cümleten hoşçakalın.

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ocak 15, 2011, 08:24:49 ÖS »
Metin abi verdiğin bilgiler için çok teşekkürler abi.Gerçekten yardımcı oldun .

Altt tarafta kaç adet ampül var ve kaçlık ampüller ?

Metin_Ak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ocak 15, 2011, 11:16:19 ÖS »
    Merhaba Arkadaşlar!

Muhammet kardeşim; Altta 3 adet 75 Watlık ampul var ve 20 derecelik kuluçka odasının ısısına göre yeterli oluyor. Senin makinanın bulunduğu ortam daha soğuk ise 2 tane75 Watlık, 2 tanede 60 Watlık toplam 4 ampul kullanabi lirsin.
    Makinanın alt görünüşü, umarım faydalı olur. Cümleten sıhhat ve afiyette hoşçakalın.

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ocak 20, 2011, 11:35:51 ÖÖ »
Hava delikleri ni nereye ne büyüklükte açmamı tavsiye edersiniz ?
Birde bir adet üst tarafa pis havayı dışarı atması için delik ve deliğin önüne dışarıya doğru üfleyen ufak bir fan takmayı düşünüyorum uygunmudu r ?
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2011, 11:36:18 ÖÖ Gönderen: Muhammet Kalyoncu »

yasin aktas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ocak 20, 2011, 11:59:39 ÖÖ »
fan takmanıza gerek yok. Temiz ve soğuk hava alt deliklerd en girer, sıcak hava üst delikten çıkar, ben mini buzdolabına küçükparmağım girecek kadar, 5 delik açtım sorun yaşamadım, 2 altta 2 üstte birde çevirme kolunun yanında boşluk var.

fatih_erturk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ocak 20, 2011, 01:29:09 ÖS »
Delik için, arka alt taraftan ortasından  ve yine arka üst tarftan 5cm çapında iki delik açarsan yeterli.
Benim makinada anlattığım gibi, resimleri ni istersen sitede var. Makinan şimdiden hayırlı olsun.

yasin aktas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Ocak 20, 2011, 02:06:59 ÖS »
Delik için, arka alt taraftan ortasından  ve yine arka üst tarftan 5cm çapında iki delik açarsan yeterli.
Benim makinada anlattığım gibi, resimleri ni istersen sitede var. Makinan şimdiden hayırlı olsun.

5cm çapında derken? :o

Cem Ertan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Ocak 20, 2011, 02:18:16 ÖS »
Muhammet Kardeşim güzel ve kullanışlı birşey olacak gibi görünüyor Rabbim tamamına erdirsin, Sinan Abi ve İlyas abi hem alttan hem de üstten 2 den fazla olmak şartıyla 10'lık matkap ile delmemi söyledi benim yeni makinem de yaklaşık seninki kadar...A llah kolaylık versin..

Cem Ertan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Ocak 20, 2011, 02:19:57 ÖS »
nem işini nasıl çözeceksin?

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Ocak 20, 2011, 07:41:34 ÖS »
nem işini nasıl çözeceksin?

Baştan su kabları ile nemi sağlamayı deniyeceğim olmaz ise nem cihazı almayı düşünüyorum .

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Ocak 20, 2011, 11:56:03 ÖS »
ben  daha önce yaptığım el yapımı kuluçka makinesin de ilk önce su kablarıyla nemlendir me yaptım daha sonra sensörlü nem cihazı aldım ama su kabı ile yaptığım zamanki oranı tutturama dım cihazdan çok memnundum   herhalde su kabıyla ortama doğal bir nem oluşundan mı yoksa benim makina komidinde ndi  ,kullandıkça dedim   tahtaya hani performan sımı düşüyor yani kısacası su kablarım daha iyiydi

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Ocak 22, 2011, 02:21:34 ÖS »
2 tane alttarafa 1 tane üsttarafa ampül taktım .

Fanı sabitleme dim henüz bu şekilde sabitlese m olur mu ? Yada aşağıyamı indirsem ?

4 tane alt tarafa 8 mm lik matkapla temiz hava deliği 2 tanede üsttarafa pis hava deliği açtım

Dogan Avcuoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Ocak 23, 2011, 08:49:26 ÖÖ »
muhammet 4 tane delik çok değilmi?fanın arkasına bir tane delseydin dışarıdan hava çekerdi içeriye.benim neem işi halloldu.%55 -57 arası gidiyor.b enim sülün yumurtala rını toplamaya başla.bu arada senin makina ile ilgili sorun olursa biliyorsu n her zaman yardımcı olurum.tl f numaran yok bende 054332782 80 benimki

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Ocak 23, 2011, 10:37:42 ÖÖ »
Delikler çok küçük olduğu için 4 tane açtım gerekirse duruma göre kapatırım .

