Gönderen Konu: MİX9 Hakkında Görüşler  (Okunma sayısı 2826 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeynep_yildiz

• Ziyaretçi
MİX9 Hakkında Görüşler
« : Şubat 23, 2010, 01:04:02 ÖS »
makina konusunda en iyilik yazınızı okudum.Ar kadaşlarım o davul fırını gibi makn. tedavülden kalktı.malesef ülkemizde maliyet ucuz olsun diye altarnati f firmalar da olmadığı için bu hurdaları üretmeye devam ediyorlar .normal ev tipi davul fırın 35-40 lira.
yurt dışında, biz de olan bu tenekenin modelini değiştirmişler üst kapağını cam yapmışlar.ve tc fiyatıyla 80 liraya satıyorlar.
İthal ürünler de yurtdışı fiyatlar da pahalılığı anlarım.Ancak tc de üretilen modeli teneke olan bir ürünün 350 lirası çok ayıp.Ev tipi davul fırından 2-3 parçası fazla.
Mehmet Akifin Dediği gibi
İşlerimiz onların dini gibi.Onla rın işleri bizim dinimiz gibi.

Yavuz Turhan

• Ziyaretçi
Ynt: MİX9 Hakkında Görüşler
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2010, 05:13:17 ÖS »
makina konusunda en iyilik yazınızı okudum.Ar kadaşlarım o davul fırını gibi makn. tedavülden kalktı.malesef ülkemizde maliyet ucuz olsun diye altarnati f firmalar da olmadığı için bu hurdaları üretmeye devam ediyorlar .normal ev tipi davul fırın 35-40 lira.
yurt dışında, biz de olan bu tenekenin modelini değiştirmişler üst kapağını cam yapmışlar.ve tc fiyatıyla 80 liraya satıyorlar.
İthal ürünler de yurtdışı fiyatlar da pahalılığı anlarım.Ancak tc de üretilen modeli teneke olan bir ürünün 350 lirası çok ayıp.Ev tipi davul fırından 2-3 parçası fazla.
Mehmet Akifin Dediği gibi
İşlerimiz onların dini gibi.Onla rın işleri bizim dinimiz gibi.

Tartışmalara sebep olacak açıklamalarda bulunmuşsunuz zeynep hn.Özellikle de VGS Barış bey söz hakkı doğmuş durumda.

zeynep_yildiz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2010, 09:13:58 ÖS »
Bu makineyi üretini bu site de olduğunu bilmiyord um.bilsem gene aynı şeyi yazardım.vestel gri 4 prog.bulaşık makn. aldım 800 ödedim.bu davul fırın 350 lira.Dünya da şuana kadar bu model davul fırın çok nadir görüyorum.

buyrun linki 34$ dolar satışta.bu şimdi neyin tartışması.mal ortada fiyat ortada.bu laşık makinasının yarı fiyatı.onda da termostat bunda da termostat .biri teneke biri çelik.
neden.çünkü tc de bu konuda rekabet yok.
gerçek gerçektir.gerçeğin tartışması nasıl olur.

buyrun 34$ davul fırın makina linki

http://yiyuansemi.en.alibaba.com/product/221842725-200171480/Poultry_incubator.html

giderim hamur pişiren bi davul fırın alırım üstünü kes termostat yap oldu bitti.

Yavuz Turhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 23, 2010, 11:25:14 ÖS »
Bilemiyor um. ::)

Muhsin_Yildirim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 23, 2010, 11:33:09 ÖS »
Bilemiyorum. ::)
Yavuz neyin peşindesin niye kışkırtıyorsun insanları. Bu konuda söyleyecek bir şeyin varsa yazarsın , ama "o onu dedi ,bu bakalım ne diyecek" gibi bir tutum içindesin , yakıştıramıyorum.

