Gönderen Konu: HOROZLARIN ÖTMESİ  (Okunma sayısı 21241 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunus_acara

• Ziyaretçi
HOROZLARIN ÖTMESİ
« : Nisan 10, 2010, 01:47:28 ÖÖ »
Arkadaşlar belki acayip gelecek ama yine de danışayım dedim,komşularımdan biri horoz sesinden rahatsız oluyor ve devamlı sorun çıkarıyor, bende yıllardan beri horoz ötecek duruma gelince ilk öttüğü zamanlard a kısa süreliğine yumurtala rı döllemesine müsade ediyor ve sonrada azda olsa döllenmiş yumurta elde edince horozlarımı kesiyordu m, tabi ben yiyemiyor um babamlar afiyetle yiyorlar(şifa olsun)....
bu horozların ötmemesi yada seslerini kısmak veya tamamen kesmek gibi bir yöntem yada uygulama varmı, bilgileri nizi bekliyoru m, bıktım artık şu horoz meselesin den...... .

erol_demirbağ

• Ziyaretçi
Ynt: HOROZLARIN ÖTMESİ
« Yanıtla #1 : Nisan 10, 2010, 10:37:47 ÖÖ »
Yunus mahalle arası oturan bizler için iyi bir konu, Senelerdi r aynı sorunu yaşıyorum. Mümkün olduğunca  az horoz bırakıyorm. Bahçede bırakmıyorum Kapalı yere alıyorum sabah ötünce nispeten sesleri daha az yayılıyor. Gerçi benim horozlar kapalı yerde lambayı açınca gecede ötüyorlar. Başka bir çözüm başka yere göndermek  veya hayvanı kesmek, (şikayet edene vermek)  sonrada  öten horoz buydu demek

Yavuz Turhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 10, 2010, 11:34:19 ÖÖ »
Zamanında bende bu sorundan dolayı uğraştım fakat maalesef sonuç alamadım.Hatta bazı arkadaşlarımın alay konusu olmuştum. ;D Anladım ki horoz ötmek zorunda onlar için yemek içmek kadar doğal yapılacak birşey yok sanırım.

Ali_askn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Nisan 10, 2010, 01:23:35 ÖS »
ya bu insanları hiç anlamam bize horoz sesiyle uyanmak inanılmaz mutluluk veririken onlar nasıl rahatsız oluyorlar,,,:)

yunus_acara

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 10, 2010, 06:05:09 ÖS »
acaba bir operasyon la falan bunların sesleri kısılamazmı, yani horozu keseceğime ses tellerini falan kestiriri m daha mantıklı, tabi böyle bişey mümkünse,,,,,,     

BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM......

Arda Hamdi Coşkun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 10, 2010, 06:13:39 ÖS »
Bildiğim kadarıyla ses tellerine ufak bir operasyon yapılıyor. Ses telleri alınıyor mu yakılıyor mu ne oluyor bilmiyoru m. Ama horozda ses soluk kalmıyor sonrasında.

