Gönderen Konu: Garibanlar için kümes yapımı.  (Okunma sayısı 13679 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
Garibanlar için kümes yapımı.
« : Eylül 17, 2010, 11:32:31 ÖÖ »
Arkadaşlar kümes yapımı için çok aşırı harcama yapmamak lazım. Geçen gün bir baktım, eski evin birisini göçürüyorlar. Hemen yıkımcı ile irtibat kurdum. oradan çıkan birketler i bana satmasını söyledim. Çıkan birket ve köfekeleri bir kenara ayırmış. Göz kararı pazarlık ettik. O 150 TL istedi ben 80 TL verdim. Sonuçta 100 TL ye anlaştık. Dün gece kayınbiraderimi de alarak traktörle sarıp geldik. Bir traktörünü döktüm geri kalanlar da kasanın üstünde kaldı. Sonuç olarak 250 den ffazla birket ve 50 den fazla köfekeyi 100 TL ye almış oldum. 5 torba çimento ile bir traktör ince kum alırsam kümesi yapmış olacağım. Yani 200 liraya bir kümes yapmış olacağım.

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
Ynt: Garibanlar için kümes yapımı.
« Yanıtla #1 : Eylül 17, 2010, 11:36:39 ÖÖ »
garibanla r lafıma darılmayın arkadaşlar Hiçbirimiz garip değiliz çok şükür ama hobiiye yeni başlayan arkadaşların kümes yapımına aşırı masraf ederek bu işten soğumamaları için böyle bir konu açtım. Son resimdeki palazı niye koydun derseniz. Gözünüz bi erkek görsün istedim. ;D

Serhat BEYAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 17, 2010, 12:06:58 ÖS »
 :D Palaz cok tatlı maşallah ALLAH bağışlasın Konu içinde cok teşekkurler yapım aşamasındaykende resimleri bekleriz:)

Yunus_Demirci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 17, 2010, 03:49:57 ÖS »
Başkanım, yeni çalışma sürecin hayırlı olsun, arkadaşlar onlarca kümes projesi ve modeli paylaşıyorlar, bakalım siz bu tecrübelerin neticesin de neler yapacaksınız :) :) ne olursa olsun el emeği neticesin de çok güzel olucağı kanaatind eyim.
konuda resim var sanırım ama ben göremiyorum ..

Celil Sami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 17, 2010, 05:05:00 ÖS »
Sayın Yılmaz BAŞKAN Bey
Öncelikle Garibanla r İçin Kümes Malzemele rin Hayırlı Olsun. Malzeme Bir Şekilde Bulunuyor Marifet Kümesi Yapmakta.
Bana Şimdiden Bir Heyecan Sardı Başkanın Kümesi Nasıl Olacak. Ayrıntılı Şekilde Minik Efe Görünümlü Kümes Fotoğraflarını Heyecanla Bekliyoru z. Önceki Kümesin Sadece Önden Yandan ve Uzaktan Görüntülerini Görebilmiştik Yeni ve Garibanla ra Mahsus Kümesin Yapım Aşamalarını ve İçten Görünüşünü Minik Efe Kompozisy onlu Bekliyoru z Sayın Başkanım.
Şimdiden Kolay Gelsin

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 17, 2010, 06:17:07 ÖS »
Celil abi aslında konuyu "garibanla rın kümesleri için hesaplı inşaat malzemesi" diye açsaymışım iyi olacakmış. Çünkü hacı babam pirketler e el koyarsa bizim kümes işi erteleneb ilir. Birketler de köydeki köy evinin duvarlarında kullanılabilir. Her neyse kümes inşaatına başlarsam her aşamasını resimleye ceğim.