Nem işini hallettiğine sevindim .Uğrarım yanına görüşürüz yine.

OnurTEKİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Ocak 23, 2011, 02:58:10 ÖS »
Güzel Bir Çalışma olmuş Yakın zamanda bende Bir deneme Yapacağım.... Umarım emeğinizin karşılığını alırısınız...

yasin aktas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Ocak 23, 2011, 09:52:10 ÖS »
Fanlar gözüme yetersiz geldi?
Çalışır vaziyette en alt ve en üst kısımdaki ısı ve nem farkını ölçüp yazarmısınız?

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Ocak 23, 2011, 10:11:00 ÖS »
Henüz ısı nem ölçümü yapmadım elimde fan var daha nereye taksam uygun olur sence ?

Alttaki fanın yeri nasıl öyle sabitleye yim mi ?

Cem Ertan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Ocak 25, 2011, 09:39:26 ÖÖ »
İnşallah güzel bir makine olacak Muhammet kardeşim, fan konusu ısının, oksijenin ve nemin içeride homojen dağılımı ile ilgili ve çok önemli bir konu... yani birakz abartayım içeride boran fırtınası esmeli ;) :D sana önerim;
1-bilgisayar fanları büyük boy olsa bile yetersizd ir, ayrıca içerideki hava çevrimi çok önemli ısınan ve yükselen have ve de buharı tekrar altlara basabilme si ve böylece alt ve üst raflarda birbirine yakın değerler elde edebilmel isin belki  4-5 adet büyük  bilg. fanını tüm köşelere birbirler ini destekley ecek(aynı yöne üfleyecek) şekilde yerleştirirsen olabilir. ..
2- ancak sana tavsiyem benim tesadüfen evde bulduğum katalitik fanı olur yukarı arkaya monte ediyorsun öne bakan pervanesi ile yukarıdaki ısınan havayı topluyor haznesind e sıkıştırıp dar-uzun ve aşağıya bakan ağzı ile üflüyor ben çok memnunum tavsiye ederim
3- havalandırma ile ilgili İlyas Bey'in önerilerine kulak ver derim selametle kal kardeşim...

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Ocak 25, 2011, 07:26:50 ÖS »
Cem abi yorumun ve iyi dilekleri n için teşekkürler.Fan olayı kafama takılmıştı kimsece cevap yazmadı .Altta gözüken fan 220 volt çok güzel üflüyor.Üstteki 12 v bilgisaya r fanı acaba yetermi yetmezmi diye tereddütte kaldım .Senin bu yorumunu okudum yarın makinenin üst tarafına arka iki köşeye ikitane daha bilgisaya r fanı monte edeceğim.( sendeki katalitik fandan yok )
2 tane altta 2 tane üstte 8 mm delik açmıştım .1 tanede 10 mm makinenin orta kısmında arka tarafında vardı delik sanırım yeterli.

Şimdilik bir problem yok iyi gidiyor makine ilk denemem ilk heyecan  :) 1-2 güne tamam olacak.İnşallah iyi sonuç alırım herkese kolay gelsin .
« Son Düzenleme: Ocak 25, 2011, 07:27:44 ÖS Gönderen: Muhammet Kalyoncu »

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Ocak 26, 2011, 10:48:44 ÖS »
Bir sorum var

soru şu elimde birtane 12 volt adaptör ve 3 adet 12 v pc fanı var normal olarak fanın birine bağladığında çalışıyor iki fanı başladığımda sanırım enerji ikiye bölünüyor ve daha yavaş dönüyor fanlar.Be nim sormak istediğim 3 tane fanı bu adaptöre nasıl bağlarız enerji bölünmeden hepsi normal çalışacak ? Yardımcı olabilece k var mı ?

yasin aktas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Ocak 27, 2011, 12:38:39 ÖÖ »
Bir sorum var

soru şu elimde birtane 12 volt adaptör ve 3 adet 12 v pc fanı var normal olarak fanın birine bağladığında çalışıyor iki fanı başladığımda sanırım enerji ikiye bölünüyor ve daha yavaş dönüyor fanlar.Be nim sormak istediğim 3 tane fanı bu adaptöre nasıl bağlarız enerji bölünmeden hepsi normal çalışacak ? Yardımcı olabilece k var mı ?

