Gönderen Konu: AUSTRALORP  (Okunma sayısı 117720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ertan dobra

• Ziyaretçi
AUSTRALORP
« : Haziran 22, 2010, 02:36:07 ÖÖ »
merhaba arkadaşlar.
biraz araştırdım da yumurta verimi en yüksek tavuk cinsi olarak australor p diye bir ırktan sözediliyor.
resmi kayıtlara göre 365 günde 364 yumurta ile dünya rekoru bu ırkın elinde.
fakat gördüğüm kadarıyla kimsenin kümesinde bu cinten yok sanırım. kümeste olmadığı gibi hiçbir kanatlı satış sitesinde de adından sözedilmiyor.
acaba benim bilmediğim bir sebebimi var yoksa sadece avustraly a ırkı olduğundan buraya getirilem iyormu?
eğer böyleyse bir şekilde bu sorunu aşmalıyız değilmi ama?

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
Ynt: AUSTRALORP
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2010, 10:39:59 ÖÖ »
Australor p is short for "Australia n Laying Orpington s." The egg laying performan ce of Australor ps attracted world attention when in 1922-23 a team of six hens set a world record of 1857 eggs at an average of 309.5 eggs per hen for a 365 consecuti ve day trial. Autralorp s are black with iridescen t blue-green tips on their feathers. Australor p eggs are light brown in color. They are very docile, making great pets. Ours are not fazed at all by the presence of the dogs and will eat out of our hands.

Australor p bir orpington cinsiymiş ve 1922-23 yılları arasında 6 tavuğun 365 günde tam 1857 yumurta yaptığını ve ortalamanın 309,5 yumurta ile dünya rekoru olduğu belirtilm iş. Renkleri siyah, yumurta renkleri açık kahvereng i. Australor p cinsi çok uysal ve sakin evcil hayvanlar mış. Bu yazıyı yazanların tavukları köpekleri görünce hiç telaşa kapılmıyor ve sahipleri nin ellerinde n yem yiyorlarmış.

Not: Anlayabil diğim kadarıyla tercüme ettim. Yanlışım varsa affola...

ertan dobra

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 22, 2010, 08:56:02 ÖS »
eline sağlık kemal kardeş,
peki bu tavuklard an edinemezm iyiz?
madem bu kadar yüksek verimlile r, neden bizde hiç yok?
senin bir fikrin varmı?

metin_akalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 22, 2010, 10:06:25 ÖS »
eylülde yumurtala rı gelecek önmüzdeki sene civcic olarak verecem bu ırk gibi çok yumurtlay an red rhode ıslandlarım var heralde onlarda 2 aya yumurtlam aya bşlar
« Son Düzenleme: Haziran 22, 2010, 10:08:45 ÖS Gönderen: metin_akalp »

adem alkaner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2010, 10:24:23 ÖS »
buluna bilirse cok güzel kanatlılara üretim için mükemmel hele yumurta ticareti yapanlar için

M.Ali Açıkyıldız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2010, 11:33:56 ÖS »
Hayırlı olsun Dört gözle bekliyoru z.. ::)

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 23, 2010, 01:22:01 ÖÖ »
Birde parlak siyah oldukları ayrıca üzerinde mavi-yeşil (turkuaz) canlı renklerde yanardöner parladığı belirtilm iş.

Mevlut_Uysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 23, 2010, 01:50:09 ÖÖ »
Australor plar şüphesiz iyi bir ırk.Ancak bizim atak-s'lerimiz de bundan pek geri olmasa gerek.

ertan dobra

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 23, 2010, 10:59:29 ÖS »
Avustraly a'da bir arkadaşımın bacanağı yaşıyor.
rica ettim kendisind en, gelirken getirrim yumurta dedi.
bakalım inşallah sağ salim gelir yumurtala r, birde bereketli çıkım alırsak çok güzel olur :)

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 23, 2010, 11:28:49 ÖS »
Yalnız Ertan Bey şöyle birşey var ki Avustraly a gümrüğü dünyanın en sıkı denetim yapan kurumu. Değil yumurta, çok afedersin iz b.kunu bile çıkartamaz izin almadan.

ertan dobra

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 23, 2010, 11:39:32 ÖS »
ozaman yalan olur desene :((
getirebil irim dedi ama bilmiyomu sıkı denetim olduğunu?
brlki bi şansımı denerim diye düşündüyse ...
neyse artık biz kendimizi kışa hazırlayalım,
yaz çıkarsa bahtımıza