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 17, 2010, 09:46:13 ÖS »
kesinlikl e güzel bir kümes çıkar sizin elinizden tembellik etmeyip briketler de elden gitmeden bir an önce başlayın bence. yeni resimler bekliyoru z.

murat dağaşan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 27, 2011, 06:16:25 ÖS »
kümesin son durumunun resmi varmı

ismail şükrü yolal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 28, 2011, 02:03:08 ÖÖ »
köy odası olmuştur kesin:::D başkanım resim yüklerdi yoksa merak ettim köy odasının resmini neden paylaşmamış???

bülent_kınran

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 28, 2011, 08:25:21 ÖÖ »
Bu konuyu yeni gördüm.. gerçekten çok iyi fikir.. kümesin bitmiş halini görmek isteriz..

Celil Sami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 28, 2011, 05:22:58 ÖS »
Kümes başlamadı ki bitsin Sayın BAŞKAN bir hızla hurda biriketle ri aldı remorka yükledi yükleyiş o yükleyiş öylece bekliyor biriketle r

Mehmet Arpat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 28, 2011, 06:18:05 ÖS »
İnşaat firmasının patronu Yılmaz bey gariban tavuklard an bol miktarda yumurta toplayıp size villa tipi kümes yapacağım demiş ve kayıplara karışmış.  ;D ;D

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Haziran 28, 2011, 07:01:23 ÖS »
 :) :) :) :D :D :D ;D ;D ;D ;D

erol_pehlivanoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Haziran 28, 2011, 07:05:49 ÖS »
İnşaat firmasının patronu Yılmaz bey gariban tavuklard an bol miktarda yumurta toplayıp size villa tipi kümes yapacağım demiş ve kayıplara karışmış.  ;D ;D

;D ;D başkan, bakalım bu yoruma ne diyecek,çok merak ettim. ;D

bülent_kınran

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Haziran 28, 2011, 07:17:00 ÖS »
İyiydi gerçekten.. ;D ;D

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Haziran 28, 2011, 09:15:30 ÖS »
Alıntı
Mehmet Arpat link=topic=5249.msg130358#msg130358 date=1309274285]

Burda suç tavukların kardeşim firmayı araştırmadan niye veriyorsu nuz yumurtala rı, sorsaydınız bir kuluçka nete kimdir bu villa tipi kümes mütahiti yılmaz diye bunlar gelmezdi başlrına, zavallı tavuklar kümessizde kaldılar  ;D ;D ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2011, 09:24:58 ÖS Gönderen: sinaninci1 »

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Haziran 29, 2011, 09:24:07 ÖÖ »
Yuhhh kardeşim be yuhhh. Arkamdan o kadar konuşulmuş o kadar soğuk soğuk espriler yapılmış bi Allah kulu da bana mesaj atıp haberdar etmemiş. Benim aklıma gelen başıma gelir. Kümes malzemele rine babam el koydu. Köy evinin tamiratında kullanıldı. Hem ben Ömer miyim ki tavuklara potansiye l yumurta makinesi gözüyle bakayım.  ;D
Sezon sonunda, köye iki dişi bir erkek sülün salacağım diye açıklama yapacaktım ama bir kısım medya şimdi bu açıklamanın altında da art niyet arar, o yüzden söylemeyeceğim.

MUSTAFA ALACA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Haziran 29, 2011, 10:59:35 ÖÖ »
saldığın gün akşam kahvede karşına geçip önce kahvecide n maden suyu söylerler, sonra da "sülün eti de pek lezzetliy miş" diye seni kahrından öldürürler.

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Haziran 29, 2011, 11:00:17 ÖÖ »
Bundada suç senin, insan medyaya bir açıklama yapar, yoksa medya bu yazar affetmez, sen bir sülünleri salda onuda yazarız, ömer konusunu incelemed eyiz yakında onuda yazacağız  ;D ;D ;D ;D

fatih_erturk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Haziran 29, 2011, 11:07:14 ÖÖ »
Başkan Sağlık olsun,
Yine malzeme alırsın Babamın hesabına yaz dersin ;D
Nasıl olsa eve kullanmış  ;D
Benimde başıma geldi. Kuşların odasını kabasını bitirdim. Çatıya strafor getirtird im. Bu arada çocuklara bir oda yap dediler.k uşlar için aldığım alçıpan, strafor ,demir gibi malzemele ri kullandılar. Kuşların odası halen bitmedi.
Herhalde herkes kendini düşünüyor.