Fanlar ve adaptörünüz kaç amper acaba?

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Ocak 27, 2011, 04:51:36 ÖS »
Amperini bilmiyoru m ama evde bulduğun 2 adaptörü taktım oldu .

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Ocak 27, 2011, 05:02:28 ÖS »

« Son Düzenleme: Ocak 27, 2011, 05:03:46 ÖS Gönderen: Muhammet Kalyoncu »

yasin aktas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Ocak 27, 2011, 05:11:57 ÖS »
Amperini bilmiyoru m ama evde bulduğun 2 adaptörü taktım oldu .

Kısa vadede sorun olmaz ama adaptörün amperi yetmezse aşırı ısınır ve yanar. Ayrıca çin malı adaptörlerin üzerinde yazan amper değerindende %40 eksik düşünmek lazım :)
Fanlar ve adaptör üzerinde yazan değerleri buraya yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Ama resimdeki adaptör 5v luk telefon şarjına benziyor?

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Ocak 27, 2011, 05:14:03 ÖS »
Yarın yazarın amperleri ni .Ordaki adaptör telefon jarzı değil 220 v 12 v dönüştürücü evdeki prizlerde n 12 v elde etmek için.Mp3 çalarındı  :)
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2011, 05:15:01 ÖS Gönderen: Muhammet Kalyoncu »

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Ocak 27, 2011, 06:14:46 ÖS »
enrji bölünmesi senin yararına içerde yeller esmes ağı ağır çalışır sirkülasyonu tam yapar kanısındayım

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Ocak 27, 2011, 06:42:29 ÖS »
Fanlar zaten ufak 12 volt ile çalıştıgında bile fazla yeller esmiyor tam kararı .O yüzden bölününce olmuyor kendine faydası olmuyor  :D

ilyasşen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Ocak 28, 2011, 10:03:18 ÖÖ »
Fanlar zaten ufak 12 volt ile çalıştıgında bile fazla yeller esmiyor tam kararı .O yüzden bölününce olmuyor kendine faydası olmuyor  :D

Fanlar ufak bile olsa asla yumurtala ra doğru üflememeli. Eğer buna dikkat etmezsen yumurta kabukları çok kuruyor içerideki nemden faydalana mıyor ve sertleşiyor. Çıkım çok zor oluyor.
 Ayrıca hava delikleri bence yetersiz. Senin makinen gördüğüm kadarı ile baya büyük.  Profesyon el makineler de 300 kapasitel i makinede en az 5-6 cm çapında delik açıyorlar. Kolay gelsin.

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Ocak 28, 2011, 10:06:49 ÖÖ »

Fanlar ufak bile olsa asla yumurtala ra doğru üflememeli. Eğer buna dikkat etmezsen yumurta kabukları çok kuruyor içerideki nemden faydalana mıyor ve sertleşiyor. Çıkım çok zor oluyor.
 Ayrıca hava delikleri bence yetersiz. Senin makinen gördüğüm kadarı ile baya büyük.  Profesyon el makineler de 300 kapasitel i makinede en az 5-6 cm çapında delik açıyorlar. Kolay gelsin.

Peki İlyas abi birkaç tane daha hava deliği açayım .

fatih_erturk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : Ocak 28, 2011, 10:21:11 ÖÖ »
Muhammet, alttaki lambaların üstündeki rafa  30cm eninde alimunyum saç yerleştirirsen yumurtala ra suğuk hava gitmez suyun nemi ve lambanın sıcaklıkları yanlardan dağlır.

Cem Ertan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : Ocak 28, 2011, 10:26:05 ÖÖ »
İlyas Bey Yumurtala sın üzerine üflememeli sözü çok doğru, birde benim yukarıda belirttiğim sirkülasyon meselesi de bununla alakalı...Bukonuda sana önerim bir fan bölmesi yapman benim fanın yaptığı dağılımı tahtadan sende yapabilir sin fanları yanyana olacak şekilde bir tahtaya (aslında suya dayanıhlı bir malzeme mesela galvaniz saç harika olurdu) monte et yanlarını ve üstüne de tahta ile kapat ön tarafını yani üfleme ağzını uygun bir açı ile daralt yani fanların arkası havayı topladığı için geniş olsun önü yani havayı üflediği yer dar olsun ki hem sirkilasy on sağlarsın hem üst arka duvara monte eder ağzını tabana çevirerek yumurtala rın kurumasını engellers in hemde içeride birsürü fanın dağınık görüntüsünü ve ilerideki kullanım zorluklarını engellemiş olursun.. .Allah kolaylık versin kardeşim ben daha yeni bitirdiğimden bilgileri m taze çekinmeden sorabilir sin... selamlar. ..