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 23, 2010, 11:45:39 ÖS »
Aman abi bence hiç denemesin bile. Verilen forma çantamda yumurta var dese izin sorarlar. Yok formda belirtmez ve yakalanırsa 10.000 avustraly a doları gibi bir meblağ ceza yer Allah muhafaza. ..

emrullah_usta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Temmuz 01, 2010, 11:17:45 ÖS »
eweet gumrukler bu aralar cok sıkı malum ıngıltere maceramda son gırısımdememleketımızın dondurmasını ese dosta ıkram ıcın goturuyor dum tam 2000 paund param gıttı ve 5.5 satım ımergeysınde gectı yumurta cıkısında cok dıkkat gerekıyorr

GÜNAY ÖZEL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Kasım 28, 2010, 01:26:09 ÖÖ »
ARKADAŞLAR BİRAZ SABREDİN ÇOK YAKINDA AUSTRALOR PLARI ÜRETİP SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM.YAKINDA RESİMLERİNİ KULUÇKA.NET'E KOYACAĞIM. EN KISA ZAMANDA ÜRETİRİM İNŞAALLAH. AUSTRALOR P LARIMI ÇOK İYİ BAKIYORUM YAKINDA YUMURTLAM AYA BAŞLARLAR...

sumeyye demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Kasım 28, 2010, 01:43:35 ÖÖ »
inşallah cogalır da belki hepimiz kuluçka.net olarak sizden bu tavuklard an temin ederiz..h ayırlı olsun inşaallah...

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Kasım 29, 2010, 10:34:17 ÖÖ »
ARKADAŞLAR BİRAZ SABREDİN ÇOK YAKINDA AUSTRALOR PLARI ÜRETİP SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM.YAKINDA RESİMLERİNİ KULUÇKA.NET'E KOYACAĞIM. EN KISA ZAMANDA ÜRETİRİM İNŞAALLAH. AUSTRALOR P LARIMI ÇOK İYİ BAKIYORUM YAKINDA YUMURTLAM AYA BAŞLARLAR...
günay bey lütfen yazılarınızı ufak harf le yazın teşekkürler.

göksel aksu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Kasım 29, 2010, 05:13:47 ÖS »
hakikaten süper bir cins
bende vardi su anda bir tane kaldi elimde
yumurta verimi yazdiklar i kadar abartili deyil ama diyer tavuklara göre cok yumurtluy orlar tabiki kuluckaya yatmazlar sa
ama yatincada cok iyi annelik yapiyorla r
vede etleri harika 3 kiloya kadar variyorla r.
 bende ilierde sadce bu irkdan yetistirm eyi düsünüyorum

GÜNAY ÖZEL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 01, 2011, 01:40:17 ÖÖ »
Arkadaşlar bütün üyelerin yazdığı mailleri okudum.He pinize teşekkür ediyorum. Arkadaşlar acizane yaptığım araştırmaya göre Avustraly a gümrüğü dünyanın en sıkı ve katı gümrüğü olduğunu herkes biliyor.B u tavukları Türkiye'ye ilk getiren İsrailli bir iş adamıdır.İş adamından susex yumurtası isteyen kereste tüccarı bir abimiz kuluçkada çıkan civcivler in 5 tanesinin siyah çıktığını görünce israilli iş adamını arayıp bunların ne civcivi olduğunu soruyor.İsrailli, siyah civcivler i bana gönder sana 50 tane susex tavuk göndereyim diyor ama keresteci abimiz kabul etmiyor.Böylece Austra lorp tavukları elde etmiş olduk.Ker esteci abimiz satmıyor köyde üretip kesip yiyor.Ben bu abiden 1 horoz 2 tavuk aldım.Şu anda yumurtaya başladılar.İlk civcivler imi nasip olusa 2 ocak 2011'de çıkacak.Tavuk cinslerin den anlayan 7-8 abimiz tavuklara baktı orijinal Austra lorp olduklarını teyit ettiler.B iraz ürettikten sonra hem yumurta hemde civciv olarak sizlerle paylaşırım inşaallah.

ilyasşen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 04, 2011, 05:35:52 ÖS »

Benim en çok merak ettiğim bu cins saf hatmı yoksa hibritmi? Eğer hibrit ise yumurta temin etmemiz hiç bi işe yaramaz.