Adem Tok

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 23, 2010, 11:34:12 ÖS »
Zeynep Hanımın yaklaşımı biraz farklı
Bir makina yapılırken çeşitli denemeler den geçmekte.
Bu denemeler sırasında bir çok malzeme çöpe gitmekte.
Taklit bile olsa taklidi yapmakta bir marifetti r.
Bir çok arkadaş kendi imkanı ile yapmakta ama bilemiyor um %90 randıman alabiliyo rlar mı?
Ayrıca teknik destek ve yedek parça da çok önemli yurt dışından yedek parça getirilse bile,gelen parçayı montaj da ücretli ayrıca en mühim olan kalibrasy on.
makinannın her bölümünde aynı ısı ve nem değerini bulmak lazım.
Saygılarımla
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 12:32:35 ÖÖ Gönderen: Aydın_ÜNAL »

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 23, 2010, 11:37:24 ÖS »
        Zeynep Hanım şimdi rekabet yok daha uygun olabilird i diyebilir siniz ama yerli üretim olan bir makinenin üzerine bu kadar yüklenmenizide garipsedi m çünkü linkte verdiğiniz ürün analog termostat lı bir ürün geçen hafta dijital termometr e sordum hemde karaköyde toptancıda 68,5 tl dediler.h adi yapın dediğiniz fiyata kuluçka makinesi
        Türkiyemizde elektroni k ve hammadde pahalı firmayı savunmak için demiyorum ve bende isterim keşke diğer firmalard a benzeri ürün çıkarsa piyasa ucuzlasa herkes alsa
        Makineyi taksitle aldım hem kendini amorti etti hemde çıkım keyifi yaşattı bana memnun olduğum ürünü her platformd a överim memnun olmadığım ürün içinde hakkımı sonuna kadar savunurum .
        En azından yerli sermaye.b irde keşke benim kümesimin olduğu bölüm değilde başka bir bölümde konu açsaydınız enli boylu konuşulsaydı artılar eksiler
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 12:32:20 ÖÖ Gönderen: Aydın_ÜNAL »

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 24, 2010, 12:13:55 ÖÖ »
Arkadaşlar isteyen istediği gibi düşünebilir biz insanların düşüncesine karışamayız bence zeynep hanım düşüncelerini söylemekte özgür yalnız hakaret ve kötüleme gibi anlaşılaşak kelimeler olmazsa daha iyi olur sonuçta bahsettiği makina üyemizin üretimi ve kendisini n de bahsettiği gibi alternati fi yok .

ben ufak bir bilgilend irme yapmak isterim konunun uzmanı değilim eksik yazım olabilir
 bu makinalar yerli dir ve ben bir Türk olarak paramın dışarı gitmesini pek terciih etmem tabi bu benim tercihim.

makina diyelimki dışarıdan geliyor ve orada 100 tl türkiyeye gelişi nakliye ve vergi dahil 200 tl ye maal oluyor tabi burda dağıtım dükkan ve diğer giderler ve tabiki en önemlisi getiren kişi bu işi para için yaptığına göre karınıda koymak zorunda aslında fiyatı 3 e 4 katlanıyor.

başka bir kulvardan herkesin bildiği bir örnek vereyim bir araba markası yurt dışında 20 bin tl se Türkiye ye gelişi neredeyse 2 katını bulabiliy or.

kısacası bence yerli malı olması nedeniyle zeynep hanımın düşüncesinin tam tersini yani bu makinanın fiyatının aslında çok ucuz olduğunu düşünüyorum.

ayrıca verdiğiniz link bir çin firmasının bu gün çin malının Türk malından kaliteli olduğunu dünmüyorsunuzdur her halde ve orada aylık işçilik ücretinin normal bir işçinin bir günlük kazancı olacak kadar ucuz olduğunu ve  çin devletini n dünyanın çöplüğü oldunu orada bu maddeleri n ham madde olarak kullanıldığı için maliyetle rinin çok düşük olduğunu.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 12:24:47 ÖÖ Gönderen: omerkılıcoglu »