Cem Ertan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : Ocak 28, 2011, 10:29:36 ÖÖ »
Aklıma geldi Bizim Osman SÜRÜCÜ söylemişti, ısıtma için ampul kullanıldığında lambalara yakın raflardak i ışığın direkt temas ettiği yumurtala r çok fazla ısınıyor ve kuruyor o yüzden lambaları birer alüminyum folyo ile sarın demişti bu konuda tecrübe veya fikri olanlar paylaşırlarsa sevinirim ...

ilyasşen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Ocak 28, 2011, 11:23:06 ÖÖ »
Aklıma geldi Bizim Osman SÜRÜCÜ söylemişti, ısıtma için ampul kullanıldığında lambalara yakın raflardak i ışığın direkt temas ettiği yumurtala r çok fazla ısınıyor ve kuruyor o yüzden lambaları birer alüminyum folyo ile sarın demişti bu konuda tecrübe veya fikri olanlar paylaşırlarsa sevinirim ...

Ampulleri n yumurtala ra bakan kısmına bir galvanız saç monte edilirse ışığın ve ısının direk yumurtala ra gitmesi önlenmiş olur.

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : Ocak 28, 2011, 12:08:09 ÖS »
Cem  arkadaşların tecrübelerinden bende yararlanmıştım, ampulleri aliminyum faolyoyla kapatmıştım hala kaplılar, yanlız dikkat et duyun içine girmesin, allah muhafaza elektirik çarpabilir sadece cam kısmını kapat

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Ocak 28, 2011, 10:04:25 ÖS »
Söylenenlerin hepsini dikkate alıyorum hava delikleri ni arttırdım .Ampüllerin ve fanın üzerine gelen kısma sac koydum .

Rafları yapmaya başladım daha önceden kesmiştim aleminyum profiller i 31*38 olarak kesmiştim baştan düşünemedim küçük geldi dolaba ama sorun değil bu şekildede kapasites i bana yeterde artar bile 5 raf .Rafların monta edilmesi ve çevirme motorunun takılması kaldı hafta sonu biter inşallah .

Her öneri itina ile değerlendirilir :)
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2011, 10:05:33 ÖS Gönderen: Muhammet Kalyoncu »

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Ocak 30, 2011, 06:52:59 ÖS »
Makine büyük ölçüde bitti çevirme motorunun monta edilmesi kaldı .

Buğün 5-6 saat çalıştırdım ve her rafta ayrı ayrı ölçümler yaptım .Elimde 3 tane ısı nem ölçer var hepsi farkı değer gösteriyor  ;D vede hiçbiri termostat tdaki değerle aynı değil fakat iyi olan taraf her rafta aynı değerlere ulaşıyor .İkinci bir durum resimleri nide ekliyeceğim 2 tane ampüllerin altına su kabı koymuştum birtanede üstte su kabı koydum nemi ölçmek için dijital nem ölçer %58 i gösteriyor analog % 35 hangisi doğru acaba .Fatih abinin yardımıyla ıslak nem ölçer yaptım oda %30 u gösteriyor  ;D
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2011, 06:55:03 ÖS Gönderen: Muhammet Kalyoncu »

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : Ocak 30, 2011, 06:59:28 ÖS »
Bana 3-4 raf yeticekti 5 raf yaptım en üst raf çok yukarda oldu onu çıkarcam 4 raf işimi görecek .

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Şubat 14, 2011, 05:09:50 ÖS »
Makineyi çalıştırdım inşallah emeklerim in karşılığını alırım .
İlk denemem olduğu için hüsrana ugramakta n korkuyoru :)

« Son Düzenleme: Şubat 14, 2011, 05:13:49 ÖS Gönderen: Muhammet Kalyoncu »

cengiz akçora

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : Şubat 14, 2011, 07:21:07 ÖS »
 hayırlı olsun,emeklerinizin karşılğını alırsınız inşallah.

Ahmet cemil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : Şubat 14, 2011, 08:59:48 ÖS »
hayırlı ugurlu olsun çok güzel bol çıkımlar