Gönderen Konu: BİTLERDEN KURTULMAK VE KORUNMAK İÇİN VİLMECTİN  (Okunma sayısı 12087 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Muhsin_Yildirim

• Ziyaretçi
BİTLERDEN KURTULMAK VE KORUNMAK İÇİN VİLMECTİN
« : Ocak 02, 2011, 10:42:38 ÖS »
Asil amaci,memeli hayvanlar i iç parazitle rini gidermek oldugu ve deri altina enjektörle uygulanil arak kullanila n bu ilaç,kuslarda da kullanila bilmekte.

Deneyim ve yetkili agizlarin önerileri ile kafes kuslarind a,enjektörle çekilen ilaç,enseye 1 veya 2 damla olarak uygulanir .Enjektörün ucundaki damlanin toplu igne basindan biraz daha büyükçe olmasina dikkat edilmelid ir.Ensede n deriye temas ettiriler ek damlatma seklinde uygulanir .Deriden vucuda giren ilaç,birkaç gün sonra köklü bir temizlikl e iç ve dis parazitle ri yok edecektir .Enseden damlatilm asinin nedeni,kusun agzi ile ulasmamas ini saglamakt ir.Doza dikkat edilerek istenmeye n sonuçlarin yasanmmas ina özellikle dikkat edilmelid ir.

Çok rahat bir kullanimi olan bu ilaç,ilk etapta canli olan bitleri issrdikta n birkaç gün sonra öldürmekle kalmayip,yumurta seklinde olan ve daha sonra dogan bitleri de issirdikl ari anda öldürmesi ile kalici bir etki birakir.Üretime girmeden 1-2 hafta önce ilaçlanan kuslar yilda iki kez uygulama ile sorunsuz beslenebi lir
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2011, 12:38:16 ÖÖ Gönderen: Aydın ÜNAL »

sinaninci1

• Ziyaretçi
Ynt: BİTLERDEN KURTULMAK VE KORUNMAK İÇİN VİLCEKTİN
« Yanıtla #1 : Ocak 02, 2011, 11:40:37 ÖS »
Muhsin geçen gün aklımdan geçmedi değil, acaba olurmu diye, fakat iç parazit için olanı değil, dış parazit için olanı var köpeklere ve diger hayvanlar a enseden damlatılani acaba olurmu diye düşündüm

izzet_muroz

• Ziyaretçi
Ynt: BİTLERDEN KURTULMAK VE KORUNMAK İÇİN VİLCEKTİN
« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2011, 12:24:10 ÖÖ »
Selamlar
Muhsin bey bu ilacın yazılışını nasıldır ve nereden alabiliri m...

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
Ynt: BİTLERDEN KURTULMAK VE KORUNMAK İÇİN VİLMECTİN
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2011, 12:39:02 ÖÖ »
ilacın ismini düzelttim genelde kanaryacılar kullanır.VİLMECTİN

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2011, 12:57:59 ÖÖ »
İyi güzel düzelttin de bana niye soğukalgınlığı için sulfameza tin verdin?
İshal ilacıymış lan :D Demekki ben Başım ağrıyor desem mantar ilacı vercen  ;D  ;D  ;D

ömer_cakal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2011, 12:08:01 ÖS »
muhsin abi okurken aklıma şu geldi
yazmışsın ya boynuna hayvan erişemiyeceği için dökün diye
horozları çiftleşirken ordan tutuyor sanırım ilaçlama yaparken tek tek karantina ya almak lazım

Emrullah_TEMEL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 03, 2011, 12:30:44 ÖS »
İshal ilacıymış lan :D Demekki ben Başım ağrıyor desem mantar ilacı vercen  ;D  ;D  ;D

Yarım hoca dinden yarım doktor candan eder  ;D  Kemal kendine mukayyet ol ilaç isterken

Muhsin_Yildirim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 03, 2011, 09:25:32 ÖS »
muhsin abi okurken aklıma şu geldi
yazmışsın ya boynuna hayvan erişemiyeceği için dökün diye
horozları çiftleşirken ordan tutuyor sanırım ilaçlama yaparken tek tek karantina ya almak lazım
Sevgili Ömer ,

karantina ya gerek yok , ilaç damlatıldıktan sonra deri tarafından emilimi gerçekleşiyor. tüyleri üfleyerek aralayıp deriye damlatıyorsunuz zaten.

