Gönderen Konu: Ördek ve Kaz yumurtası ve eti lezzetli midir? Kokuyor deniliyor ne dersiniz.  (Okunma sayısı 37394 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetozdemir

• Ziyaretçi

Değerli arkadaşlar bazı ördekleri inceledim tavuk kadar yumurta veriyorla r 150-200 kadar. Pekin ördeği ve Dik ördek. Ördek ve Kaz yumurtası lezzetli midir? çamurda yaşayıp çamur yedikleri için yumurtala rı çirkef koktuğu söyleniyor, etide kokar mı?. Bu sorunun cevabını besleyenl erden öğrenmek isterim.

ahmetozdemir

• Ziyaretçi

Kaynak:resimler parkhayva ncilik.co m dan alınmıştır.

Aykut_Aksan

• Ziyaretçi
Pekin ördegim vardı geçen sen 3 dişi 1 erkek eti  gayet lezetliyd i,yumurta tadındada bir anormalli k yoktu, yurtdışında lokantala rda tercih ediliyor pekin ördegi hatta sadece pekin ördegi etinden yapılan yemekleri n satıldıgı lokantala r var,ama bizim buralarda köylerde beslenen bir tür ördek var cinsini bilmiyoru m eti oldukca kokuyor,çamur kokusu var.

ahmetozdemir

• Ziyaretçi
Pekin ördegim vardı geçen sen 3 dişi 1 erkek eti  gayet lezetliyd i,yumurta tadındada bir anormalli k yoktu, yurtdışında lokantala rda tercih ediliyor pekin ördegi hatta sadece pekin ördegi etinden yapılan yemekleri n satıldıgı lokantala r var,ama bizim buralarda köylerde beslenen bir tür ördek var cinsini bilmiyoru m eti oldukca kokuyor,çamur kokusu var.

Bende merakla incelerke n çok fazla yumurta yaptığını babama söyledim o da dediki oğlum ördek yumurtası lezzetli değil kokar bende tecrübe sahibi abilerimi ze sormak istedim.

MURAT ÖZER

• Ziyaretçi
hayatımda ilk kez 1 ay önce kaz yumurtası yedim hem iriliği hemde lezzeti beni hayran bıraktı hatta dedim ya tavuklard a böyle iri yumurtlas a ne güzel olurdu çünkü kazlar yılda 15-20 yumurtada n sonra kuluckaya yatıyor  başka yumurtlamıyor diye biliyorum

ahmetozdemir

• Ziyaretçi
hayatımda ilk kez 1 ay önce kaz yumurtası yedim hem iriliği hemde lezzeti beni hayran bıraktı hatta dedim ya tavuklard a böyle iri yumurtlas a ne güzel olurdu çünkü kazlar yılda 15-20 yumurtada n sonra kuluckaya yatıyor  başka yumurtlamıyor diye biliyorum

Murat bey şimdi bende kaz yumurtası tatmak istedim :)

Seyfettin_Akbulut

• Ziyaretçi
bende bir yılı geçkindir var ve çok güzel lezzetli yumurtala rı var hatta tavuğun kinden daha lezzetli  diye bilirim.. . tavuğunkine göre hem iri hemde sarısı daha koyu bi renkte...

ahmetozdemir

• Ziyaretçi
bende bir yılı geçkindir var ve çok güzel lezzetli yumurtala rı var hatta tavuğun kinden daha lezzetli  diye bilirim.. . tavuğunkine göre hem iri hemde sarısı daha koyu bi renkte...

Ördek yumurtası mı seyfettin bey ?

kenankirca

• Ziyaretçi
yaklaşık 4 yıldır pekin ördeği yumurtası yiyorum koku falan bir şey yok .

Hakan Kaya

• Ziyaretçi
bende besliyoru m ördek devamlıda yumurta alırım ördeğin yumurtası lezzetli ve kıvamlı olur evde normal yemlke buğdayla beslendiği için koku olmaz ama dere kenarında bataklıklarda oralarda kendi imkanlarıyla beslenirs e yumurtala rı bataksı kokuyor. bizzat denedim.

ahmetozdemir

• Ziyaretçi
Anlaşıldı çamur yiyince dere kenarında yumurtası kokuyor yoksa kokmuyor, ördek alıp yumurtasını yeme vakti geldi.