Nadide Türk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Haziran 29, 2011, 11:19:27 ÖÖ »
O halde en gariban ben olacağım  ;D zira resimleri ni daha önce çizip yayınladığım kümesler osb plakadan yapılıyor.
En fazla üç plaka osb ile birkaç kereste ayrıca shingle çatı ve vidasıydı çivisiydi, en fazla, taş çatlasın 130, 140 TL'ye mal olur.

Siz çatıyı hesaba katmış mıydınız Yavuz Bey?

ismail şükrü yolal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Haziran 29, 2011, 11:40:33 ÖÖ »
çatısı olan bir yere yapacaktı hesaba o yüzden katmamıştır::D en gariban kümes villa olmucak yani ::D

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Haziran 29, 2011, 11:46:07 ÖÖ »
Başkanım şu gariban tavukların villa kümesini yapmadan sana rahat yok, yapmazsan daha çokkkkk yazılır bu medya durmaz, tez elden yapta kurtul  ;D ;D ;D ;D bak şimdi çatıyı konuşmaya başladılar bile
« Son Düzenleme: Haziran 29, 2011, 11:46:42 ÖÖ Gönderen: sinaninci1 »

fatih_erturk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Haziran 29, 2011, 12:20:15 ÖS »
Başkan belki kümes işini mütahite verdi ;D .Bildiğiniz gibi mütahitler önce inşaatın çatısını dökerler , parayı peşin aldıktan sonra inşaatı bırakıp giderler. ;D Başkanda bu yüzden kimseye açıklama yapmıyor olabilir. ;D ;D ;D Ortada ne mütahit kaldı, ne deee malzemele r .... ;D
Sinan abi olmazsa beraber gidelimde En azından ordaki ağaçların kurumuş dalları kesip tavuklara  kümes yapalım ;D ;D ;D ;D

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Haziran 29, 2011, 01:50:03 ÖS »
Arkadaşlar, benim şanssızlığım babamın emekli bir inşaat ustası olmasından kaynaklanıyor.  Adam tuğla, çimento, pirket gördüğü zaman dayanamıyor. Ya kümes malzemesi ni o görmeden başka bir yerde gizleyip o il dışındayken falan bir iki günde yapacağım ya da babamın vefatını bekleyeceğim. Yani kesin bir tarih yok. Ne demişler;
Ölüm ihtiyarla rı alır sıra sıra, gençleri de alır ara sıra.
sağlık olsun be arkadaşlar bu sezon olmazsa önümüzdeki sezon kümes yapılır.  :D

murat dağaşan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Haziran 29, 2011, 02:45:55 ÖS »
önümüzdeki sezon:)

fatih baki

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Haziran 29, 2011, 04:52:08 ÖS »
 ;D ;D ;D ;D güzel paylaşım olmuş bu babalar varyaa onlarsızda olmuyor hayatın keyfiler boşverin Allaha başımızdan eksik etmesin diyorum

Celil Sami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Haziran 29, 2011, 05:20:46 ÖS »
Sayın Başkanım neden bu kadar yuvarlak kelimeler kullanara k bu işten kurtulmay a çalışıyorsun Babanıza suçlamanızda çok garib.

Mehmet Arpat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Haziran 29, 2011, 06:22:27 ÖS »
Bu yazıları yazan bir kısım medyanın bir kısmı olarak bu mütahitin peşindeyiz arkadaşlar. ;D
Gariban tavuklar kaderleri ne terkedilm eyecektir . Hakları sonuna kadar savunulac aktır. ;D ;D

Sayın başkan sana nazımız geçer kızmıyosun inşallah değilmi?

