Gönderen Konu: en ucuz ve kaliteli köpek maması  (Okunma sayısı 14895 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

isa_altun

• Ziyaretçi
en ucuz ve kaliteli köpek maması
« : Kasım 27, 2010, 12:58:31 ÖÖ »
merhaba arkadşlar biraz araştırma yaptım 15 kg si 30 tl yede köpek maması var 15 kg si 200 tl yede mama var bunların aralarındaki farklar nedir ve  hem ucuz hem de kaliteli mamalar nerden bulunur mesela köpek çiftliklerindekiler nasıl mama kullanıo bir de köpeğine hiç mama vermeyip sadece ekmek ve yemek artığı verenler var bunun dez avantajla rı filan nedir bilen arkdaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
Ynt: en ucuz ve kaliteli köpek maması
« Yanıtla #1 : Kasım 27, 2010, 02:06:36 ÖÖ »
Köpeğin dengeli beslenmes i için kuru mama şarttır. Ancak her kuru mama köpeğe yaramaz.. . Özellikle yaz aylarında ve sıcak mevsimler de nispeten daha ucuz olan tavuklu mamalar köpeklerde kaşıntı ve deri dökülmesine neden olur. 18 kilosu 70-90 TL arası olan mamalar orta kalite mamalardır ve içerikleri köpeğin tüm ihtiyaçlarını  optimum düzeyde karşılar.

emre_erol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 27, 2010, 02:11:31 ÖÖ »
isa bey protein  değerine göre fiyat değişiyo  ...   benim arkadasm  haftada 3-4 gün mama verirdi köpeğine elle tutulur gözle görülür bi fark göremedim ben  köpeğin en güzel bakımı     yemek artıgı - yumurta - pekmez - haftada 2 gün sulandırılmış süt ve kemik suyu  ver aşılarını yaptırın yeterince sağlıklı olur ve gelişimini tamamlar . .

çoğu kişi evine yavru köpek alıyo kapatıyo odaya hayvanı  verio sabah aksam mamıyı 2 günde bir yıkıyo tarıyo 4 ay sonra  köpek ölüyo veya ayakları yamuluyo  .. sonra kosuyo petshop a veteriner e biz cok güzel baktık mamayla besledik yıkadık taradık giydirdik ama neden öldü_? veya nie sakat kaldı _?   4 ay cok bile yaşamıs o hayvan kardesm köpek dediğin güneş görcek en önemlisi ayağı toprağa bascak  tek mamayla kuru düzenle köpek yasamaz  bağırsaklarını bozar ..  yani cok para harcamayl a  200 -300 tl mama yedirmeyl e köpek sağlıklı yasamaz isa bey benim düşüncelerim ve tecrübelerim bunlar bende uzun zamndır köpek beslerm  bir alman kurdum ve bir  american tiger pitbulum var maşşalh ikiside cok sağlıklı

emre_erol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 27, 2010, 02:14:08 ÖÖ »
demek istediğim mama vermek iyi olabilr ama 200 tl 300 tl harcamak bana mantıksızca gelio durumu olana kardesm bende para cok alırım yedirrim diene elbette diyecek sözümüz yok :D

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 27, 2010, 02:24:41 ÖÖ »
Köpek mamasını köpeklerimiçin hep kullanmışımdır ve kullanıyorumda , ucuz olan kemalin dedigi gibi tavuk ağırlıklı oluyor ve cilt hastalıklarına neden oluyor, ayriyeten kaliteli bir mamanın ucuzuyla karşılaştığınzda, lütfen son kullanma tarihine bakın, büyük marketler çoğunlukla ellerinde ki miyadı dolmaya yakın veya dolmuş malları hemen indirime alıyorlar, buna kanmayın, 200-300 tllik mamaları hiç kullanmadım ama piyasadak i  60- 80 tl aralığındaki mamaları kullanırım ve hiç problem yaşamadım