ufuk kılıç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 10, 2010, 06:30:25 ÖS »
ARKADAŞLAR BİYERDE BULDUM BELKİ FAYDASI OLUR....c aaanım sabah uykusunun içine etmeye kararlı bir horozun sesini kesmek için kullanılan en etkili yöntemdir. olay şöyle gelişir: köye dinlenmey e gidilmiştir. her ne kadar malaklar gibi yatmak niyetinde değilseniz bile biraz sabah keyfi yapmayı kendinize hak görürsünüz. fakat heyhat! mahalleni n o havalı horozu her sabah gelip yattığınız odaya en yakın yerde konuşlanıp ü üürü üüüüüüü diye bağırmakta, etraftaki tavuklara acaip hava atmakta sizin de uykunuzda din iman bırakmamaktadır. bir deli kuvveti gelir fırlarsınız yataktan bir kovalamac a, bir koşuşturma horoz yakalanır. arka bölgesine (hani tavuk olsaydı bu hayvan yumurtayı çıkaracağı bölgeye) itinayla zeytinyağı sürer, salarsınız. başına ne geldiğini ya da geleceğini anlamaz horoz tabi.
serbest kaldıktan sonra ilk iş olarak her zamanki alışkanlıkla tünediği yere gururla ilerler. pozisyon alır ve ötmeye başlar. yani öteceğini sanarak bir şeyler yapmaya çalışır, zeytinyağının etkisi burada kendini gösterir. bir türlü o gururlu ve havalı ü üüüürürüüüüü sesi çıkmıyordur. siz pencerede n pis pis sırıtarak izelemekt esinizdir . bir kere daha ötmeye çalışır. ı-ıh. çıkmıyor o nağme... bir iki dolanır tekrar gelir tüner. bir deneme daha... gene tık yok. ı-ıh... olmuyor. tavukların yanına gider. sinirli sinirli dolaşır, gat gut bir şeyler demeye çalışır. yok. sonuç olumsuz. sessizlik te uyursunuz . ertesi gün ve daha ertesi günler horoz o civara uğramaz bir daha.
yöntemin geçerlilik süresi kaç gündür test edilememiştir. zira tatil bitip şehre dönülmüştür. horozun zeytinyağı kullanmak suretiyle çizilen karizması iyi bir geyik konusu olur.

ilyasşen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Nisan 10, 2010, 08:08:53 ÖS »

İlahi Ufuk kardeş hiç güleceğimde yoktu.
:D :D :D :D :D

erol_pehlivanoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Nisan 10, 2010, 08:49:01 ÖS »
Eeee zeytinyağı bu, bin derde deva.. ;D

ufuk kılıç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Nisan 10, 2010, 09:10:53 ÖS »
evet biraz komik ama zeytin yağı çok faydalı eskiden köylerde soğuktan koyunların dudakları çatlardı  zeytinyagı sürerlerdi hemen iyileşirdi

Arda Hamdi Coşkun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Nisan 11, 2010, 01:48:15 ÖÖ »
horoz öterken büzüğünü sıkar. yağlanınca büzüğü sıkamadığından dolayı ötemez de. Ama bu durum çiftleşme esnasında döl verimini düşürebilir kanaatind eyim.

Ali_askn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Nisan 11, 2010, 09:25:42 ÖÖ »
horoz öterken büzüğünü sıkar. yağlanınca büzüğü sıkamadığından dolayı ötemez de. Ama bu durum çiftleşme esnasında döl verimini düşürebilir kanaatind eyim.
Bence arttırabilir abi ;D ;D ;D ;D ;D

Atilla_Seyhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Nisan 11, 2010, 11:42:37 ÖÖ »
ARKADAŞLAR BİYERDE BULDUM BELKİ FAYDASI OLUR....c aaanım sabah uykusunun içine etmeye kararlı bir horozun sesini kesmek için kullanılan en etkili yöntemdir. olay şöyle gelişir: köye dinlenmey e gidilmiştir. her ne kadar malaklar gibi yatmak niyetinde değilseniz bile biraz sabah keyfi yapmayı kendinize hak görürsünüz. fakat heyhat! mahalleni n o havalı horozu her sabah gelip yattığınız odaya en yakın yerde konuşlanıp ü üürü üüüüüüü diye bağırmakta, etraftaki tavuklara acaip hava atmakta sizin de uykunuzda din iman bırakmamaktadır. bir deli kuvveti gelir fırlarsınız yataktan bir kovalamac a, bir koşuşturma horoz yakalanır. arka bölgesine (hani tavuk olsaydı bu hayvan yumurtayı çıkaracağı bölgeye) itinayla zeytinyağı sürer, salarsınız. başına ne geldiğini ya da geleceğini anlamaz horoz tabi.
serbest kaldıktan sonra ilk iş olarak her zamanki alışkanlıkla tünediği yere gururla ilerler. pozisyon alır ve ötmeye başlar. yani öteceğini sanarak bir şeyler yapmaya çalışır, zeytinyağının etkisi burada kendini gösterir. bir türlü o gururlu ve havalı ü üüüürürüüüüü sesi çıkmıyordur. siz pencerede n pis pis sırıtarak izelemekt esinizdir . bir kere daha ötmeye çalışır. ı-ıh. çıkmıyor o nağme... bir iki dolanır tekrar gelir tüner. bir deneme daha... gene tık yok. ı-ıh... olmuyor. tavukların yanına gider. sinirli sinirli dolaşır, gat gut bir şeyler demeye çalışır. yok. sonuç olumsuz. sessizlik te uyursunuz . ertesi gün ve daha ertesi günler horoz o civara uğramaz bir daha.
yöntemin geçerlilik süresi kaç gündür test edilememiştir. zira tatil bitip şehre dönülmüştür. horozun zeytinyağı kullanmak suretiyle çizilen karizması iyi bir geyik konusu olur.