Seyfettin_Akbulut

• Ziyaretçi
ördek yumurtası olduğunu belirtmey i unutmuşum özür dilerim ;D evet ahmet bey ördek yumurtasında koku  olayını rastlamadım beslenme şekline göre değişiyordur muhtemele n benimkile r temiz sürekli akan suyun içindeler yazları ve yem buğday arapa bolca yeşillik yerler koku olayı olmuyor.. .

kenankirca

• Ziyaretçi
6 yıldır pekin ördeği besliyoru m yumurtala r çok lezzetli

Sercan ÜNALAN

• Ziyaretçi
bende kaz yumurtası hakkında yorum yapıyım :) evet ördek yumurtası hakkında sölenenlere katılıyrm durgun ve yogun batak olan yerlerde beslenen ördeklerin yumurtası kokuyo ama  temiz  akarsu ve yemle beslenen ördeklerin yumurtasında koku olmuyo .gelelim kazlara kaz , zaten ördek kadar suya ve batağa  düşkün deildir . kazlar suyu yıkanmak için kullanırlar ördekler gibi sürekli gagasıyla su içinde oynamazla r kazlar yeşilliğe daha fazla düşkündür.yumurtalarında koku olmaz .selamlar

Seyfettin_Akbulut

• Ziyaretçi
arkadaşlar temiz beslendik leri sürece anlaşınlan yumurtala rın da koku olmuyor peki etine de bence yansımıyordur ama deneyen var mı ?

Atilla_Seyhan

• Ziyaretçi
bende de ördek var yumurtala rında koku ve kötü tat yok ..dere kenarında olursa koku oluyor maşesef...

Mevlut_Uysal

• Ziyaretçi
Yumurta ve etteki koku hayvanın beslendiği yer ve yediği şeylerle bağlantılıdır.Bu bütün hayvanlar için geçerlidir.Tecrübesi yapılmıştır.

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
yumurtayı bilmem ama kazın tadına doyamadım arkadaşlar  ;D

1 günde bitiremed ik tabi koca hayvanı babam bile eve gelir gelmez kaz kaldımı diye soruyordu ;D

önümüzdeki kış yeniden alıcam satmak isteyen ler şimdiden besiye çeksin benim için ;D ;D

Nadide Türk

• Ziyaretçi
En üstteki resimde "Dik Ördek" gördüm.

Onun hakkında bir Alman sitesinde çok şey okumuştum.
Bir kere bakımları çok kolaymış ve diğerleri gibi çok büyük bir suya ihtiyaç duymuyorl armış.
Bulabilec eğiniz en büyük boy çamaşır leğeni ya da en iyisi, gideri olan ve kanalizas yona bağlı olan bir küvet yeterliym iş. Böylece günde bir ya da iki günde bir tamamen boşaltıp temizleye biliyorsu nuz. Taze su doldurabi liyorsunu z.
Bu ördeklerin en önemli özelliği, deli gibi salyangoz, sümüklüböcek, danaburnu ve diğer zararlı böceklerden yiyorlar. Bunu yaparken de bahçenizdeki sebzelere çiçeklere hiç dokunmuyo rlar. Yani bahçıvanın en büyük yardımcısı.

Almanya'da bu ördekleri, salyangoz ve sümüklüböcek sıkıntısı yaşayan bahçe sahipleri ne haftalık olarak kiralıyorlar, onları bu dertten kurtarsınlar, diye.
Yiyecek olarak bunun yanı sıra, akşamüstü biraz ıslatılmış bayat ekmek verirseni z ve karanlık çökmeden yuvalarına girsinler diye içeriye biraz tahıl koyarsanız yetiyor. Ancak bahçenin her köşesine, büyükçe kase içersine su koymanız gerek ki, ördekler salyangoz ları vsr yutarken tıkanmamak için su içmek zorundala r. Bu çok önemli.

Bu dik ördekler yılda ortalama 150 adet yumurta veriyorla rmış, her biri 70 gramlık.

@Ömer Kılıçoğlu
Ömer Bey kazı nasıl pişiriyorsunuz?
Kesildikt en sonra kaz herhangi bir işlemden geçiyor mu, ya da bir şeyin içine yatırılıyor mu?