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 03, 2011, 10:39:46 ÖS »

Yarım hoca dinden yarım doktor candan eder  ;D  Kemal kendine mukayyet ol ilaç isterken

Ne yapayım elimde soğuk algınlığı için ilaç kalmamış az daha blotic bit ilacını veriyordu m.Sonra aklıma yengem başağrısı için ilaç istemişti, mide ilacını çok etkili ağrı kesici diye vermiştim. 1 saat sonra ilaç çok iyi geldi adı ne diye sormuştu psikoloji k bir olay tabi... bende o mana da vereyim dedim ama yemedi arkadaş.

ahmet orhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ocak 04, 2011, 07:02:11 ÖS »
Arkadaşlar tavuklard a bit ilacı olarak zararsız olan Bayer firmasını ürettiği BOLFO toz ilacı kullanmanızı öneririm.ben kullanıyorum ve çok memnunum. tavuklard a bit bırakmıyor

saitsahineren

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 04, 2011, 07:25:25 ÖS »
blotic   ben bu ilacı tavsiye ederim. dış parazitle r için kesin çözüm. kulanım şekli cam fısfısının icine bir kapak blotic  ve üstüne su  katın sonra kanatlıların kanat altlarına fısfıs yapın .
iç parazitle ride levamin-10 ilacını kullanın3 gün  icme sularına katın .dışkı yoluyla kanatlı iç parazitle ri dökecektir.

Necip_ŞAHİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ağustos 01, 2011, 03:53:40 ÖS »
Bu ilaçlar Eczaneler de bulunuyor mu yoksa Veteriner denmi alınacak

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 02, 2011, 10:50:12 ÖÖ »
Bu ilaçlar Eczaneler de bulunuyor mu yoksa Veteriner denmi alınacak

eskiden eczaneler de her çesit veteriner ilacı bulunurdu fakat rekabete dayanamayıp bi çok eczane
veteriner ilacı satışından çekildi.
kanatlılarla ilgili ilaçları her veteriner bile satmıyor.bizim burada 20 veteriner dükkanı varsa da ancak bi tanesi
kanatlılarla ilgili ilaç bulunduru yor...o da sırf merakından.

serhangenc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ağustos 02, 2011, 01:16:01 ÖS »
Allah'tan Adana bu konuda şanslı.. istediğim ilacı istediğim veteriner den rahatlıkla bulabiliy orum.
İlk başlarda veteriner lere çekinerek girerdim. Şimdilerde bakkaldan sakız ister gibi ilacımı alıp çıkıyorum. :)

Necip_ŞAHİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ağustos 08, 2011, 11:48:19 ÖÖ »
Arkadaşlar bu ilacı bıldırcınlarda kullanmamızda bir sakınca olurmu
Birde bu ilacı kullandığımız tavuk veya bıldırcını yamak için belli bir süre geçmesi gerekiyor mu
Yumurtala rının yenmesind e mahsur varmı
 Yardımcı olursanız sevinirim

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ağustos 08, 2011, 12:05:11 ÖS »
Necip bey bu ilacın 3 ay etkisi var ve sadece deri altına işliyor diğer ürünlere bir etkisi yok diye diye biliyorum ve her türlü kanatlı da kullanıla bilir büyüklüğüne göre biraz miktarı değişir.

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ağustos 08, 2011, 02:28:13 ÖS »
Bu isme benzer bir ilac bizde var ismi Ivermecti n suya karistiri lip tavuklara icirilinc e ic ve dis parazitle ri temizliyo r, bir kac kisi ile konusdum memnun kaldim dedi.

Necip_ŞAHİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ağustos 08, 2011, 03:58:19 ÖS »
Ömer Bey teşekkür ederim sağolun

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ekim 31, 2012, 02:36:17 ÖS »
Bu isme benzer bir ilac bizde var ismi Ivermecti n suya karistiri lip tavuklara icirilinc e ic ve dis parazitle ri temizliyo r, bir kac kisi ile konusdum memnun kaldim dedi.

İç ve dış parazitle re karşı enjektabl İvermectin preparatı. suya karıştırıp deneyen oldumu?
memeliler de iğneyle vuruluyor sanırım.  kanatlılarda deriyemi damlatacağız.?