;D ;D ;D ;D

Mevlut_Uysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Nisan 11, 2010, 02:06:24 ÖS »
Bana göre yaratılışa yapılan her türlü müdahale (istisnai durumlar hariç) anormaldi r.Bırakalım horoz ötsün,at kişnesin,kuzu melesin,kedi miyavlasın.Bunları istemeyen ayda kendine arsa ayarlasın.Amerika'da birisi satıyormuş! ::)

ahmet orhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Nisan 11, 2010, 04:01:57 ÖS »
Sevgili kardeşim ben sana DENİZLİ HOROZU göndereyim de daha da çok uzun uzun ötsün.o zaman alışırlar.ben öyle yapıyorum.6 tane DENİZLİ HOROZUM var hepsi bir başladılar mı Belediye Bandosu gibi.komşularımı alıştırdım şimdi.sizinkiler de alışır.Hocamın dediğine katılıyorum.Horoz ötecektir.rahatsız olan gidecekti r.nereye giderse tabi.bol evciller

Nadide Türk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Nisan 19, 2010, 11:18:35 ÖÖ »
Yunus Bey merhaba,
sorununuz için bir çözüm buldum galiba.
Yabancı bir siteden öğrendiğime göre, Orpington cinsi horozlar çok ender olarak ötermiş,
öttüklerinde de sessizce ve nameli öterlermiş.
Öyle ki, kümes sahibinin komşuları, sizin niye horozunuz yok, diye sorarlarmış.
Bulabilir seniz, harika olur muhakkak, zira Orpington lar oldukça iri, çok da cana yakın hayvanlar mış,
ve hem eti hem de yumurtası için geliştirilmişler.
Ayrıca fazla eşelenmeyip, çiçeklere bitkilere de zarar vermiyorl armış.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Celil Sami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ağustos 10, 2010, 08:31:04 ÖS »
Yunus Bey merhaba,
sorununuz için bir çözüm buldum galiba.
Yabancı bir siteden öğrendiğime göre, Orpington cinsi horozlar çok ender olarak ötermiş,
öttüklerinde de sessizce ve nameli öterlermiş.
Öyle ki, kümes sahibinin komşuları, sizin niye horozunuz yok, diye sorarlarmış.
Bulabilir seniz, harika olur muhakkak, zira Orpington lar oldukça iri, çok da cana yakın hayvanlar mış,
ve hem eti hem de yumurtası için geliştirilmişler.
Ayrıca fazla eşelenmeyip, çiçeklere bitkilere de zarar vermiyorl armış.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sayın Nadide Hanım

Bu horoz cinsinin ülkemizde olduğunu sanmıyorum bu mesajıda konuyu gündemde tutmak için yazdım eğer varsa harika olur.