zeynep_yildiz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 24, 2010, 01:26:53 ÖÖ »
kimseye hakaret etmedim.h addinden fazla fiyata satılan bir ürüne iltifat edecek halim yok.firma lar yedek parçayı toptan alıyor.kulaçka makinası denen şey bir ısıtıcı.aşağıda linkte vestel mini fırın var 239 lira.tama men yerli.ark adaşlar ben lazım işim gayrimenk ul malın iyisini alırım sonra satarım.karadenizliler malın her zaman iyisini aldığı için halk olarak kalkınmıştır.çünkü malın iyisinden anlarlar.şu cihazı bu fiyata alıp eve gitsem annem canımı okur demediğini bırakmaz.göz var nizam var akıl var mantık var Allah aşkına şu linkteki fırının mı maliyeti daha yüksek yoksa sizin şu kuluçkanın mı.
www.veste l.com.tr/beyaz_esya/pisiriciler/midi_firinlar/mf-26_gr

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Şubat 24, 2010, 10:14:54 ÖÖ »
Arkadaşlar Zeynep hanımın gerçekliği konusunda teyit istiyorum . İstanbul daki moderatörlerimizden birinin bu üye ile görüşmesi mümkün mü?

osman.surucu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Şubat 24, 2010, 10:34:05 ÖÖ »
Kendimce makinenin neden o kadar pahalı olduğunu anlatmaya çalışayım.

Makinenin ana gövdesi büyük olasılıkla plastik enjeksiyo n veya rotasyone l kalıp yöntemiyle üretilmiş. İki şekilde de binlerce hatta onbinlerc e euroluk bir kalıp masrafı sözkonusu. Ayrıca elektroni k aksamın maliyeti de gözardı edilmemel i.
Gelelim davul fırın'ın[:)] imalatçısı firmanın genel işletme giderleri, kâr; satış sonrası ve ar-ge maliyetle rine...

Bence Ucuz satıyorsunuz Barış bey. Türkiye'de En ucuz fabrikasy on kuluçka makinesin i yapınca şekilde görüldüğü gibi suçlu oluyorsun uz.

500 lira yapın makineyi. Ucuz yapınca yaranamıyorsunuz :D

Linkteki Makineye gelince, alın bi tane bakalım 500 liraya getirtebi lecekmisi niz? 35 doların sadece hava kargosu iyimser bir tahminle 100-150 dolar. Gümrükleme firmasına da bi 100 lira kağıtların tanzimi için. ayrıca 35 ddolar artı sigorta artı kargo ücreti 200 dolar desek 200 dolar üzerinden %6-7 gümrük vergisi, varsa fonlar, en son hepsinin toplamı üzerinden %18 KDV. Kabaca 300 dolar artı 100 lira gümrükçü.

En sonunda kutuyu açıp fişe takıyorsunuz ve birde bakıyorsunuz makine çalışmıyor. En güzeli de bu. O anda telefonun ucunda sizinle diyaloğa girecek bir Barış Bey yok :)

Yada çalıştı ama performan sı hoşunuza gitmedi. Gönder kargoyla hesabınıza iade edelim bedelini diyen bir barış bey de yok :D

Yada Bozuldu makine. O Barış Bey yine yok.

Mr. Wilson Shao'yu arayacaksınız mecburen. O da yarım yamalak ingilizce siyle "yürü git gardaşım işin gücün yokmu 35 dolarlık makine için kafa ağrıtıyon" demez mi?

Barış Bey düşündüm de 500 de az. siz 700 lira yapın fiyatı. Octagonla r gibi pahalı olursa belki yaranırsınız millete.

« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 10:43:09 ÖÖ Gönderen: osman.surucu »

Adnan Paksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 24, 2010, 10:45:53 ÖÖ »
Bence Zeynep Hanım ucuz olan makinalar dan getirsin. Üyelerimizin istifades ine sunsun. Herkes kıyaslasın ucuzla pahalıyı. Gerçi kıyaslamaya da gerek yok Zeynep Hanım, Malum  karadeniz li, malın iyisinden anlar. Bizler başka bölgelerin kalkınmamış insanları olarak maldan anlamayız iyiyi kötüyü bilemeyiz
Selamlar. ..

veyisogullaı kulucka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Şubat 24, 2010, 10:50:26 ÖÖ »
İşin backgroun d unu bilmediği için zeynep hanım haklı düşündüğünü zannediyo r.