Yasar_Alagoz

• Ziyaretçi
@Ömer Kılıçoğlu
Kesildikt en sonra kaz herhangi bir işlemden geçiyor mu, ya da bir şeyin içine yatırılıyor mu?
[/quote]

Arkadaşlar bizim orada Kars'ta bilmeyen arkadaşlar için söyliyim, Kars'ın balı, kaşar peyniri ve kazı meşhurdur. Anne altında çıkma kazlar yaz boyunca 29 ekim cumhuriye t bayramına kadar çayırda ve yonca tarlalarında otlatılır. Kesime yakında zamanda arpa ve mısır kırması ile beslenir. Kesilen kazlar, içi temizlend ikten sonra tuzlu suya bastırılır ve yaklaşık 3-4 gün burada bekletild ikten sonra açık havada ayağına bir ip bağlanarak ters asılır. Burası önemli asılan hayvanlar soğuk ayaz havada 10 gün bekletili r nedeni ise tuzlu suda bekletile n hayvanın içine yani etine tuzun işlemesi. Hem uzun süre muhafaza ediliyor hemde bunun dışındaki hiç birşey pişirilince o tadı vermiyor  :)

Nadide hanım, sorunuza isterseni z ben cevap verim. Yukarda bahsettiğimiz işlem bittikten sonra kazı pişirmeden önce ılık suda kazı biraz bekletmen iz lazım çünkü üzerine ve derisine işleyen tuzun fazlasının atılması lazım. Aksi takdirde çok tuzlu olur yiyemezsi niz.. Bir iki kez ılık sudan geçirdikten sonra kazı haşlayıp süzdükten sonra üzerine tereyağı gezdirip fırına verebilir, kazı haşladığınız suylada güzel bir bulgur pilavı yapabilir siniz. Yanındada şöyle köpüklü ayran iyi gider  ;D ;D ;D

Önemli not; kaz her yerden alınır ama bu şekilde ve tadı alamazsanız.
bu şekilde kaz almak isteyenle r olursa kasım ayını beklesin, bu sene kars-ardahan-ığdır  dernekler inde tanesi 70TL'den kaz satıltı.

Saygılarımla...

Nadide Türk

• Ziyaretçi
Tavsiyele riniz için teşekkürler Yaşar Bey  :D
Ankara'da, bildiğiniz öyle güvenilir bir dernek var mı, hakikaten aynen o şekilde hazırlanan kazları satan?

izzet_muroz

• Ziyaretçi
evet bayağı ilginç bizim bahcedede salyangoz ve diğer hasereler bolca var demekki bir kaç ördek işimizi görecek :)

ilyasşen

• Ziyaretçi

Ben bahçemde ördek besledim. Etinde veya yumurtasında koku olmuyor. Ama suyunu akar yapamazsa nız. Yani havuzu sabit akmayan su olursa çok çabuk kirleniyo r ve inanılmaz ağır berbat bir koku yapıyor. Eğer siz beslemeyi değil sadece yumurtasını ve etini satın alıp yemeyi düşünüyorsanız. Üreten kişinin bakım yaptığı yere bağlı olarak yumurta kabuğunda koku olabiliyo r.

ilyasşen

• Ziyaretçi
@Ömer Kılıçoğlu

Arkadaşlar bizim orada Kars'ta bilmeyen arkadaşlar için söyliyim, Kars'ın balı, kaşar peyniri ve kazı meşhurdur. Anne altında çıkma kazlar yaz boyunca 29 ekim cumhuriye t bayramına kadar çayırda ve yonca tarlalarında otlatılır. Kesime yakında zamanda arpa ve mısır kırması ile beslenir. Kesilen kazlar, içi temizlend ikten sonra tuzlu suya bastırılır ve yaklaşık 3-4 gün burada bekletild ikten sonra açık havada ayağına bir ip bağlanarak ters asılır. Burası önemli asılan hayvanlar soğuk ayaz havada 10 gün bekletili r nedeni ise tuzlu suda bekletile n hayvanın içine yani etine tuzun işlemesi. Hem uzun süre muhafaza ediliyor hemde bunun dışındaki hiç birşey pişirilince o tadı vermiyor  :)

Nadide hanım, sorunuza isterseni z ben cevap verim. Yukarda bahsettiğimiz işlem bittikten sonra kazı pişirmeden önce ılık suda kazı biraz bekletmen iz lazım çünkü üzerine ve derisine işleyen tuzun fazlasının atılması lazım. Aksi takdirde çok tuzlu olur yiyemezsi niz.. Bir iki kez ılık sudan geçirdikten sonra kazı haşlayıp süzdükten sonra üzerine tereyağı gezdirip fırına verebilir, kazı haşladığınız suylada güzel bir bulgur pilavı yapabilir siniz. Yanındada şöyle köpüklü ayran iyi gider  ;D ;D ;D

Önemli not; kaz her yerden alınır ama bu şekilde ve tadı alamazsanız.
bu şekilde kaz almak isteyenle r olursa kasım ayını beklesin, bu sene kars-ardahan-ığdır  dernekler inde tanesi 70TL'den kaz satıltı.