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ağustos 10, 2010, 08:49:49 ÖS »
orpington ülkemizdeki koleksiyo nelerde var.ama ben bunların küçüklerini ( bantam ) olanlarını beslemiştim.horozları çok kıskanç.ötme konusu hiç dikkatimi çekmedi.gerçi iri olanlarla küçük olanlar aynı davranışı göstermeyebilir
resimleri ni ekledim.
bu buff orpington

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 10, 2010, 08:50:27 ÖS »
bu da dişisi

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ağustos 10, 2010, 08:51:44 ÖS »
bunlar da benim bir tavukta en sevdiğim renklerde n mavimsi oalnlar.i ngilizler bunlara lavender diyorlar
LAVENDER ORPINGTON

Abdurrahman Borucu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ağustos 11, 2010, 06:59:56 ÖÖ »
Bana göre yaratılışa yapılan her türlü müdahale (istisnai durumlar hariç) anormaldi r.Bırakalım horoz ötsün,at kişnesin,kuzu melesin,kedi miyavlasın.Bunları istemeyen ayda kendine arsa ayarlasın.Amerika'da birisi satıyormuş! ::)

;D ;D ;D ;D ;D

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ağustos 11, 2010, 09:35:04 ÖÖ »
Abdurrahm an arkadaşım.belliki bir yerden alıntı yaparak bir ileti göndermişsin.buna göre bu düşünceler seni de bağlar.olay horozun ötmemesi değil ki.sanırım sahibi de bunu pek istemez gibi geliyor bana.bazı horozlar sık öter bazıları nadir öter , bazıları kısa öter bazıları da uzun öter.sadece hayvan türlierini seçerken kendi zevkimizi değil . çevre faktörlerini de düşünmeliyiz.örneğin  insanların çok kalabalık olduğunu bir yerde DENİZLİ horozlarını beslemek ne kadar mantıklı olur?

Enis Ademoğlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ağustos 11, 2010, 09:53:10 ÖÖ »
İnsanlara yaranmak mümkün değil komşularıma sorun çıkarmasın diye horoz beslemiyo rdum bir aydır komşularımdan biri inatla belediye ye şikayet ediyordu beni horoz olmamasına rağmen, tavukların yumurtlam a sesi sıkıntı olmuş arkadaşa... Bende vazgeçtim hem kendimi hem ailemi huzursuz etmektens e tavukları feda ettim üzülerek. O yüzden şikayet eden komşularınız varsa horozunuz u çıkarsanızda sıkıntı bitmez.

mustafa köse

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ağustos 11, 2010, 10:06:11 ÖÖ »
Basit bi yöntemde benden horozu ayrı yemliceks in ama verdiğin yemin çok tozlu olmasını sağla bak bakalım ötebiliyormu. örnek bauğdaya civciv yemi karıstır ver horoza.

Nadide Türk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ağustos 11, 2010, 11:02:23 ÖÖ »
Niye bizim gibi tavuk severler birbirine komşu olarak denk gelmez ki? :(

yunus_acara

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ağustos 11, 2010, 11:03:52 ÖÖ »
gerçekten nede güzel olurdu.

sumeyye demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Temmuz 11, 2011, 09:40:42 ÖÖ »
bir sorunum var...lig orin horozum yanında otururken dahi ötüyor..ta ki yanından kalkıp gidene dek..ve artık gercekten rahatsız edici olmaya başladı...yanına bir insanın geldiğini anladıgı anda ötmeye başlıyor.ne yapmalıyım?çözüm önerileri olanlar varsa lütfen??? :-\ :-\ :-\

serhangenc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Temmuz 11, 2011, 12:36:36 ÖS »
Ben de hobby hastalığına kapılmadan önce karşı sokağımızda bir komşu horoz tavuk beslerdi. .
çok sayıda hayvanı vardı, o horozlar öterken şikayetçi olmayı bir kenara bırakın, çok hoşuma giderdi.
hatta daha sonra işi ilerletmiş olacak ki, kaz ördek beslemeye de başladı.
Kazların ne kadar gürültücü olduklarını sizler daha iyi bilirsini z.
Ama o kazların heyecanlı heyecanlı ötüşleri, bağırışları bile beni mest ederdi.
Şimdi ben besliyoru m, komşunun horozlarından çok benimkile rin ötüşü daha da bir hoşuma gidiyor.
Ha bu arada, sıkıyorsa birileri şikayet etsin.
Zira bizim komşular gece yarılarına kadar sokakta oturur, okey, tavla oynarlar.
Ben onlardan rahatsız olmuyor, sesimi çıkarmıyorsam, onlar da aynı müsaamayı horozlarıma göstermek zorundala r.