ahmet orhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 04, 2011, 06:14:16 ÖS »
Günay Özel bey austrolor p yavrularınız çıktı mı? sizi takip ettim de.bilgi verirseni z seviniriz .yoksa İlyas beyin dediği gibi Hibrit ni çıktılar.yavru ve döllü değiller miydi..pa ylaşmanızı bekliyoru m.bol evciller

ÖMER GÜRAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Mayıs 02, 2011, 11:41:17 ÖS »
ARKADAŞLAR HİBRİT OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM AMA BU AY İÇİNDE ORJİNAL YUMURTALA R ELİMDE OLACAK NE KADARA MAL OLACAĞINI BİLMİYORUM YUMURTALA RI GETİRECEK KİŞİ YAKIN Bİ AKRABAM AMA NE ŞEKİLDE SOKACAK ONU BİLMİYORUM ŞUNDAN EMİNİM GELEN YUMURTALA RIN EN AZ YARISINI SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM MİKTAR KONUSU HENÜZ NET DEYİL SAYGILAR. .

tolga uçar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Mayıs 03, 2011, 02:45:30 ÖÖ »
ARKADAŞLAR HİBRİT OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM AMA BU AY İÇİNDE ORJİNAL YUMURTALA R ELİMDE OLACAK NE KADARA MAL OLACAĞINI BİLMİYORUM YUMURTALA RI GETİRECEK KİŞİ YAKIN Bİ AKRABAM AMA NE ŞEKİLDE SOKACAK ONU BİLMİYORUM ŞUNDAN EMİNİM GELEN YUMURTALA RIN EN AZ YARISINI SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM MİKTAR KONUSU HENÜZ NET DEYİL SAYGILAR. .
Akadaşım hem hibrit olup olmadığını bilmiyoru n diyorsun hemde orjinal diyorsun biz hangisine inanalım??birde şu iletiyi yazarken küçük harflerle yazarsan iyi olur.saygılar...

Mevlut_Uysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Mayıs 03, 2011, 09:26:05 ÖÖ »
Arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla  Günay Beyin tavukları saf avustralo rptur.Dah a bir kaç gün önce yumurta durumlarını sordum.İki tavuk yaklaşık 5-6 aydan beri istisnasız her gün yumurtlamışlar.Günay beyin elinde şu anda epey yavru ve yarka var.Tahmi nine göre 1 aya kadar günlük 15 kadar yumurta bekliyor. Satışa da o zaman başlayacak.Geniş bilgiyi kendisi de yazacaktır.

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Mayıs 03, 2011, 09:38:58 ÖÖ »
bu hibriti  çoğu kimse  döllü olmaz diye  biliyor    ama    her hibritten   yavru alınıyor  skıntı yok  o konuda  sadece asıl  olan o ırkı  yakalayamıyorsunuz sorun  o çok kısa anlattım  :D

not:  bilmeyenl er için  yazdım
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2011, 09:39:30 ÖÖ Gönderen: ahmet bulut »

GÜNAY ÖZEL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Mayıs 04, 2011, 10:59:03 ÖS »
Arkadaşlar üyelerimizin kümesleri bölümündeki siyah yarkaların ve civcivler in hepsi Australor p'dur.Büyükler 5-6 aylık oldular mayıs ayının sonunda yumurtaya başlarlar diye bekliyoru m. Bu tavuklar yumurtaya başladı mı bir daha ara vermiyorl ar. Elimdeki anaçlar 5-6 aydır aralıksız yumurtluy orlar.

mustafa salih aksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Mayıs 05, 2011, 03:13:41 ÖÖ »
Arkadaşlar üyelerimizin kümesleri bölümündeki siyah yarkaların ve civcivler in hepsi Australor p'dur.Büyükler 5-6 aylık oldular mayıs ayının sonunda yumurtaya başlarlar diye bekliyoru m. Bu tavuklar yumurtaya başladı mı bir daha ara vermiyorl ar. Elimdeki anaçlar 5-6 aydır aralıksız yumurtluy orlar.
  günay hocam hayırlı olsun nezaman yumurta ve yarka satışı yapacaksın.bilgilendirirsen sevinirim .