Kadir_Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 27, 2010, 10:38:45 ÖÖ »
mama kullanan biri olarak market mamalarını kesinlikl e tavsiye etmem kesinlikl e hiç bir işe yaramıyor ekonomik biraz da iyi olsun diyenler için önereceğim mama sportmix mama dır kırmızı renkte olan high enerji yazan paket tavsiyemd ir üzerindeki değerler garantili orjinal deyerlerd ir tavuklu olmasına rağmen yazkış hiç bir sindirim ve deri problemi olduğunu görmedim fiyatı satan yerlere göre değişiyo ben 55 tl ye alıyorum nerdeyse geliş fiyatına yakın ama 60 dan başlayıp 100 liraya kadar satan yerler var

Kadir_Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Kasım 27, 2010, 10:46:44 ÖÖ »
bir önceki mesajımda belirttiğim sportmix mama 20 kg dir

mustafa_tastan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 27, 2010, 11:07:32 ÖÖ »
Köpeklere yemek artığı kesinlikl e vermeyini z...ömürlerinden ömür alıyor mama masrafından kurtulayım derken veteriner masrafına para harcamak durumunda kalıyorsunuz...arkadaşlarında dediği gibi mamaların protein-yağ-enerji-içindeki tahıl-kırmızı et-beyaz et oranlarına göre fiyatları değişmektedir.market mamalarını bende tavsiye etmem ama şunuda unutmamak lazım hills yada proplan gibi mamalar yurtdışında market mamasıdır ama türkiyeye geldiğinde en kaliteli mama oluyor fiyatlarında dudak uçuklatıyor ki helede benim birden fazla köpeğe bakan bir kişi için alınması zor...ala caksanız aldığınız mamanın öncelikle süperpremıum olmasına özen gössterin daha sonrada küçük bir paket alıp köpeğinizin yiyip yemediğini kontrol ediniz..b en acana kullanıyordum ama şuanda satışı yok sanırım..şimdi de tamamen türk üretimi olan Bonocibo kullanıyorum tavukulun un 15 kg fiyatı 66 kırmızı etlinin 15 kg fiyatı 80 tl ve geröekten ii bir mama.kull an herkes memnun...

Kadir_Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Kasım 27, 2010, 11:12:42 ÖÖ »
mustafa kardeşim sana bonaciboy u önermem çünkü oda hertürlü atıktan yapılıyor içerisinde sadece pancar küspesi ve tavuk ciğeri bağırsakları var bikaçda kimyasal enchance al onun yerine prof mama 18.1 kg uygun fiyata veren yerler bulabilir sin izmirde fiyatı 90-150 arası değişiyo mamaların üzarindeki protein ve ve yağ değerleri önemlidir ama yazan değerlerdeki lerin % kaçı sindirile bilir protein bunuda düşünmek lazım

mustafa_tastan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 27, 2010, 11:26:01 ÖÖ »
bonocibo yu petarkadaştan duymuştum ben...çoğu profosyon el köpek besleyenl er onu tafsiye etti..bay ağı bir tartışma konusu oldu..ama kullan herkes ki bende dahil memnunuz. .ne dışkısından ne tüy yapısından bir sorun gözetmedim bayağı uzun bir süredirde kullanmak tayım...araştırmıştım içeriğini ama dediğinizide dikkat alacağım ve daha kapsamlı bir araştırma yapacağım..saolun

ismail_seven

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Kasım 27, 2010, 03:02:44 ÖS »
temizmama dna kucho marka aldım  15 kg 30 tlye köpkler şuan güzel yiyoalr . biraz daha kullanınca  etkilerin i söylerim. faydalımı değilmi.

serhat koymalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Kasım 27, 2010, 04:32:21 ÖS »
Üç dört çeşit mama denedim ya yemedi ya kaşıntı döküntü falan yaptı.sorun çıkarmayan bi tek champion kuzu etli oldu.Zoru nlu kalmadığım sürece kuru mama vermek istemiyor um.yemeğini kendim yapıyorum etli,peynirli,tereyağlı makarnaya bayılıyor sebze ihtiyacını kuzu gibi otlayarak kendisi karşılıyor.