Saygılarımla...
[/quote]

Vallahi Yaşar bey ağzımızın suyunu akıttınız tebrik ederim. Şimdi hepimiz yana yana kaz aramaya başlayacağız.

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
Gitti kelleler :D
Şaka bir yana kaz kar yemeden yenmez derler ;)

ilyasşen

• Ziyaretçi
Gitti kelleler :D
Şaka bir yana kaz kar yemeden yenmez derler ;)

Bizde geçen sene kışın kar yemiş kaz buluruz napalım.

sinaninci1

• Ziyaretçi
Ne yapsak kasım ayında bir Kars toplantısımı yapsak, ama kemal gelmezse olamaz. ;D ;D

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
Gelirim abi gelmemmi?
Yiyecek bir kanatlı bulunsun yeter ;)

Yasar_Alagoz

• Ziyaretçi
Ne yapsak kasım ayında bir Kars toplantısımı yapsak, ama kemal gelmezse olamaz. ;D ;D

Sinan abi, şöyle yaparız mevsimi gelsin kazlar benden yemesi sizlerden olsun. Buluşma yerinin fazla önemide olmaz sanırım kazları temin ettiğimiz sürece  ;D ;D

Kemal dediği gibi kaz mutlaka kar yiyecek o soğuk kar kazın içine işlemeli derler...

sinaninci1

• Ziyaretçi
Yaşar kardeş senin gönlün zengin çok teşekkürler, bak istanbul toplantısının kişi sayısını unutma, sonra söylemedi deme ;D

Yasar_Alagoz

• Ziyaretçi
Vallahi Yaşar bey ağzımızın suyunu akıttınız tebrik ederim. Şimdi hepimiz yana yana kaz aramaya başlayacağız.
[/quote]

İlyas bey, Kars/Sarıkamışta iki tane kayak oteli var bunlardan biri Toprak Otel diğeri Çamkar otel (Hatta çamkarın sahibi akrabamız olurlar) bunların özel gelen misafir turist ve yerli turistler için hazırladıkları kaz odaları var. Nasıl yani derseniz anlatim, büyük bir misafir odası düşünün etrafı otantik taşlarla süslü, salonun ortasında 1 veya  2 adet yer tadırı vardır. Bu tandırları özellikle tezekle yakıp korlarlar sonra tandırlara yöreye özgü beslenmiş ve hazırlanmış kazlar kancalarl a asılır, pişmeye yakın kazların altına sıcaklığı fazlasıyla yitirmiş tezekli korun üzerine tepsideki bulgur pilavını koyarlar, tezeğin koruyla ısınan bulgurun üzerine yukarda pişen kazın yağıda damlarki bulgura lezzet katsın. Tüm bunlar yapıldıktan sonra sofraya gelen yemekler yanında içilecek köy aranını isteyen turistler kendi ayranını dışarıda bekleyen karın içine gömülü kazandan ayran alabiliyo rlar.

İlyas bey sanırım bu yazdıklarımdan sonra daha fazla beklemezs iniz  ;D

Yasar_Alagoz

• Ziyaretçi
Yaşar kardeş senin gönlün zengin çok teşekkürler, bak istanbul toplantısının kişi sayısını unutma, sonra söylemedi deme ;D

Hiç problem değil sinan abi yeterki bizler bir arada olalım, benim kuzenimin bir lafı vardı her zaman aklımda ; kaz veya tavuk dediğin bir yumurtada n ibaret değilmi diye... gerisi hikaye  :) :)

Nadide Türk

• Ziyaretçi
Güzel lafmış  ;)

Yaşar Bey, o kaz odalarını bir anlattınız ki, gidemesek de hayalini kurmak lazım  :D

Belki Ömer Bey bize kaz pişirmenin daha kolay yollarını anlatır, Kars'ın karda yatmış, tuzlarda sallanmış kazları gibi olmasa da. Biz öyle pahalı lezzetler e alışmayalım zaten.
ahaha  ;D yeterince duygu sömürüsü oldu mu?

Yasar_Alagoz

• Ziyaretçi
Güzel lafmış  ;)

Yaşar Bey, o kaz odalarını bir anlattınız ki, gidemesek de hayalini kurmak lazım  :D

Belki Ömer Bey bize kaz pişirmenin daha kolay yollarını anlatır, Kars'ın karda yatmış, tuzlarda sallanmış kazları gibi olmasa da. Biz öyle pahalı lezzetler e alışmayalım zaten.
ahaha  ;D yeterince duygu sömürüsü oldu mu?