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Mayıs 09, 2011, 12:32:09 ÖS »
buluna bilirse cok güzel kanatlılara üretim için mükemmel hele yumurta ticareti yapanlar için

adem alkaner arkadasim, gonderdig iniz resimdeki tavuklard an ustteki buyuk olan Siyah ingiliz Buff Orpington cinsinden Australor p degil, alttaki kucuk resimdeki Australor p, iki cins birbirine goruntu olarak cok benziyor cok fazla karistiri liyor, Birde bu cins tavuk yumurta ticareti icin onerilmez, Australor p cinsi 24 aylik oldumu tam gelismis sayiliyor cunku cok yavas buyuyor, o zamana kadar yumurtlar i kucucuk oluyor, hergun yumurtluy or ama yumurtala r satilamiy icak kadar kucuk, 15 tane Australor p yumurtasi ni tavuklara paylastir abilmek icin 300 den fazla yumurta yumurtlam alarini bekledim, yumurta buyutucu yem ile besledim tavuklari mi ancak o sekilde 15 tane yumurtayi tavuk altina koyabildi m, su anda 14 15 ayliklar hayla yumurtala ri kucucuk, saygiyla.

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Mayıs 09, 2011, 12:46:02 ÖS »

Gunay bey selamlar, uzun zaman once Yilmaz Baskan ile bir konusmami z gecmisdi Turkiye'de sizin bu tavuklari besledigi nizi soylemisd i, kendisini n daveti uzerine o zaman buraya uye olmusdum fakat uyeligim kabul olmamisdi, bende ustunde durmamisd im, aradan uzun zaman gecmis umarim Australor plariniz iyice buyumusdu r, su anda bende yaklasik olarak yeni civcivler le beraber 40 tane kadar Australor p tavuk var, hepsine gozum gibi bakiyorum, her biri gunluk 200 gram kadar karisik yem yiyor, yalniz civciv cikarmak icin yumurtlar i cok gec buyuyor, konusdugu m herkes ayni sekilde yumurtala rin gec buyudugun u soyluyor, kuluckali k yumurta alabilmek icin yumurta buyutucu yem ile beslemem gerekdi, umarim siz basarmiss inizdir, saygiyla,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Mayıs 09, 2011, 01:37:04 ÖS »
Birde parlak siyah oldukları ayrıca üzerinde mavi-yeşil (turkuaz) canlı renklerde yanardöner parladığı belirtilm iş.

Ne guzel anlatmiss in Kemal kardesim, benim Australor plarin resimleri ni ekledim ornek olsun, selametle

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Mayıs 09, 2011, 01:40:37 ÖS »
Australor p Horozum ve tavuklari m,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Mayıs 09, 2011, 01:41:21 ÖS »

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Mayıs 09, 2011, 01:42:03 ÖS »

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Mayıs 09, 2011, 01:42:39 ÖS »

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Mayıs 09, 2011, 01:53:05 ÖS »
Australor p Horozum ve tavuklari m pilickenk i resimleri,.

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Mayıs 09, 2011, 01:53:38 ÖS »
Australor p Horozum ve tavuklari m pilickenk i resimleri,.

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Mayıs 09, 2011, 02:00:30 ÖS »
Yalnız Ertan Bey şöyle birşey var ki Avustraly a gümrüğü dünyanın en sıkı denetim yapan kurumu. Değil yumurta, çok afedersin iz b.kunu bile çıkartamaz izin almadan.

Aynen, bu kadar denetleme hic bir yerde olmaz, onlar bavullari mi ararken, Turk salatalik tohumlari ni ceketin mendil cebinde iceri sokdum,  :)

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Mayıs 09, 2011, 02:31:03 ÖS »
Australorp is short for "Australia n Laying Orpington s." The egg laying performan ce of Australor ps attracted world attention when in 1922-23 a team of six hens set a world record of 1857 eggs at an average of 309.5 eggs per hen for a 365 consecuti ve day trial. Autralorp s are black with iridescen t blue-green tips on their feathers. Australor p eggs are light brown in color. They are very docile, making great pets. Ours are not fazed at all by the presence of the dogs and will eat out of our hands.

Australor p bir orpington cinsiymiş ve 1922-23 yılları arasında 6 tavuğun 365 günde tam 1857 yumurta yaptığını ve ortalamanın 309,5 yumurta ile dünya rekoru olduğu belirtilm iş. Renkleri siyah, yumurta renkleri açık kahvereng i. Australor p cinsi çok uysal ve sakin evcil hayvanlar mış. Bu yazıyı yazanların tavukları köpekleri görünce hiç telaşa kapılmıyor ve sahipleri nin ellerinde n yem yiyorlarmış.

