Gönderen Konu: Bıldırcının yumurtlaması  (Okunma sayısı 14299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kamuran alpkaya

• Ziyaretçi
Bıldırcının yumurtlaması
« : Ağustos 20, 2010, 11:58:34 ÖÖ »
s.a.
Bir kardeşimizden (İsmail Yaşar)15 tane bıldırcın almıştım.2 aylık oldular.g eçen gün kümese baktım 1 yumurta.s evindim.y umurtlama ya başlıyorlar diye.arad an 4 gün geçti başka yumurta yok.yumur ta yemi, fındık içi, ayçiçeği içi(Kazım Varol beyden aldım) ve buğday veriyorum .bilgi verirseni z sevinirim .

yasin aktas

• Ziyaretçi
Ynt: Bıldırcının yumurtlaması
« Yanıtla #1 : Ağustos 20, 2010, 05:03:00 ÖS »
Merhaba kamuran Bey,
Bıldırcınlarınızın normal şartlarda yumurtlam ası gerekir, yumurta yemizin markası nedir acaba?
Ayrıca ayçiçeği ve fındık içi eğer fazla verdiysen iz yağlanmaya sebeb olmuş olabilir, buğdayıda kesin, sadece yumurta yemi ile verim alacağınızı düşünüyorum.

adem alkaner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 20, 2010, 10:17:46 ÖS »
kamuran abi  fındık içi ve aycicegi gelişim için sadece ver yeni yavru ve büyütmek amacıyla yumurtalık kanatlılarda yaglanmay a yol acar  kazım varol abim bu konuda muhakkak yazar  saygılarla

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ağustos 20, 2010, 11:58:17 ÖS »
Kamuran bey havalar sıcak, benimde 9 tane dişi bıldırcınım var, bazen 9 bazen 5-6 yumurta alıyorum normaldir, hem sizinkile r yeni başlıyorlar, biraz zaman verin hepsi yumurtlar .

kamuran alpkaya

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 21, 2010, 10:47:52 ÖÖ »
s.a
dün 1 çuval (55 lira) cp yemin yumurta yemini aldım.fakat granül şeklinde olduğundan sanki biraz büyük gibi.o yemi bıldırcınlar yiyebilir mi.öğüttürmek gerekirmi .hoşçakalın.

adem alkaner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 21, 2010, 02:35:23 ÖS »
kamuran abi keşke normal kırık olandan alsaydın granür civcivler de cok ziyan olur  biyüklerin alışmasıda zaman alır  kırman gerekecek

kamuran alpkaya

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ağustos 22, 2010, 11:26:00 ÖÖ »
s.a
yumurta yemine geçtim.bugün 3.gün.dün 3 tane yumurtladılar.bir tane albino erkek vardı.boğazından yaralanmış diğer erkekler yapmış olabilirm i? sürekli kovalıyorlar onu.ne yapmam lazım.hoşçakalın.

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ağustos 22, 2010, 12:43:44 ÖS »
Renginden dolayıdır ayırın ve yanına bir iki dişi koyun

NEVZAT KANTAR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ağustos 22, 2010, 11:22:41 ÖS »
s.a
dün 1 çuval (55 lira) cp yemin yumurta yemini aldım.fakat granül şeklinde olduğundan sanki biraz büyük gibi.o yemi bıldırcınlar yiyebilir mi.öğüttürmek gerekirmi .hoşçakalın.

Kamuran bey merhaba,

Hic merak etmeyin yeme ile ilgili bir sıkıntı olmaz .Bu arada fiyat yüksek geldi bana yemin rengi sarı  degil degilmi,

Syg.

adem alkaner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ağustos 22, 2010, 11:37:32 ÖS »
nevzat abi bizim burda cp yemi hiç yok en saglıklı yem olarakta tavaş yem kullanılıyor
kilo ile aldıgımda kilosu 1.30 krş
keşke bizim burda cp olsaydı

kamuran alpkaya

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ağustos 23, 2010, 10:25:53 ÖÖ »
s.a
yemin rengi siyah gibi yada koyu kahve gibi.üzerinde yumurtalık yazıyor zaten.gra nül şeklinde.kırdırıp veriyorum şu an.dün nihayet 4 tane yumurtladılar.sorun yemdeymiş.hoşçakalın.

Kazim_Varol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ağustos 24, 2010, 01:30:01 ÖÖ »
Kamuran kardeşim ancak siteye girdim bu yemleri normal yumurta yemine %20 oranında karıştırıp verirsen daha faydalı olur yetiştirme döneminde ilk 1 aylık dönemdede yüksek proteğinli yeme fındık içini % 50 ye kadar karıştırabilirsin sonucu göreceksin kanatlılar daha enrjik ve gramajı fazla oluyor kolay gelsin kardeşim...

İsmail YAŞAR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 25, 2010, 05:13:13 ÖS »
Hayırlı olsun Kamuran Bey;

yavaş yavaş hızlandırıyorsunuz üretimi, makinanın durumu nedir acaba çıkım oldumu?

mehmet_tekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Eylül 15, 2010, 01:41:10 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar!

TV de kanatlı yetiştiriciliğinde izlemiştim eğer yumurta için besleme yapıyorsanız kesinlikl e buğday vermeyin diyordu bende o dönemlerde yumurta yemiyle buğdayı karıştırıp veriyordu m %60 lık bir yumurta alımı yapıyordum fakat buğdayı kesip sadece yumurta yemine geçince bu oran %90 lara çıktı hatta bazı günler %100 kolay gelsin hoşçakalın.

arif evren

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Haziran 10, 2013, 10:30:19 ÖÖ »
arkadaşlar benim 6 tane bıldırcın besliyoru m bir kafesde alalı 1 hafta felan oldu ve baya büyüdüler yemleri de çok güzel verdiğimde koşakoşa yiyolar ama hala yumurta vermedile r bana yardım edebilirm isiniz acaba :'(

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Haziran 10, 2013, 11:04:47 ÖÖ »
arkadaşlar benim 6 tane bıldırcın besliyoru m bir kafesde alalı 1 hafta felan oldu ve baya büyüdüler yemleri de çok güzel verdiğimde koşakoşa yiyolar ama hala yumurta vermedile r bana yardım edebilirm isiniz acaba :'(

bıldırcınlar dişimi?
kaç günlük? bıldırcınlar 40-45 günden sonra yumurtlar .
yumurta yemi veriyormu sun?

Recep Keleşler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Haziran 10, 2013, 11:25:56 ÖÖ »
Adınız ve Soyadınız           :
Yaşadığınız Şehir               :
Mesleğiniz                         :
İş Telefon Numaranız         : 
GSM Numaranız                : 
Yıllık Toplam Üretim Kapasiten iz   :
Üretim yada besleme amacı :
arif bey kendinizi tanısma kayıt bolumunde bağlı oldunuz İL de tanıtırsanız bu sekılde daha iyi olur.