Osman bey güzel açıklamış.

her iş için yapılmış bir makine vardır.Bizim makinemiz civciv çıkarıyor.Ekmek veya börek pişirmiyor.

Selamlar.

Yavuz Turhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Şubat 24, 2010, 10:51:45 ÖÖ »
Bilemiyorum. ::)
Yavuz neyin peşindesin niye kışkırtıyorsun insanları. Bu konuda söyleyecek bir şeyin varsa yazarsın , ama "o onu dedi ,bu bakalım ne diyecek" gibi bir tutum içindesin , yakıştıramıyorum.

Hiç birşeyin peşinde değilim sevgili Muhsin.Za ten Zeynep hanım yeterince kışkırtıcı bir yazı yazmış zaten ben demesem başkaları şimdi olduğu gibi fikirleri ni yazacakla rdır.Neyin peşinde olabiliri m ki.1 seneden fazladır burdayım sitenin ilk kurulduğu günden beri.Hiç bir zaman kimseyle bir tartışmaya girmedim. Bana yakıştıramaman normaldir .

Erol DAL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 24, 2010, 11:12:51 ÖÖ »
Aslında Zeynep hanımın serzenişlerinde haklılık payları var, öyle ya bir vestel fırın 239 lira iken, Davul gibi kulucka. makinası nasıl 350 TL olabilir.

Düz mantıkla bakınca olayın doğru olduğu düşünülebilir ve Zeynep hanım da tüketici olarak haklı bir gerekçeye sığınmaktadır. Kıyas yapmaktadır.
Ancak, kıyaslanan endüstriler arasında o kadar bariz fark fark ki bu kıyas oturmamak tadır.
Şöyle ki;
Sözkonusu yerli üretim Vestel in üretim bandında muhtemele n aynı üründen milyon adet üretilirken, hobby kulucka makinasının yıllık üretimi en fazla 500 dür. İşçilik bilindiği üzere en pahalı girdidir.

Bir fırın hafta en fazla 3 gün 1 er saat çalıştığı halde, kulucka makinasında kullanılan companent ler 21 gün sıfır hata ile çalışacak kadar hassas olmalıdır. Örnek vermek gerekirse, siemens bir sigorta 50 TL iken, OEM bir sigorta 1 Tl ye kadar düşmektedir.

Ancak yine de Zeynep hanım haklıdır ve üretici firmalara bizlerind e desteği sürdüğü sürece üretimin artması ile fiyatlarını revize edebilece k kadar üretim yapmalarını sağlamalıyız.
Çin malları konusunda ise dünya birşey yapamıyor ki bizler yapabilel im. Eğer Çinden getirip satabilec ek bir firma varsa da garanti ve destek şartlarımnı da sağlarsa ucuz alacağım, ülkemin sanayiisi beni ilgilendi rm diyen  tüketiciler, satın alabilirl er ve serbest ekonomi adı altında kimsede birşey diyemez.
Ama biz hobbycile rin büyük çoğunluğu yukarıda da arkadaşların söz ettiği gibi, Global korku ve Küreselleşmenin karşısındayız.
Bu nedenle yurt dışı ürüne pek rağbet olacağını şahsen ben sanmıyorum.
Zeynep hanım aslında, kulucka makineler inin yerli üretimler arasında bir fiyat araştırması yapsa ve kimin hangi ürünü kaça sattığı konusunda bir araştırma yayınlasa, gerçekten de harika bir iş çıkartmış olur.
Saygılarımla
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 11:35:23 ÖÖ Gönderen: Erol_DAL »

Serkan_Kocaman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Şubat 24, 2010, 11:21:27 ÖÖ »
:) zeynep hanım siz anti damping diye bişey duydunuzm u. bence bi araştırın ne işe yarıyo nedir nerede kullanılır. 

ben sadece ticari boyutta bakacağım olaya. vestel bu üründen belki yılda 100.000 adet üretiyor . siz bir inşaat yaparken 3 katlı inşaatla 30 katlı inşaatın maliyetin i aynı mı görürmüsünüz.