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Haziran 30, 2011, 09:00:22 ÖÖ »
Yok abi niye kızayım ki, kümesi yapsak iyiydi, onun mahçubiyeti var biraz ::)

MİTHAT IŞIK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Haziran 30, 2011, 04:57:05 ÖS »
gariban kümesin gariban tavukları ;D ;D ;D

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Eylül 27, 2011, 10:11:10 ÖS »
ne yani şimdi tavuklar acıkta kaldı dışarıdamı yatıcaklar  ;D

Celil Sami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Eylül 27, 2011, 10:28:03 ÖS »
Sayın Başkanım
Kış gelmeden tavuklara kuluçka net standartl arına uygun bir kümes kazandırman gerek. Bizlere mazeret üretip yan yattı çamura battı para yoktu gibi bahaneler e sarılmayalım. Sünnette ne kadar para ve altın toplandığından hepimizin haberi var. Efe kıyafeti her giyildiğinde kaç para kazanıldığı da malumumuz dur.Bizle re bir tarih bildirere k en kısa sürede verdiğin tarihte kuluçka net standartl arında kümesi yapman lazım
HAKSIZMIYIM SAYIN ÜYELER
« Son Düzenleme: Eylül 27, 2011, 10:28:47 ÖS Gönderen: Celil Sami »

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Eylül 27, 2011, 10:30:23 ÖS »
Alıntı
Sünnette ne kadar para ve altın toplandığından hepimizin haberi var. :D
« Son Düzenleme: Eylül 27, 2011, 10:31:21 ÖS Gönderen: Mustafa Dogan »

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Eylül 28, 2011, 03:17:54 ÖS »
Celil hocam sen beni öldürteceksin herhalde kafaya koydun  :D  Zaten; "kocaman adam tavuğunan uğraşıyor" diye kızıyorlar. Abi şimdi bende üç tane oğlan var yani onların okulu üniversitesi evlenmesi vs. işler için 50 şerden 150 milyar lira para lazım.
Şimdi ben kümesle tavukla uğraşırsam yarın bu oğlanlar beni evin çatısından uçururlar suyuma da pilav pişirirler  :D
Şu yeni aldığımız tarlaya bi evimizi yapalım hayırlısıyla kümesi de kanatlı çeşitlerimizi de yığarız hocam

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Eylül 29, 2011, 10:10:33 ÖÖ »
Arkadaşımın yaptığı bir kafesi göstermek istiyorum . Profil demirler ve puntalı tel kullanmış. Ancak gözenek aralığı çok fazla gibime geldi. Ars, fare, kedi, sansar, gelincik girebilec eğinden dolayı ben pek beğenmedim. Bu kafesin taban bölümüne 1 m. yüksekliğinde petek tel çekmiş ancak yine de kafes içindeki kanatlıların güvenliği için yeterli değil. Kafesin içindeki kışlık kulube çok güzel olmuş. Kafesin içinde iki tane dişi sülün vardı ben dün bir de erkek sülün bıraktım tam oldu. Kümes yapmak isteyen arkadaşlara fikir olsun diye paylaşıyorum.

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Eylül 29, 2011, 10:14:32 ÖÖ »
aynı arkadaş hindileri serbest gezdiriyo rdu, onu da tel bölme içine aldırttım Çünkü beslediği beyaz hindileri n sadece rengi beyaz. Yani etlik hindi ile alakaları yok. Benim bildiğim etlik hindiler sığır gibi yerler. Bunlar düşkün düşkün duruyorla r, ayaklarında şişlik oluşuyor baktım ki hastalıklılar, ayırttım. Bunları bahçeden çıkarın temizleyi n tüketin aksi halde diğer kanatlılara da hastalık bulaştırırlar dedim. Zaten bu hindileri n tipini civcivken de sevmemiştim. arada benim verdiğim kahvereng i hindiyi de öldürecekler.

Mustafa Dogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Eylül 29, 2011, 11:35:05 ÖÖ »
evet cok haklısınız yavuz bey bizim buradada öyle başı boş konusanla r oluyor insanın icinde hayvan sevgisi olmayınca banada bazem komsular diyor genc adamsın işine gücüne bak napıcaksın tavuğu bıldırcını filan diyorlar bende seninde ineklerin var onlarla niye urasıyorsun dedigimde onlar para getiriyor diyo bende  benimkile rin para getirmedi gini ne biliyorsu n dedigimde iyi bakalım diyip arkadasına bakarak gidiyor  ;D

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Eylül 29, 2011, 12:01:34 ÖS »
Bence Celil Hocam haklı.