ALPER BAL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Kasım 27, 2010, 06:19:27 ÖS »
sağlıklı bir köpek beslemek istiyosanız kesinlikl e kuru mama kullanın derim.özelliklede köpeğinizin büyüme döneminde yeteri kadar protein,vitamin,kalsiyum,mineral vs ihtiyaçlarını en iyi karşılayabilecek olan ürünlerdir.tabiki bununda kaliteli ve köpeğinize uygun olanını tercih  etmelisin iz.

Ali Kemal EMİR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 14, 2011, 06:09:21 ÖS »
S.A.
Köpeklerde dengeli ve yeterli bir beslenme çok önem arzeder. Özellikle gelişme çağındaki köpeklerde bu konu çok önemlidir.Evde beslenen bir köpekle ava giden bir köpeğin de öğün ihtiyaçları farklılık arz eder.Yaşam tarzına göre beslenme proğramı uygulamak en iyisidir. Hazır mamalara gelince hepsinin besin değeri farklıdır.Bütün mesele köpeğinizin günlük kalorisiy le ilgilidir .Şuna kesinlikl e katılmam: hem ucuz hemde kaliteli mama olmaz.Gerçi ucuz ve kaliteli kavramları göreceli kavramlar dır.Herkese göre değişir.Köpeğinizin bütün ihtiyaçlarını karşılyabilecek mamalar ucuz değil arkadaşlar.
(emiralioğlu)

Bülent SEZER

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 04, 2011, 07:06:46 ÖS »
öncelikle şunu belirteyi m saglıklı ve gelişimi güzel olan bi köpek için mutlaka mama şarttır ama ne yazıkki kaliteli mamalar biraz pahalı oluyor ve insanlar ucuz mamalara yöneliyor bunlardan da tam randıman alamadıgı için de mama dan vazgeçiyor ama şunu unutmayın ucuz etin suyu da kara olur bu işi profesyon elce yapan firmalar mamaları ırklara yaşlara hatta eksersiz durumuna göre ayarlıyor  bi hekim olarak bana sorarsanız iki mama tavsiye ederim öncelikle hills marka olmazsa chikopee bu iki mamanında kuzu etli formlarını tercih ederim bu iki mamayı insan bile tüketebilir okadar kalitelid ir ben kendi köpeklerimde hep bunları kullandım tabiki ekstra şeylerde verdim bu iki mamayıda kolaylıkla temin edebilirs iniz en azından köpek gelişimini tamamlaya na kadar kaliteli mama kullanın

mustafa BEKTAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 11, 2012, 03:52:03 ÖS »
köpeğinize yemek artığı verdiğiniz zaman kısa vadede olumsuz sonuç olmaz ama uzun vadede ne demek istendiğini kendiniz de göreceksiniz..200tl lik olanını da almanıza gerek yok 70-80 tl lik alın içine kendiniz evden kemik suyu veya işkembe tarzı gıdalar ekleyerek verin 2 ay öle deneyin 2 ay mamalkı deneyin nedemek istediğmi anlayacak sınız

serhat koymalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 12, 2012, 03:10:49 ÖS »
Önceki köpeğim mama yemezdi.Şimdikilere Bonacibo veriyorum severek yiyolar.B azende kendim yapıyorum patatesli, havuçlu, makarnalı onuda severek yiyolar.Çorbalar makarnala r dışında yemek artığı vermiyoru m.

burak aras

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 12, 2012, 03:13:27 ÖS »
Ben genelde temizmama .com'dan alıyorum. Petikare fena bir mama değil, denemeniz i tavsiye ederim.

Aytac Kececi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 12, 2012, 05:47:34 ÖS »
Konu Baya Zaman Sonra Hortlamış... Hortlamışken Bende Araştırmalarıma Dayanarak Birkaç Bilgi Vermek İsterim..

Bilindiği Gibi www.temiz mama.com Da Satılan Mamalar Asıl Mamaların Üretildiği Fabrikanın Sahibi Olan İzmirli İş Adamı Oktay Çağatay'a Aittir...