Herkese huzur dolu, şikayetlerden uzak, bol evciller dilerim.

ali baykan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Temmuz 11, 2011, 01:29:15 ÖS »
bir sorunum var...lig orin horozum yanında otururken dahi ötüyor..ta ki yanından kalkıp gidene dek..ve artık gercekten rahatsız edici olmaya başladı...yanına bir insanın geldiğini anladıgı anda ötmeye başlıyor.ne yapmalıyım?çözüm önerileri olanlar varsa lütfen??? :-\ :-\ :-\

Çözüm tencere başka çözüm yok onuda siz kıyamazsınız

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Temmuz 11, 2011, 01:50:13 ÖS »
size bir genelleme yapayım.ligorinler ötme konusunda tam bir  baş belasıdır.küçük cinlse tiz ve çok sık öterler.
eğer ötüşünden rahatsızlık duyulup yine de tavuk beslmeyi düşünürseniz sizlere speckled sussex öneririm.
( şimdi bazıları elinde bu cinsi pazarlama ya çalışıyor diyebilir ler) bende iki horoz var ikisi de biribirin den terbiyeli .yani öyle yaramazlıkları yok.ötmeleri de çok seyrek.

sumeyye demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Temmuz 12, 2011, 04:57:21 ÖS »
evet maalesef ben kıyamam ona,bir de civciv iken almıştım zaten.... cumhur bey gercekten de tiz ve sık ötüşü var..baka lım idare ediyoruz,yine de sevimli kereta:)en azından saldırganlık olayı çözümledik..artık ayakları tepiklemi yor beni:):)

serhat koymalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Temmuz 12, 2011, 05:11:04 ÖS »
   Ligorin asla ötmekten vazgeçmez gece gündüz her duyduğu sese öter çat çat kanat çırpar birde.

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Temmuz 12, 2011, 11:17:30 ÖS »
Sümeyye Hanım , o olayı nasıl çözümlediniz? araucana horozlarımdan biri de benimle savaşıyor.elimden bir gün kaza pardon bıçak çıkacak.sanırım şimdi türkiyede tek.o nedenle şimdiye kadar yaşadı.berbat bir şey.yem veremiyor um

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Temmuz 13, 2011, 03:13:29 ÖS »
benim Ligorin ameliyatlıydı hiç ötemiyordu, bunun acısını diğer tavuklard an tüy kopararak ve çatıda uyuyarak çıkarıyordu, sonradan diğer horoz ötmeye başladı Ligorini arar olduydum, şimdiki horozun ötmesini engelleme k için gece 12ye kadar ışığı kapamıyorum, uyutmuyor um, ışığı söndürmeden 15 dakka önce yemliyoru m bu sayede yorgun düşüyor uykuyu alamıyor, sabah 8.30 dan evvel ötmüyor aksi takdirde 4.05 kurulu saat gibi başlıyor susmak bilmiyor.

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Temmuz 13, 2011, 03:31:28 ÖS »
 ;D ;D ;D zahmetli ama çok güzel bir fikir.

Kazım Çakıcı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Temmuz 13, 2011, 03:40:40 ÖS »
En iyisi horozumuz a kıymaktansa ötüşten şikayetçi komşularımızı hayvan hakları dernekler ine şikayet edelim hani şu İstanbul da sokak köpeklerinin peşinden koşan panter emel lakaplı bir bayan vardı mesela ona.