Malesef olmadı  :) o kadar pahalı lezzet değil tabikine Nadide hanım  :)

Sayın Ömer usta,  sizin kaz tarifler nasıl merak ettik !!!

emrullah_usta

• Ziyaretçi
bı ahcı olarak bıde ben tarıf verıım :

malzemele r:
                   1 adet ıyı beslenmıs ve temızlenmıs kaz butun
                   10 k.g kadar kaya tuzu

tarıfı           :
                  genısce bı tepsının tabanını 1 parmak enınde tuzla taban yapalım ustune kazımızı  sırtı altta kalacak sekılde gogsu yukarda kalacak sekılde yatıralım ve tuzla hıc acık kalmıcak sekılde ve 3 parmak ustune cıkana kadar tuzla kaplayalım
 ve en ustune tabaka yapmak ıcın tuzu bı kaba koyup azıcık su dokelım karıstırıp bı harc gıbı yuzune serelım bunu yaparken ellerımız bı mala gıbı kullanalım vveee catlatmad an dıkkale tas fırına surelım
1 saat 20 dakka kardar kaldıktan sonra elımızde satır ve balta gerek balta bıraz ovvvv detırtebılır baltamsı dıyelım
vee kırım ıslemı nı yaptıktan sonra tuz kayalarını kırdıktan sonra o muhtesemm m manzara sızı beklıyor

kendı buharında pısmıs enlezzetlı halı dır bence ınanın su an agzımın suyu aktııı

emrullah_usta

• Ziyaretçi
foto ınt den alınmadır temsılıdır

1.foto fırından yenı cıkmıs ama arızalıı catlaklar olmaması lazım
2.foto baltayla cekıc ornegı

emrullah_usta

• Ziyaretçi
kesınlılkle masada tuzluk olması gerek  kaza tuz atıcaksınızdır

ozanertürk

• Ziyaretçi

Ölene kadar hergün yiyip bıkmayacağım tek yiyecek kaz etidir.Köy ekmeği bulgur pilavı soğan ayran ;D ;D

erol_pehlivanoglu

• Ziyaretçi

Ölene kadar hergün yiyip bıkmayacağım tek yiyecek kaz etidir.Köy ekmeği bulgur pilavı soğan ayran ;D ;D
Ozannn aç var,tok var kardeş,daha bi simitle duruyoz burda

adem alkaner

• Ziyaretçi
bende ördek etinin lezzetli oluşu tarafındayım hele genc bir ördegin içini doldurup fırına verceksin 10 dk bir cıkarıp zeytin yagı süreceksin  of
yada benim arada yaptıgım gibi temizleyi p  biraz acı biber salcası sürdükren sonra tandır şişini takıp tandırda bir güzel cevirecek sin  sıcak tandır ekmegiyle muhteşem tavsiye eder afiyet olsun derim
allah nasip ederse sezonda ördek ürtimine gececegim  kısmet olursa

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
Abooo yeter la!

Beyler yapmayın akşam saati zaten açlık tavan yapmış :) Ballandıra ballandıra anlatmayın kazları ördekleri... Zaten kanatlılara zaafım var  ;D  ;D  ;D

ozanertürk

• Ziyaretçi

Kaz efsane ama yaban ördeğine ne yaptıysam yiyemedim bir türlü.sirkeli sular mı denemedim .salçalı soğanlı terbiyele r mi denemedim .Vasatın üzerine çıkamadık birtürlü.

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
Bunca yıldır ördek avlarım daha bir kere ağız tadıyla yemek nasip olmadı. Duyduğum her yöntemi denedim pişirirken ama o batak kokusunu yok edemedim. Artık yemiyorum, komşulara dağıtıyorum hayır duası alıyorum bol bol  ;D  ;D  ;D

ozanertürk

• Ziyaretçi

Bende ziyan etmiyorum .Doldurtu yorum ;D ;D.tanhit

emrullah_usta

• Ziyaretçi
bıde ıcıne defne yapragı koyun deneyın derım  kemal bey

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
Defne yaprağı, soğan, odun kömürü közü, elma ve daha aklıma gelmeyen bir sürü yöntem denedim ama fayda yok. Evin içinde logar patladı sanarsınız öyle beter bir koku...