Yazın Alacağım Köpeğim İçin Birçok Araştırma, Birçok Köpek Sahibiyle Girdiğim Diyalogla r ve Bir Çok Forumda Edindiğim Bilgilere Göre BonaCibo Mamanın Proplan Mamadan Bir Farkı Olmadığını, Proplanın ve Bunun Gibi Yabancı Sermayele rinin Mamaları  Gümrük ve Diğer Masraflar la Fiyatının Hemen Hemen 2 Katına Çıktığını Bilmeliyi z...

Ayrıca Yurt Dışından Gelen Mamalar Fabrikasından Çıkıp Ülkemize Gelmesi ve Bu Sürede Mamanın Nakliye Sırasında Geçen Zaman, Satılacak Petshopta Beklemesi Vs. Da Eklenmesi yle Mamanın Tüketilme Süresinin Azalmış Olması Benim İçin Sorun Teşkil Eder...

Bonacibo, Petikare, Kucho, Kennel Markalarının Üretildiği İZMİR Pınarbaşına Bizzat Gidip İzin Verildiği Taktirde Birkaç Fotoğraf Çekip Burada Paylaşmayı Düşündüğümü De Bilinmesi ni İsterim...

Sözün Kısası, Eğer Köpeğinize Mama Alacaksanız %100 Türk Sermayesi Olan Bu Mamaları Kullanmanızı Öneririm...

Şöyle De Bişey Var; Her Köpeğe Her Mama Yaramayab ilir... Bazı Cinsler İçin Tavuk Özellikle Yazın Kaşıntı ve Egzama Yapabilir ... Onun Yerine Kuzu Etlisini Tercih Edebilirs iniz... Ama Araştırmalarıma Dayanarak Proplan, BritCare, Royal Canın, Eukanuba, Gibi Mamaların Bazı Köpek Sahipleri nin Şikayetlerine ve Hangi Mamaya Yönlenmeleri Gerektiğini Sorduklarına Şahit Oldum...A ma Bonacibo ve Diğer Markalarını Kullananl ardan Hiç Şikayet Duymadım....

Bu Fabrika Babamın Fabrikası Değil, Neden Bu Kadar Övüyorsun Derseniz, Bende Size Yerli Malı Yurdun Malı, Bunu Herkes Kullanmalı Derim...

Saygılar...

http://www.cagatayco.com/

« Son Düzenleme: Ocak 12, 2012, 05:58:52 ÖS Gönderen: Aytac Kececi »

serhat koymalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 12, 2012, 06:18:49 ÖS »
Bonacibon un  ambalajı çok güzel 3 er kg lık paketlerd e 5 parça şeklinde geliyor.

Aytac Kececi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ocak 12, 2012, 06:35:40 ÖS »
Bonacibonun  ambalajı çok güzel 3 er kg lık paketlerd e 5 parça şeklinde geliyor.

Bi Ara Komple Dolum Yaptılar Ama Sonra Heralde Şikayet Üzerine Eskiye Dönün Dendi Şimdi Tekrar 5x3Kg ;) Türk Aklı İşte ;)
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2012, 06:36:07 ÖS Gönderen: Aytac Kececi »

OKAN_KEMAL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ocak 12, 2012, 07:35:28 ÖS »
Konu Baya Zaman Sonra Hortlamış... Hortlamışken Bende Araştırmalarıma Dayanarak Birkaç Bilgi Vermek İsterim..

Bilindiği Gibi www.temiz mama.com Da Satılan Mamalar Asıl Mamaların Üretildiği Fabrikanın Sahibi Olan İzmirli İş Adamı Oktay Çağatay'a Aittir...

Yazın Alacağım Köpeğim İçin Birçok Araştırma, Birçok Köpek Sahibiyle Girdiğim Diyalogla r ve Bir Çok Forumda Edindiğim Bilgilere Göre BonaCibo Mamanın Proplan Mamadan Bir Farkı Olmadığını, Proplanın ve Bunun Gibi Yabancı Sermayele rinin Mamaları  Gümrük ve Diğer Masraflar la Fiyatının Hemen Hemen 2 Katına Çıktığını Bilmeliyi z...