Emrullah_TEMEL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Şubat 24, 2010, 11:30:48 ÖÖ »
Site farkına varmadan yaptığımız bir husus var  Arkadaşlar  ; Biri bir konu hakkında eleştiri sununca veya bir fikir beyan edince forumda diğer yazma ihtiyacı duyan arkadaşlar  bireysel olarak konuyu yazan kişiye hitaben başlıyor eleştirilere bu  da bir süre sonra bilmem ne yarışına dönüşüyor... Aslında bir eşeltiri olunca cevap yazacak kişiler kişinin cümleleri üzerinden cevap yazmaktan sa karşı fikirlerl er ve yorumları forumun geneline şamil hale getirirse bilgi paylaşımı olur yoksa şu anda olduğu gibi sen yanlış biliyosun senin yanlışını şöyle düzeltelim kavgası gibi oluyor.Bu da maalesef ama pek şık durmuyor .. USUL HATASI YAPIYORUZ BENCE ...

Not : Genel bir yorumdur birileri hemen üstüne alıp  balıklama atlamasın lütfen ...

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Şubat 24, 2010, 11:42:24 ÖÖ »
zeynep hanım vestel fırını o paraya alın ve onu kuluçka makinası yapabilme k için gereken parçaları ekleyin bakalım zizin ucuz dediğiniz o fırın kuluçka makinası olunca kaç paraya maal olacak kusura bakmayın ama kuluçka makinası fiyatları yüzünden burda bir çok üye makinasını kendi yaptığı halde sizin söylediğiniz makinayı o paraya maal edememiş ve o teneke parcasını o paraya almış ve de gayet memnun olmuşlardır sizin kuluçkacılıktan uzak olmanız ve burdaki arkadaşların hazır hayvan almak yerine kendi hayvanlarını üretmiş olması vasıtası ile burdaki arkadaşların içinde sizin fikriniz le aynı fikre sahip arkadaş olcağı nı zannetmiy orum.

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Şubat 24, 2010, 11:59:54 ÖÖ »
Site farkına varmadan yaptığımız bir husus var  Arkadaşlar  ; Biri bir konu hakkında eleştiri sununca veya bir fikir beyan edince forumda diğer yazma ihtiyacı duyan arkadaşlar  bireysel olarak konuyu yazan kişiye hitaben başlıyor eleştirilere bu  da bir süre sonra bilmem ne yarışına dönüşüyor... Aslında bir eşeltiri olunca cevap yazacak kişiler kişinin cümleleri üzerinden cevap yazmaktan sa karşı fikirlerl er ve yorumları forumun geneline şamil hale getirirse bilgi paylaşımı olur yoksa şu anda olduğu gibi sen yanlış biliyosun senin yanlışını şöyle düzeltelim kavgası gibi oluyor.Bu da maalesef ama pek şık durmuyor .. USUL HATASI YAPIYORUZ BENCE ...

Not : Genel bir yorumdur birileri hemen üstüne alıp  balıklama atlamasın lütfen ...
Emrullah abi normal şartlar için söyledikleriniz de çok haklısınız.
ancak eleştirilen kişi fikirleri nde ve kendi eleştirilerinde sitemiz üyesinin ürünlerine hurda ,tedavulden kalktı teneke fırsatçı lık iması gibi hakaret eleştiri sınırlarını zorlayıcı kelimeler kullandığı zaman alışkın olmadığımız bir uslüp olduğu için bu eleştiriyi yapan kişi ye yönelik bir cevap verme ihtiyacı doğuyor.

Aksi halde Zeynep hanım makinayı beğenmediğini veya neden pahalı olduğunu uygun ve üyelerimize yakışır şekilde sormuş olsa burda cevap veren herkez sadece konuyu tartışırdı.
bu benim kişisel fikrim tabi diğer arkadaşları bağlamaz.