Örnek kafes bile yayınlamışsın. bence başkanım sizde bu örenğe göre bir kafes yapın. beğenmediğiniz noktalarıda düzeltirsiniz:)  kafes yapınca bende hayırlı olsun hediyemi yollarım.

Celil Sami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Eylül 29, 2011, 03:12:18 ÖS »
Ne hediyesi göndereceğiz Serkan Bey
Bizzat hediyemiz i koltuğumuzun altına alır Cuma gün mesai bitiminde yola çıkar Pazar Günü Saat18:00 kadar Sayın Başkanımızın misafiri olur. Vedalaşır memleketl erimize döneriz.

TEKLİFİM NASIL ARKADAŞLAR KABUL MÜ?

>>Korkma Başkanım Şaka Yaptım<<

ercan senoyar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Eylül 29, 2011, 05:31:45 ÖS »
aynı şartlarda beslenmel erine rağmen senin verdiğin hindi hemen seçiliyor  o neden diğerleri gibi zebil olmamış acaba

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Ekim 04, 2011, 10:53:35 ÖÖ »
konuyu güncelliyorum. Yılmaz başkanımıza söz hakkı doğmuş.:)

Celil hocam ben teklifini zi kabul ederim. Hemi ben diğer arkadaşlar gibi kuzu vs. istemem. o meşhur tarhana çorbasından içsem yeter.

Celil Sami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Ekim 04, 2011, 04:55:31 ÖS »
konuyu güncelliyorum. Yılmaz başkanımıza söz hakkı doğmuş.:)

Celil hocam ben teklifini zi kabul ederim. Hemi ben diğer arkadaşlar gibi kuzu vs. istemem. o meşhur tarhana çorbasından içsem yeter.
Serkan Bey
Bende tarhana çorbası ile yetinirim . Ancak; Yılmaz Başkan Ekip başı. Onların adetlerin de törelerinde yurdun dört bir tarafından gelen misafirle re ellerinde kanatlı memeli ne kadar hayvan türü varsa kesip ikram etmek var sanırım. (kahvereng i hindiler hariç) Şimdi ben tarhana çorbası ile yetinirim demek Sayın Yılmaz BAŞKAN ıma ayıp olur.

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Ekim 04, 2011, 05:05:22 ÖS »
bu konuyu komple silecek moderatör arkadaşa 10 tane kahvereng i hindi yumurtası hediye edeceğim  ;D

Şaka bir yana arkadaşlar ben zaten sizleri Nisan veya Mayıs ayında cirit müsabakaları başladığında davet edeceğim. Cumartesi ciriti seyredeceğiz pazar günü köyümüze gideceğiz. Yani belirleye ceğimiz o tarihte cuma günü akşam evleriniz den ayrılıp pazar günü geceye kadar Uşak ta olacaksınız. Cumartesi gecesi bizim garip köyevinde en az 20 kişiyi aynı odada balık gibi istifleme zsem insan değilim. Bunu siz istediniz ;D

mustafa salih aksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Ekim 05, 2011, 05:25:27 ÖÖ »
bu konuyu komple silecek moderatör arkadaşa 10 tane kahvereng i hindi yumurtası hediye edeceğim  ;D

Şaka bir yana arkadaşlar ben zaten sizleri Nisan veya Mayıs ayında cirit müsabakaları başladığında davet edeceğim. Cumartesi ciriti seyredeceğiz pazar günü köyümüze gideceğiz. Yani belirleye ceğimiz o tarihte cuma günü akşam evleriniz den ayrılıp pazar günü geceye kadar Uşak ta olacaksınız. Cumartesi gecesi bizim garip köyevinde en az 20 kişiyi aynı odada balık gibi istifleme zsem insan değilim. Bunu siz istediniz ;D

Helal sana başkan yağmasnda hah şöyle gürle.