Ayrıca Yurt Dışından Gelen Mamalar Fabrikasından Çıkıp Ülkemize Gelmesi ve Bu Sürede Mamanın Nakliye Sırasında Geçen Zaman, Satılacak Petshopta Beklemesi Vs. Da Eklenmesi yle Mamanın Tüketilme Süresinin Azalmış Olması Benim İçin Sorun Teşkil Eder...

Bonacibo, Petikare, Kucho, Kennel Markalarının Üretildiği İZMİR Pınarbaşına Bizzat Gidip İzin Verildiği Taktirde Birkaç Fotoğraf Çekip Burada Paylaşmayı Düşündüğümü De Bilinmesi ni İsterim...

Sözün Kısası, Eğer Köpeğinize Mama Alacaksanız %100 Türk Sermayesi Olan Bu Mamaları Kullanmanızı Öneririm...

Şöyle De Bişey Var; Her Köpeğe Her Mama Yaramayab ilir... Bazı Cinsler İçin Tavuk Özellikle Yazın Kaşıntı ve Egzama Yapabilir ... Onun Yerine Kuzu Etlisini Tercih Edebilirs iniz... Ama Araştırmalarıma Dayanarak Proplan, BritCare, Royal Canın, Eukanuba, Gibi Mamaların Bazı Köpek Sahipleri nin Şikayetlerine ve Hangi Mamaya Yönlenmeleri Gerektiğini Sorduklarına Şahit Oldum...A ma Bonacibo ve Diğer Markalarını Kullananl ardan Hiç Şikayet Duymadım....

Bu Fabrika Babamın Fabrikası Değil, Neden Bu Kadar Övüyorsun Derseniz, Bende Size Yerli Malı Yurdun Malı, Bunu Herkes Kullanmalı Derim...

Saygılar...

http://www.cagatayco.com/

bende Kangallarıma temizmama .comdan  '' Kennel Yetişkin Köpek Maması - Dog Adult'' özellikle köpek kulupleri nin önerdiği bir site ben cok memnunum

Ali Erılgaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Kasım 20, 2012, 10:28:36 ÖS »
Bende 2 kangal kırması,1 alman K9,birde sokaktan bulduğum kurt kırması küçük boylu 4 köpek var.Ben mama kullanmam Yal yapıyorum dev gibi bir tencerem var içine 5-6 kg su koyuyorum yaklaşık 1,5 kg arpa ununu yavaş yavaş karıştırarak yediriyor um evdeki yemek artıklarınıda içine boca ediyorum kasaptan kemik alıyorum (haftada1,2) onlarıda içine atıyorum bayat ekmekleri de doğruyorum biraz tuz biraz toz acı biber..Köpeklerin hepsi aslan yavrusu gibi.:D mama nadiren veriyorum İstanbul'da adresemam a dan 25 kg 80 tl ye çiftlik maması aldım bazen işler yoğun oluyor,yada geç kalıp yal yapamadığım zamanlard a kullanıyorum.Ama imkan varsa yal tavsiye ederim köpeğin doğasında mama yok.Kemik en iyi mamadan bana göre daha iyidir.Sa ygılarımla..

mustafa BEKTAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Kasım 21, 2012, 02:03:14 ÖS »
en son netten bonacibod an 5paket mama aldım anne olacak köpeğim ve yavruları için..yaklaşıkta 6 aydır kullanıyorum gerek tüy yapısı gerekse kilo olarak oldukça verimli geldi bana...ga yet memnunum. ..herkese de tavsiye ederim

ozanertürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Kasım 22, 2012, 02:54:21 ÖS »

Mamaların içerisine insanın tüketmeyeceği ne varsa koyarlar. En iyisine de en kötüsüne de.Mama alcaksanız en ucuzunu alın.Ama hiç almasanız daha iyi.Ben çuvalı 3 tl ye bayat ekmek alıyorum.Kasaptan kemik,işkembe alıp içerisine bahçeden çıkan artık sebzeleri ekleyip büyük tencere de kaynatıyorum.Ekmekle karıştır ver.Daha iyi bir gıda olamaz.
     70 tl ye kuzu etli 15 kg mama satıyolar.Şaka gibi