emrullah_usta

• Ziyaretçi
walla ustadım bızım enson ceremızdır defne yapragı oda kar etmıyorsa artık sunulmaz musterıye o kadar etkılı bı cozumken hayret bu nasıl kokuyorkı bole yaaaaa

adem alkaner

• Ziyaretçi
madem öyleyse benim teknigi deneyin kuru yerde normal tavukların içinde büyütün o zaman tek duyacagınız koku mis gibi ördek dolma kokusu olur 
tabikide suda ve camurda beslenen ördekten koku gelir
güzelim lezzetler i kokutmada n yiyelim
tecrübe

yasin aday

• Ziyaretçi
valla onu bunu bilmem arkadaş ördek kaz hindi yumurtası yenmiyo aşırı dereçede koku oluyo 2 3 kere denedim yemeyi ama olmuyo

umutyardimci

• Ziyaretçi
Benimde besleyip kestiğim va hala besleyip yumurtasını aldığım ördeklerim var.İlk fırsatta Tix-9 kuluçka makinası alıp üretmeyide düşünüyorum.Şunu söylemeliyim iyi beslenmiş ördeğin eti inanılmaz lezzetli bence.O kadar yoğun bir aroması varki tavuk etini falan çok gerilerde bırakır bence.

İSMAİL KAZANCI

• Ziyaretçi
Kaz beslemeyi bende istiyorum madem suya az ihtiyaç duyuyorla r ördek beslemekt en daha kolaydır herhalde.

Ali Kemal Karpuz

• Ziyaretçi
çok ses çıkartıyorlar ama, 500 metreye kadar komsuların isyanı ile burun buruna gelebilir siniz :D resmen bütün köy kimin bu kazlar diye konusur durur , dedikodul ar filan rahatsız oluyoruzl ar :) sonra kış gelince sizin yerin kenarına siz tüfekle inmeden sabahın köründe inerler :) sizin kazların sesinden rahatsız olanlar onların sesine gelen yaban kazlarını vurmak için sıraya girmiştir vesselam , kim ne derse desin çok güzel hayvandır bakacak olanlara tavsiye ederim.

Çevrimdışı admin

• Yönetici
  • MASTER
  • Toplam İleti: 1320
  • Performans +0/-3
Kaz sezonu geldi...
Şu başlığa Kars'tan kaz gönderecek bir firma veya şahıs adresi ekleyecek aile üyemiz var mı?
Array

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
Karsa gerek yok abi Muhammet var bizim bu aralar Bursada kaz temin eder bize gerçi geçen sene çok ayak diredi ama ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Kemal İS

• Ziyaretçi
Gelin Bursa da misafir edelim sizi..Kaz ziyafeti çekeriz..Sizin haberiniz yok.Muham met Bursa 'ya gelince çok değişti.Kaz,ördek lafı yapmaz artık  ;D ;D

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
Gene kaz muhabbeti ve başrölde ben  ;D

''Muhammet Bursa 'ya gelince çok değişti.Kaz,ördek lafı yapmaz artık  '' 

Bu hangi muhammet acaba  :P  :D
« Son Düzenleme: Kasım 01, 2012, 12:24:48 ÖS Gönderen: Muhammet Kalyoncu »

Kemal İS

• Ziyaretçi
Gene kaz muhabbeti ve başrölde ben  ;D

''Muhammet Bursa 'ya gelince çok değişti.Kaz,ördek lafı yapmaz artık  '' 

Bu hangi muhammet acaba  :P  :D

Adamı hasta etme..Şurda 4 tane kaz yicez  ;D ;D

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
Birde dörttane diyor  :o benim için dört kaz demek kazlarımın %60'ı demek  :D Kaz sürüsü yok bende.
Ama ördek derseniz olur 14 adetlik ördek sürüm var  ;D

Kemal İS

• Ziyaretçi
Birde dörttane diyor  :o benim için dört kaz demek kazlarımın %60'ı demek  :D Kaz sürüsü yok bende.
Ama ördek derseniz olur 14 adetlik ördek sürüm var  ;D

Sayın Admin,
Değerli abimiz Ömer Kılıçoğlu,

Sizin önderliğinizde bir organizas yon yapılıp Bursa çıkarması yapıp Muhammet'in Kaz ve Ördeklerinden bir ziyafet çekmeye ne dersiniz?

Kuluçka.Net mini Bursa toplantısı yapmış oluruz?

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
o zaman 2 kaz 4 ördek yeriz fit oluruz  ;D ;D ;D ;D