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Temmuz 13, 2011, 04:51:09 ÖS »
ligorin tavuk yumurtasını yer,horozu da saldırır ve gürültü yapar.
hepsini kestim.bi dahada ligorini kümesime sokmam.

ismail şükrü yolal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Temmuz 13, 2011, 10:06:37 ÖS »
En iyisi horozumuz a kıymaktansa ötüşten şikayetçi komşularımızı hayvan hakları dernekler ine şikayet edelim hani şu İstanbul da sokak köpeklerinin peşinden koşan panter emel lakaplı bir bayan vardı mesela ona.

panter emel hobiciler ede gıcık petshop larada kıcık bi proğramda seyrettim aklım durdu bir türlü ne demek istediğinide anlamadım kapasitem yetmedi :::D

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Temmuz 13, 2011, 10:52:52 ÖS »
o kadın aşırı hayvan sever birisi ama kafadan kaçık, 25 sene evvel annesi ezilen iki tane kedi yavrusunu Bebek'deki evine götürmüşdüm kabul etti, yan bahcesind e ben diyim 100 siz diyin 200 tane kedi var, kadin orda ölse 5 dakikada kediler kadını yer bitirir, ayrıca ters laf etmeye gelmiyor kadın milletin üstüne atlayıp tırnaklıyor panterliği ordan gelme, sokakda tekerlekl i çanta ile kedilere kopeklere yemek dağıtırken gördüm birkaç defa,
birde cins kedisi kopeği olanlara o kadar başı boş kedi köpek varken sokakda neden cins hayvan aldınız diye hakaret ediyor.

ismail şükrü yolal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Temmuz 13, 2011, 11:06:23 ÖS »
böyle insanların olması sevindiri ci ama sizde çok iyi bilirsini zki sayın hocam emre bey birinsanın özgürlüğü diğer insanın özgürlüğü ile örtüştüğünde biter. çantayla vurma hakkı yok yani. bir yerdede haklı o kadar sokak ta kedi köpek varken kesinlikl e yardımcı olunması lazım. belediyel erin baruınak yaptırmalarının onun sayesinde olduğunu hatırlıyorum yanlışsam uyarın.

ismail şükrü yolal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Temmuz 13, 2011, 11:13:37 ÖS »
çok güzel şeyler yapmış ta hayvan sevenler cemiyetin de kargaşa cıkarıp dövüşmesi  anlamsız geldi demekki sizin yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ordada bir haksızlıklar dönmüş haksızlıklara gelemiyo yani.

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Temmuz 13, 2011, 11:36:38 ÖS »
çok güzel şeyler yapmış ta hayvan sevenler cemiyetin de kargaşa cıkarıp dövüşmesi  anlamsız geldi demekki sizin yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ordada bir haksızlıklar dönmüş haksızlıklara gelemiyo yani.

panter emel köşe başlarına yogurt kaplari ile su koyuyor hayvanlar icsin diye, milletde keyfine tekme atiyor kaplara emel de bunu gorunce milletin ustune atliyor, kopegin teki toprak kazmis evin temeline dogru yuva yapmis dogurmus terbiyesi zin tekide hayvanlar icerideyk en ustlerine beton dokup kapamaya calismis, panter emeli aramislar, hizir gibi gelmis emel elinde bicakla adami kovalamis, kurtarmis hayvanlar i, ben duyduklar imi yaziyorum size, kadinin seveni de var sevmeyeni de var,

ismail şükrü yolal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Temmuz 13, 2011, 11:46:39 ÖS »
bundan sonra ben sevecem emel hanfendiy i beton yapan adama ceza kesseler iyiymiş ama kesmemişlerdir hatta bıçakla kovalamak tan suçlanmıştır allahım ya.