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Şubat 24, 2010, 12:03:03 ÖS »
Arkadaşlar Zeynep hanımın gerçekliği konusunda teyit istiyorum . İstanbul daki moderatörlerimizden birinin bu üye ile görüşmesi mümkün mü?

Yılmaz abi gerçek kişiliktir Serkan dostum zeynep hanımla site üyeliğinden önce bir kaç kez telefon da konuştuğunu söylemişti.

Yılmaz Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Şubat 24, 2010, 12:11:20 ÖS »

Yılmaz abi gerçek kişiliktir Serkan dostum zeynep hanımla site üyeliğinden önce bir kaç kez telefon da konuştuğunu söylemişti.
Ömer kardeşim ben görüşme derken iş yeri ziyaretin den bahsettim .   

ömer_cakal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Şubat 24, 2010, 12:58:08 ÖS »
gerçekten bende mix-9 kullanıcısı olarak o kadar mennunun ki anlatatma m
ben işim dolayısıyla ufacık kredi kartı gibi plastik yaptırıyorum
kalıbını 3,5 milyara yaptırdım barış beyin kalıbını düşününce gerçekten müthiş paralar harcandığı belli
ömer abinin dediği gibi bu kalıp parası muhahhak çıkacak yoksa hiç kimse ayakta duramaz tamam belki biraz pahalı gibi görülüyor ama inanın değil
herkez düşüncelerini söylemekte özgürdür ama tavır çok önemli lütfen biraz dikkatli yorum yapalım

Bayram ünal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Şubat 24, 2010, 02:51:34 ÖS »
Emek en pahalı ham madde değil midir? harcanan emekleri hiçe sayamayız

Ali_Can

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Şubat 24, 2010, 04:36:20 ÖS »
Bu makineyi üretini bu site de olduğunu bilmiyord um.bilsem gene aynı şeyi yazardım.vestel gri 4 prog.bulaşık makn. aldım 800 ödedim.bu davul fırın 350 lira.Dünya da şuana kadar bu model davul fırın çok nadir görüyorum.

buyrun linki 34$ dolar satışta.bu şimdi neyin tartışması.mal ortada fiyat ortada.bu laşık makinasının yarı fiyatı.onda da termostat bunda da termostat .biri teneke biri çelik.
neden.çünkü tc de bu konuda rekabet yok.
gerçek gerçektir.gerçeğin tartışması nasıl olur.

buyrun 34$ davul fırın makina linki

http://yiyuansemi.en.alibaba.com/product/221842725-200171480/Poultry_incubator.html

giderim hamur pişiren bi davul fırın alırım üstünü kes termostat yap oldu bitti.

böyle düşünceler üretimi baltalıyor bence. dünyanın rabet ettiği çin mallarınında yaptıgı budur aslında..
örneğin türkiyede satılan en ucuz gitar 50 lirayken romanyada 10 dolar. çinden hiç bahsetmiy elim.
böyle düşünürseniz fiyat o kadarda pahalı değil aslında...