Not: Anlayabil diğim kadarıyla tercüme ettim. Yanlışım varsa affola...

Kopeklerd en kacmadikl ari gibi kedilerde nde kacmiyorl ar, benim Australor plar kucuklukd en beri kopeklerl e birlikde buyuduler hic sorunsuz ayni bahcede takiliyor lar, koseden donunce arabayi 100 metreden taniyip ordu gibi kosduruyo rlar, eskiden sadece tavuklar kosardi simdik pilicler civcivler de peslerine takiliyor, tavuklari min hepsi elden yemek yiyor, ayrica yakalama derdi yok, istedigin zaman eyilip eline alabilirs in, sevilmekd en hoslaniyo rlar, kucuk cocuklu aileler icin tavsiye ederim, horozlari nin saldirma olayi hic yok, kavgasiz gurultusu z tavuk besliyoru m, 

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Mayıs 09, 2011, 02:32:15 ÖS »
kopekleri m tavuklari m hepbirlik de,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Mayıs 09, 2011, 03:10:29 ÖS »
Australorplar şüphesiz iyi bir ırk.Ancak bizim atak-s'lerimiz de bundan pek geri olmasa gerek.

Selam Mevlüt bey, Australor p tavuklari m 90 gunde 88 ve 89, en son olarakda 30 gunde 30 yumurta yumurtlad ilar, yumurtaci Rhode Island Red tavuklari m bile bunlardan az yumurtlad i, yumurtala ri ebat olarak rhodelerd en kucuk ama her gun follukda yumurta oldugunda n kesin eminsiniz, 24 aylik olduklari nda yumurtala ri en buyuk halini aliyor ve 5 6 sene durmadan yumurtluy orlar, araya gurkluk girmese kesintisi z sayma imkanim olucakdi, su anda hic durmadan yumurtlam aya devam ediyorlar . iyi beslenirl erse senede rahat 300 yumurta ustune cikiyorla r, Australor p yumurtala rini ebat olarak diger yumurtala ra kiyaslama k icin resmini ekliyorum, ustteki yumurtala r rhode island red, alttakile r Australor p yumurtasi, alt siradaki ortadaki buyuk yumurta ancak 15 20 yumurtada 1 kere kismet oluyor, bu sebeble gurk tavuk altina Australro p yumurtasi koymak zorlasiyo r, kucuk yumurtala rdan dollu bile olsa civciv cikmiyor yada kucuk civciv cikiyor, saygiyla Mevlüt bey.

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Mayıs 09, 2011, 03:25:50 ÖS »
sag ve sol basdakile r Australor p ortadakil er Rhode Island Red yumurtasi,
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2011, 03:36:15 ÖS Gönderen: Emre OZCICEKCI »

saitsahineren

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Mayıs 09, 2011, 03:26:02 ÖS »
emre bey australor plarınız cok güzel maşallah , bende bu sene yurt dışından getitdird im yumurta , bakalım allah nasip ederse yarın cıkacaklar. :)

Mevlut_Uysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Mayıs 09, 2011, 03:27:58 ÖS »
Emre bey maşallah iyi analiz etmişsiniz.Hayrını görün.

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Mayıs 09, 2011, 05:44:58 ÖS »
Tavukların kuyruk yapısına baktımda kimisi dik kimisi yuvarlak bunlarda dış görünüşte diger tavuklarl a görünüş olarak farklılıkları ne, burda bir kişide var, yumurtala r yurt dışından gelmiş, sezon başında bana yumurta getirdile r 10 tane çıkardım gönderdim, civcivler internett e yaptığım araştırmalara göre çok benziyor, kısa, kalın  ve siyah bacaklar, çıkardığım civcivler 3 aylık oldular, bunların aynı cins olup olmadığını nasıl anlarım,

metin_akalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Mayıs 09, 2011, 09:34:47 ÖS »
bunlarda benim ufaklıklar