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Temmuz 13, 2011, 11:50:59 ÖS »
vay ismail abi şafak kaç  paso  yazıyorsun  yürübe abi kim tutar seni sende  olmazsan  ileti  sayısı düşücek   sitenin ;D ;)

ismail şükrü yolal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Temmuz 13, 2011, 11:53:56 ÖS »
okuyanı olanın yazanı vardır :::D birazda sen yaz o değerli blgilerin i paylaş artık diyorum hiç bir yerde görmedim bıldırcınlar hakkındaki elde ettiğin verileri onla başla bence::D bizde faydalana lım.

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Temmuz 14, 2011, 12:01:35 ÖÖ »
sor   söyleyim  abi    ;) sen  önce şu yemek tarifleri ni  ver  artık 2 ay oldu    yenge   gelmedi mi daha bak izindeyim ben
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2011, 12:02:33 ÖÖ Gönderen: ahmet bulut »

ismail şükrü yolal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Temmuz 14, 2011, 12:06:21 ÖÖ »
1 saatle kaçırdn burda ustası vardı ablam gitti yarın unutmazsa yasdıracam sana. untuyom gerçekten.

sumeyye demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Temmuz 14, 2011, 10:13:07 ÖÖ »
Sümeyye Hanım , o olayı nasıl çözümlediniz? araucana horozlarımdan biri de benimle savaşıyor.elimden bir gün kaza pardon bıçak çıkacak.sanırım şimdi türkiyede tek.o nedenle şimdiye kadar yaşadı.berbat bir şey.yem veremiyor um

ben öncelikle o bana saldırdıkça hiç tepki vermedim,benim hareketsi z durdugumu görünce zalttı sonra da hareketsi z dururken birden ensesinde n tutup kucagıma aldım:)sonra da çeşmede ibiğini suyla ıslattım,suyu kafasına yiyince de bi daha yaklaşmadı,tekrar teşebbüsü oldu ben de yine suya soktum ;D ;D ;D böylece şu an üstünlük bende bazen bana dogru bi kaç adım atıyor ,amaben de ona dogru ani hamle yapınca kaçmaya başladı... ;D ;Dben  sudan oldugunu düşünüyorum,suya girince akıllandı sanırım.... ;D ;D ;D ;) darısı başınıza Cumhur bey ;) ;) ;)

ismail şükrü yolal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Temmuz 14, 2011, 10:35:24 ÖÖ »
birazda gülelim:d
suyun faydaları hazmı kolaylaştırır kan pıhtılaşmasını önler yaşam kaynağıdır istenmeye n gurk olaylarını çözer horozları evcilleştirir::D nerden aklınıza geldi gerçekten güzel bir yöntem şok tedavisi diyoz biz bunu doğum yapan inekler ayağa  kalkamadığında yapıyoruz:::d tabiki unsesinde n tutup musluğa tutamıyoruz kova alıp başından aşağıya döküyoruz::D

sinaninci1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : Temmuz 14, 2011, 10:40:17 ÖÖ »
Suylan köpeklere egitim verildigi ni duymuşmuydunuz, yapmasını istemedig ini istedigin iz bir şeyi yaptıgı anda üzerine fısfısla su sıkın, bir iki kere yapın, bir daha yapsını istemedig iniz olayı yapmaz.

mustafa sonmez

• Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : Ağustos 17, 2011, 12:15:51 ÖÖ »
Öten horozlarl a benimde başım dertte,fakat ben kolayını buldum.
Ayda 1-2 kere yumurta veriyorum komşulara ,organiktir ve market yumurtasına benzemez diyorum ;D
Böylece hem komşumun küçük torunları taze yumurta yemiş oluyor ,hemde horozlar kesilmekt en kurtuluyo r... ;)