zeynep_yildiz

• Ziyaretçi
nava bal dolum
« Yanıtla #24 : Şubat 27, 2010, 02:54:05 ÖÖ »
orduda nava bal dolum tesisi kurul.bur aya enmak makinadan 326 binliraya makn alındı.faturalarının nüfabrika ortakları anlaşamadı.faaliyete geçemeden kapandı.o makinalrın satışı bana verildi.1 50 binliraya dahi sıfır makn.alıcı bulamadım.
efendim şimdi.o makinaların aynı kapasites ini sıfır şuan toplamda 200 bine yapıyorlar.makina piyasası özellikle dolum makinacıları beni tanırlar.tam 1,5 sene sıfır makina hattını 150 bine satamadım...
bir makina alacaksınız. size bir firma 50 der diğeri 90 der sonuçta aynı makina.ko nu tamamen tutturabi lmekle ilgili.
efendim çin min.ya da çinden ithal.niy e altı üstü iki parça ısıtıcı cihaz.niy e kargo masrafı yapayım.kasayı tc imalar 2-3 parça elektro cihaz almak var çinden.
makina piyasasında mal çinden alınır.montesi tc de yapılır.bu böyle.
makina piyasasıyla ilgili hakkımda referansı
www.endro mak.com mütalip beyden alabilirs iniz.
koca makn nakliyesi yle kimse uğraşmaz.makinacılar o ülkede kendileri ne imalathan e açar.
400 lira fiyat yapın otomatik çevirme olsun.
350 lira vereceğim çevir babam çevir.ne makinası,hayır efendim o bir fırın.bakın cimukanın kasa standartl arına.
hobiciliğin gelişmesi için öncelikle ucuz ekipmana ihtiyaç var.
www.ebay. com da makina var gümrük 100 euroya kadar vergi alıyor.
ayrıca kuluçka makn.yapa n bir mühendisle görüştüm otomatiği vs herşeyi var.450 diyor.günde ortalama 3 tane satışı var.araştırdıkca tc den neler çıkar neler.karşıma çıktıkca haber ederim

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Şubat 27, 2010, 03:16:09 ÖÖ »
Birincisi eğer aynı kişiden bahsediyo rsak o arkadaş mühendis değil. İkincisi ben 2 yıl önce bir makine aldım ve çıkım yüzdesi sadece 20 yumurtada n 1 adet çıkım oldu ve ilk kullanımdan sonra kasa için kullandığı ahşap nemden şişerek kapısı bile kapanmaz hale geldi. Malum kişiyi arayıp durumu ilettiğimde ise sen hobici değilmisin, 1 tane mi tane çıkmış ya işte daha ne istiyorsu n oldu! Aynı gün makineyi kırıp kargoya verdim ve kendisine iade ettim. Haklarımı ise haram ettim. İşte olay budur...

Adnan Paksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Şubat 27, 2010, 03:25:44 ÖÖ »
Zeynep Hanım, Has-er Makina yı tanıyor musunuz . Türkiyedeki 10,  ankaradak i 2  monopomp üreticisinden biridir.. . Dolum makinacıları tanır dediğiniz için sordum... http://www.hasermonopomp.com/
Selamlar. .

zeynep_yildiz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Şubat 27, 2010, 05:20:29 ÖÖ »
ne  bu.yazıları tek tek az önce okudum şaşırdım.bu nasıl şeydir.hepimiz aynı düşüneceğiz.hele biri gerçekliğimi tartışma konusu yapmış.vukuatlı nüfüs örneği göndereyim faxla.efe ndim firma üye olunca farklı üye olmayınca farklı mı değerlendirilecek.herkez aynı tek tip düşünce sistemi.h ele biri atasözü yazmış ne demek istemiş anlamadım.
asıl süper star olanı ise gerçekliğim varlığım tartışma konusu olarak yazılması.güldürdünüz sevap işlediniz.
Ya bu yılmaz beyi hakketen merak ettim.fil m gibi adam.Belk i FBI ajanıyım hım.Arasıra KGB de de takılabilirim.Burada ufo nein de olabilir bi acaba.gerçi olsa siz ortaya çoktan çıkarmıştınız.
Bir de derneğe üye oldum.der in derin düşüncelerdeyim.dernek için üye lazım.

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Şubat 27, 2010, 10:09:59 ÖS »
zeynep hanım arkadaşlar ben de dahil makina hakkında düşüncelerinize veya fiyata takılmadılk her nekadar tepkiler o yönde gibi görünsede.
aslında sizin bir arkadaşımızın kümes resimleri nde memnun olduğunu söylediği bir şey için kötü bir uslup kullanmanız .
aynı şeyleri söyle yazsaydınız belkide sıkıntı olmazdı.
aydın bey makinadan memnun olduğunuzu yazmışsınız ama artık daha iyi modeller çıktı onlardan alsanız daha iyi olmazmı deseniz sıkıntı olmazdı her halde.
yada ayrı bir başlık açsaydınız yine sıkıntı olmazdı.