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Mayıs 10, 2011, 08:49:55 ÖS »
Tavukların kuyruk yapısına baktımda kimisi dik kimisi yuvarlak bunlarda dış görünüşte diger tavuklarl a görünüş olarak farklılıkları ne, burda bir kişide var, yumurtala r yurt dışından gelmiş, sezon başında bana yumurta getirdile r 10 tane çıkardım gönderdim, civcivler internett e yaptığım araştırmalara göre çok benziyor, kısa, kalın  ve siyah bacaklar, çıkardığım civcivler 3 aylık oldular, bunların aynı cins olup olmadığını nasıl anlarım,

iyi gunler Sinan inci beyfendi, ben sizin icin kendi civcivler imin resimleri ni yukliyice m dogrusu ve yanlisi ile birlikde yorumunu yazicam, sizde kendi cikardigi niz civcivler in safkan Australor p olup olmadigin i yada  kirmalik ve farklilik varsa bunlarida anlamis olursunuz, ornekleme acisindan ilerisi icin iyi olur, gerek duyanlar burdan bakabilir .

Safkan

Bacaklar ayak uclarina kadar simsiyah,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Mayıs 10, 2011, 08:50:41 ÖS »

KIrma

Bacaklar siyah ama parmak uclari sari renk

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Mayıs 10, 2011, 08:51:31 ÖS »

Safkan

Ayak tabanlari siyah-kursuni renkde,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Mayıs 10, 2011, 08:52:20 ÖS »

KIrma

Ayak altlari insan teni renginde,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Mayıs 10, 2011, 08:53:19 ÖS »

Safkan

Gaga komple siyah, suratinda ve boynunda beyaz tuy yok,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : Mayıs 10, 2011, 08:54:07 ÖS »

KIrma

Gaga saridan siyaha gecis yapiyor, yuzu,boynu, kulak arkasi fazla miktarda beyaz tuy
barindiri yor, bu tuyler ilerde kaybolabi lir yada siyaha donebilir ama civciv iken
bu kadar beyaz olmasi safkan olmadigin in belirtisi,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : Mayıs 10, 2011, 08:55:24 ÖS »

Safkan

Bacaklari n ustu ve butlarin oldugu yerler komple kabarik tuylerle kapli,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : Mayıs 10, 2011, 08:56:58 ÖS »
Safkan

Kanadinda beyaz tuy olmasi, Safkanlar in hepsinde bu tur beyaz tuy kanatta yada
kuyrukda 1 2 tel olabiliyo r, tavuk yada horoz 5 aylik oldumu bu tuyler yok olucak yada siyaha
donucek,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Mayıs 10, 2011, 08:58:45 ÖS »
Safkan

Australor p tavuk safkan civcivler ini gezdiriyo r,
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2011, 08:59:28 ÖS Gönderen: Emre OZCICEKCI »

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : Mayıs 10, 2011, 09:00:34 ÖS »

KIrma

Australor p tavuk 100/50 KIrma civcivler ini gezdiriyo r,
(Australor p Horoz x Rhode red Tavuk yada Leghorn Horoz X Australor p Tavuk civcivler i
kesin emin degilim hangisi olduguna tahminimc e Rhode Red kirmasi)

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Mayıs 10, 2011, 09:02:51 ÖS »

Safkan

7 haftalik safkan Australor p civciv-pilic,

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Mayıs 10, 2011, 09:03:18 ÖS »
Emre bey detaylı açıklamalarınız için çok teşekkürler, benim ve sitedeki arkadaşların çok işine yaracak

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : Mayıs 10, 2011, 09:04:06 ÖS »
Safkan

1 gunluk safkan Australor p civciv,

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Mayıs 10, 2011, 09:05:16 ÖS »

KIrma

100/50 KIrma civcivler
(Australor p Horoz x Rhode red Tavuk yada Leghorn Horoz X Australor p Tavuk civcivler i
kesin emin degilim hangisi olduguna tahminimc e Rhode Red kirmasi)

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : Mayıs 10, 2011, 09:11:14 ÖS »
Emre bey detaylı açıklamalarınız için çok teşekkürler, benim ve sitedeki arkadaşların çok işine yaracak

Yardimci olabilirs em ne mutlu bana Sinan bey, son olarak bir miktar Australor p civcivler imin resmini yukluyoru m, saygiyla.

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : Mayıs 10, 2011, 09:22:23 ÖS »
verdiğiniz bilgiler için teşekkür edriz.ama sanırım bir konu eksik gibi geldi bana.aust ralorplar sadece siyah bir ırk değil.az da olsa mavi de olabiliyo rlar.