Osman Çelik BURSA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : Eylül 12, 2011, 10:58:45 ÖS »
şehir içinde olmam dolayısıyla bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum horoz larımın ötüşünden devamlı şikayet geliyor bazı horozlarımı oyüzden hediye verdim bazılarınıda kesmek zorunda kaldım bir çok kanatlı severin ortak derdi horoz ötüşlerinden gelen şikayet hala bu sorunu yaşıyorum hatta ciddi bi şekilde çok sevdigim halde hobimi mecburen bırakmak zorunda kalacagım şikayetlerden dolayı bi çare bilen arkadaş varsa paylaşırsa sevinecem espiri deyil ciddi fikirleri olanların tavsiyele rini uyguluyac agım

cumhursargin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Eylül 12, 2011, 11:23:49 ÖS »
vereceğm öneri zor ama ben yine vermek isterim.b enim küçük evcilleri m için yaptrıdığım kümesler bitti sayılır.tam olarak bitince resimleri ni de yaınlarım.biraz gardrobu andırdılar ama istediğim zaman kapayabil irim.iste diğim anda açabilirim.özellikle gece olduğunda kapılar kapanınca ötmeleri çok zor.içine civcivler imi attığımda durum daha net olur.

sumeyye demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : Eylül 12, 2011, 11:38:53 ÖS »
evet full karanlık olunca kesiyorla r ötmeyi,ancak benim ki ligorin cinsi ise sezmesi ile bir gürültü ya da kendine göre tehlike hemen ötebilirler..:)

Ahmet AKAR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Eylül 13, 2011, 02:28:31 ÖÖ »
vereceğm öneri zor ama ben yine vermek isterim.b enim küçük evcilleri m için yaptrıdığım kümesler bitti sayılır.tam olarak bitince resimleri ni de yaınlarım.biraz gardrobu andırdılar ama istediğim zaman kapayabil irim.iste diğim anda açabilirim.özellikle gece olduğunda kapılar kapanınca ötmeleri çok zor.içine civcivler imi attığımda durum daha net olur.
tamamen karanlıkta bile olsa uzaklarda n biryerden başka horoz sesi duydugund a gene öter ...biri öttümü hepsi öter  ;D

mustafa sonmez

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Eylül 13, 2011, 09:04:25 ÖÖ »
Evet başka horoz ötmese bile sabah saat 4-e doğru ötmeye başlarlar.
Bu da sanırım yaşlılarımızın* ilk horozlar * dedikleri saate denk geliyor

Eyüp ÖZKAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : Eylül 13, 2011, 09:10:47 ÖÖ »
evet full karanlık olunca kesiyorla r ötmeyi,ancak benim ki ligorin cinsi ise sezmesi ile bir gürültü ya da kendine göre tehlike hemen ötebilirler..:)

Komşunun 1 tane ligorin cinsi horozu var ismi geveze geçe saat 1-2-3-4 hiç fark etmiyor hep ötüyor.
benimde ligorin horoz adayım var inş oda geveze olmaz:)

Celil Sami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Eylül 13, 2011, 09:24:41 ÖÖ »

Komşunun 1 tane ligorin cinsi horozu var ismi geveze geçe saat 1-2-3-4 hiç fark etmiyor hep ötüyor.
benimde ligorin horoz adayım var inş oda geveze olmaz:)

ligorin cinsi horozların kalıtsal olarak geveze oldukları sabittir.

fatih_erturk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : Eylül 13, 2011, 09:56:38 ÖÖ »
Niye bizim gibi tavuk severler birbirine komşu olarak denk gelmez ki? :(

Bu cümlenize katılıyorum. Hadi gelin hesap yapıp bir kop. kuralım. Hepimizin  ortada buluşacağı bir ilde arazi alalım.  Emekli olunca isteyen gelir. Bence Türkiyenin ilk doğal Yani organik tavuk ve hayvan üretim çiftliği olur diye düşünüyorum.

RAMAZAN ÇAĞAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : Eylül 15, 2011, 11:19:51 ÖS »
Horoz sesini ben de severim ama herkes sevmek zorunda değil. Rahatsızlık varsa yasal olarak rahatsız olan değil rahatsız eden soruna çözüm bulmak zorundadır. Düşünün ki yan komşunuz hiç sevmediğiniz hayvanlar dan besliyor, varsın beslesin demek kolay ama iş başa gelince hiç kimse buna dayanamaz .