Gönderen Konu: İlginç Tavuk Yemliği  (Okunma sayısı 14014 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Celil Sami

• Ziyaretçi
İlginç Tavuk Yemliği
« : Ocak 28, 2009, 07:47:37 ÖÖ »

Bahçede Tavuk Besleyen Arkadaşlar Tavuklarımızın Yemlerini Fareler Ortakcı Olurlar Bunu Önlemek İçin Yapılmış Basit Yemlik
Amatör Tavuk Yetiştirenler İçin İlginç ve Bir O Kadar Kullanışlı Yemlik Örneği Paylaşmak İstedim 

Celil Sami

• Ziyaretçi
Ynt: İlginç Tavuk Yemliği
« Yanıtla #1 : Ocak 28, 2009, 07:52:12 ÖÖ »

Bu Benim Yaptırdığım ve Kullandığım Yemlik

chakrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 28, 2009, 05:08:51 ÖS »
güzel fikir ama fare zaten tahtayı kemiren bi hayvan

semihali

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 28, 2009, 05:37:46 ÖS »
ilginç güzel bir fikir

Çevrimdışı admin

• Yönetici
  • MASTER
  • Toplam İleti: 1320
  • Performans +0/-3
« Yanıtla #4 : Ocak 28, 2009, 06:14:20 ÖS »
Vallahi harika bir fikir. Tam da benim derdime göre. Allah'a şükür fare yok. Ama kuşlardan açıkta bahçede yem sepemiyor dum.

Teşekürler. Yemliği yapınca resimleri ekleyeceğim buraya

Selamlar
Array

yylmz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 05, 2009, 04:10:33 ÖS »
Türk zekası helal olsun yapana.

Yılmazbaşkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 09, 2009, 03:26:04 ÖS »
Yemlik çok güzel ama ben çok kullanışlı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çünkü tavuklar yapı itibariyl e çok ürkek canlılar. Bu yemlikte tavuk ayağını bastığında yemlik açılıyor ve tavuk kafasını içine sokuyor. Ani bir hareketli likte ve ya yüksek ses olduğunda tavuk zıplayacak ve yemlik kapanacak tır. Tabi tavuğun kafasına inecek sert kapak darbeleri nden sonra tavuk zarar görecektir. Bir de tavuk bu yemliğin üzerinde gezinme esnasında ayağını ve ya kanadını tahta aralarına sıkıştırabilir. En güzeli farelerin ve yabancı kuşların girip çıkamayacağı ölçülerde gözenekleri olan tel ile kümesi çevrelemek ve bildiğimiz yemlikler yem vermeye devam etmek. Tabiki bu benim düşüncem.

Celil Sami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 10, 2009, 08:40:31 ÖS »
Yemlik çok güzel ama ben çok kullanışlı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çünkü tavuklar yapı itibariyl e çok ürkek canlılar. Bu yemlikte tavuk ayağını bastığında yemlik açılıyor ve tavuk kafasını içine sokuyor. Ani bir hareketli likte ve ya yüksek ses olduğunda tavuk zıplayacak ve yemlik kapanacak tır. Tabi tavuğun kafasına inecek sert kapak darbeleri nden sonra tavuk zarar görecektir. Bir de tavuk bu yemliğin üzerinde gezinme esnasında ayağını ve ya kanadını tahta aralarına sıkıştırabilir. En güzeli farelerin ve yabancı kuşların girip çıkamayacağı ölçülerde gözenekleri olan tel ile kümesi çevrelemek ve bildiğimiz yemlikler yem vermeye devam etmek. Tabiki bu benim düşüncem.
Sayın Yılmaz Kardeş sizin sandığınız ve korktuğunuz olayın gerçekleşmesi hiç bir zaman mümkün değil ben kullanıyorum

bahtiyar02

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 14, 2009, 04:40:46 ÖS »
Celil Sami Dostum elleriniz e sağlıkçok güzel görünüyor.asıl güzel olan ise tavukların yemliği kullanmayı öğrenmiş olmaları.
saygılar

ibojanx

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Nisan 19, 2009, 11:34:17 ÖS »
tavuk orda yem oldugunu nasıl anlıyo ?,
tavuğun agırlıgı yetiyomu o kapagı kaldırmaya ???

Yunus_Demirci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mayıs 03, 2009, 12:07:14 ÖÖ »
ilginç ve bana göre eğlenceli bir model. :) dahada ilginç olanı tavukların, yemliğin nasıl çalıştığını öğrenmiş olmaları..

ibrahim bey, kaldıraç kolunun uzunluğuyla kaldırma kuvveti istenilen ölçülerde ayarlanab ilinir, ama dediğiniz gibi tavukların bastığı kaldırac tablasının çalışma aralığı sanırım 5cm civarıyla sınırlı olduğu için sabit bir minimum kaldırma kuvveti var  diye düşünüyorum..
saygılar..

İbrahim_Surucu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mayıs 05, 2009, 07:44:21 ÖS »
peki dediğiniz gibi tavuklar ögrenmiş ben yeni yapsam nasıl ögretirim ;D

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 05, 2009, 08:13:17 ÖS »
acıkınca bulurlar merak etmeyin.. .

Celil Sami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Nisan 25, 2010, 05:47:42 ÖS »

Bu Benim Yaptırdığım ve Kullandığım Yemlik

Bunu Ben 2 Yıldır Kümesimde  Kullanıyorum

adem alkaner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Nisan 25, 2010, 09:47:32 ÖS »
yılmaz abi tavuk zıplarken kafası ordamı kalacak :))::):):):)):)::)): abimsin saygılarımla

hamza_yalınkılınç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ekim 02, 2010, 03:48:02 ÖS »
değişik bir fikir cok güzel olmuş

Nadide Türk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ekim 13, 2010, 01:55:22 ÖS »
yılmaz abi tavuk zıplarken kafası ordamı kalacak :))::):):):)):)::)): abimsin saygılarımla

:D ahahaha

Sinan Kaleli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ekim 13, 2010, 02:05:31 ÖS »
Süper şahane!
Bunun birde sensörlüsü yapılsa mesela civcivi yetişkinden ayıranı, o zaman civciv yemine yetişkinlerde ortak olamaz, hemde aynı ortamda beraber beslenirl er.
Süper gerçekten

mehmet_tekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Aralık 22, 2010, 03:51:33 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar!

vallahi dahiyane bir fikir benim tavuklarım bir tas yem yiyene kadar uyanık güvercinler bir çuvalı yiyorlar etraftand a yaşlı amcalarımız teyzeleri miz yazıktır elleme yesinler günah onlar yem bulamazla r diyorlar ama bu güvercinler öyleki yem attığım saati biliyorla r o saatte doluyorla r sıraya girip bekliyorl ar bu şekilde yemleme gayet güzel güvercinlere biraz ayıp olacak ama denemeye değer :) teşekkürler paylaşım için.hoşçakalın.

Nadide Türk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Aralık 23, 2010, 11:13:43 ÖÖ »
Güvercinler gitsinler, tarlalard an, arazilerd en börtü böcük toplasınlar  :D

serkan_şahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ocak 31, 2011, 06:53:48 ÖS »
abi güzel bişey ama fare yine girer