MUSTAFA ÖZTAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Aralık 17, 2012, 05:15:41 ÖS »
Sayın site üyeleri,

İç anadolunu n çatır çatır soğuğunda,fazlalıktan dolayı dün kestiğim 2 adet horozumda tüylerini yolarken bit gördüm.Horozun birinde epeyce vardı.Diğerinde ise tek tük denecek kadardı.Diğer tavuklarında 3-5 tanesini kontrol edebildim .Hiç olmayanda var.Küçük civcivler in birisnde gördüm.Kümesi sürekli temizliyo rum.Dün yine temizledi m.Sürekli bol miktarda temizledi kten sonra kireç atıyorum.Kümesde bit-pire görmedim.Ama tavuklard a nasıl oluyorda her taraf donmuşve soğukken bitleniyo r anlamadım.45 adet kadar  köy tavuğum mevcut.He psini tek tek ilaçlamak zor olacak.İçme sularına katabilec eğim dış parazit ( bit ) ilacı ve iç parazit için yine içme sularına katabilec eğim kesin çözüm ilaçlar varmıdır.Konuyla ilgili bilgi verirseni z sevinirim .

Saygılarımla,

Ömer Bahadır

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Mart 30, 2013, 11:22:40 ÖS »
Sayın site üyeleri,

İç anadolunu n çatır çatır soğuğunda,fazlalıktan dolayı dün kestiğim 2 adet horozumda tüylerini yolarken bit gördüm.Horozun birinde epeyce vardı.Diğerinde ise tek tük denecek kadardı.Diğer tavuklarında 3-5 tanesini kontrol edebildim .Hiç olmayanda var.Küçük civcivler in birisnde gördüm.Kümesi sürekli temizliyo rum.Dün yine temizledi m.Sürekli bol miktarda temizledi kten sonra kireç atıyorum.Kümesde bit-pire görmedim.Ama tavuklard a nasıl oluyorda her taraf donmuşve soğukken bitleniyo r anlamadım.45 adet kadar  köy tavuğum mevcut.He psini tek tek ilaçlamak zor olacak.İçme sularına katabilec eğim dış parazit ( bit ) ilacı ve iç parazit için yine içme sularına katabilec eğim kesin çözüm ilaçlar varmıdır.Konuyla ilgili bilgi verirseni z sevinirim .

Saygılarımla,

Yanıt verilmemiş soruya. Benim de merak ettiğim bir konu bu.

:)))

evrim balcı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Mart 30, 2013, 11:36:38 ÖS »
iç parazit için sıtrax öneririm suya katılabiliyor kafes kuşlarında suluklara 3-4 damla kullanırız. , uygulayac ağınız hayvan boyutuna göre oranı siz ayarlayın. dış parazit için vilmectin gerçekten çok iyidir ama içme suyuna tavsiye edilmiyor .

Ali ÖZTAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Mart 31, 2013, 04:14:50 ÖÖ »
Bu tür ilaçların genelinin Prospektüsünde GIDA DEĞERİ TAŞIYAN HAYVANLAR DA KULLANILM AZ ibaresi var, bu konudaki fikirleri niz nedir.Say gılar

selçuk sağdinç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ağustos 31, 2013, 09:40:25 ÖS »
slm arkadaşlar bit pire vs için faydasını gördüğüm yöntemi paylaşmak isterim geniş bir sandık içerisine elekten geçirilmiş kül,ince kum,toz kireç ve toz parazit ilaçlarından herhangi birini iyice karıştırıp kümesinizin bir kenarına bırakın üzerinde parazit olan hayvanlar kaşıntıdan dolayı eşelenme ihtiyacı hissediyo r yalnız kumu biraz fazla koymanız gerekiyor kirecin ve parazit ilacının havaya uçmaması için, şimdilik başarılı bir yöntem tavsiye ederim. . .

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ağustos 31, 2013, 10:20:00 ÖS »
slm arkadaşlar bit pire vs için faydasını gördüğüm yöntemi paylaşmak isterim geniş bir sandık içerisine elekten geçirilmiş kül,ince kum,toz kireç ve toz parazit ilaçlarından herhangi birini iyice karıştırıp kümesinizin bir kenarına bırakın üzerinde parazit olan hayvanlar kaşıntıdan dolayı eşelenme ihtiyacı hissediyo r yalnız kumu biraz fazla koymanız gerekiyor kirecin ve parazit ilacının havaya uçmaması için, şimdilik başarılı bir yöntem tavsiye ederim. . .

kum ve kireç kolayda,
aslında kül de kolay, gidip fırından alınabilir
üşengeçlik...
aslında her kümesin bir köşesinde fazlada dağıtamayacakları bu karışım olmalı

Mercan Ay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ağustos 31, 2013, 11:55:23 ÖS »
Mesajimi yanlis yere yazmisim bunu da düzeltme amaciyla yaziyorum . Ben civcivden aldim, balkonda büyütüyorum topraklar i var ara sira toprak banyosu yapiyorla r bitlenmed iler.
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2013, 11:57:00 ÖS Gönderen: Mercan Ay »