Gönderen Konu: sansar nasıl kümese gelir  (Okunma sayısı 30231 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fatih Aydın

• Ziyaretçi
sansar nasıl kümese gelir
« : Ocak 16, 2010, 08:38:11 ÖS »
arkadaşlar bir kümese sansar nasıl gelir ne yüzünden gelir kan kokusuna filan gelirmi bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim teşekkürler ...

Metin_Ak

• Ziyaretçi
Ynt: sansar nasıl kümese gelir
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2010, 11:12:40 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar!

Fatih kardeşim; Senin niyetin sansara ziyafetmi? Böylece karnını doyurup, kanatlılarına zarar vermeden sulh içerisinde bir anlaşmamı düşüncen?
Yoksa neticede sansarı infazmı? Onu anlayamadım. Yani kümesine cezbedip, çekici bir yöntemmi arıyorsun? Sonrasında canlı veya cansız yakalamak, doğrumu?

Vereceğin cevaba göre sana formüller sunabilir im.Hoşçakal.

Bekir_Boyalikli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 17, 2010, 12:44:03 ÖÖ »
Yoksa neticede sansarı infazmı? Onu anlayamadım. Yani kümesine cezbedip, çekici bir yöntemmi arıyorsun? Sonrasında canlı veya cansız yakalamak, doğrumu?

Metin Kardeşim affına sığınarak söylemek istiyorum ki; Kulucka.n et üyesi bir kardeşimiz sansar da olsa bir canlıyı ne olursa olsun infaz etmez. Ben Fatih Kardeşimizin kanatlılarını sansardan koruma endişesi ile konuyu açtığını düşünüyorum.

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 17, 2010, 12:55:21 ÖÖ »
Yeterince yiyeceği ve sağlam bir barınağı varsa, vahşi hayvanlar için en önemlisi insanoğlu ve onun yaşadığı yerden uzak durmaktır. Ama kolay yemek bulmanın yolunu keşfederse o zaman işler değişir. Sen eşeğini sağlam kazığa bağla ve kümesinde 25 kuşuşluk paradan daha büyük delik bırakma.

Mehmet Arpat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 17, 2010, 01:27:52 ÖÖ »
Merhaba dostlar.
 Vahşi hayvanların doğal ortamlarını tehdit edip ellerinde n alan onları açlığa makum eden insanlard an başkası değil bu hayvanlar çaresizlikten geliyor bence onların yaratılışında avlanmak var ALLAH cc. öyle yaratmış ne yapsın bize düşen kümesimizi derme çatma değil sağlam yapmaktır üzerimize düşeni yapalım sonrası tevekkül.

Mustafa_Günay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 17, 2010, 01:34:09 ÖÖ »

Metin Kardeşim affına sığınarak söylemek istiyorum ki; Kulucka.n et üyesi bir kardeşimiz sansar da olsa bir canlıyı ne olursa olsun infaz etmez. Ben Fatih Kardeşimizin kanatlılarını sansardan koruma endişesi ile konuyu açtığını düşünüyorum.

Sayın bekir abim Metin abimin belirtmen istediği şey derdini söyleki derman bulalım anlamındanındadır.Fatih bey bu konu hakkında bilgi istemiş metin abim ise açıklama istemiştir.
Bende Kemal abinin görüşüne katılıyorum 25 krş tan büyük delik zarar hatta 25 krş lik delik bile zarar.

Fatih Aydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 17, 2010, 02:55:01 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar!

Fatih kardeşim; Senin niyetin sansara ziyafetmi? Böylece karnını doyurup, kanatlılarına zarar vermeden sulh içerisinde bir anlaşmamı düşüncen?

benim sormamın amacı öldürmek için degil gelme nedenleri ni ögrenip ona göre kümesimi saglamlaştırmak için ama oysaki sadece bir tavugum kaldı  ama siz yinede cevaplars anız sorumu sevinirim

Metin_Ak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 17, 2010, 09:03:09 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar!

Fatih kardeşim; Ben sana öldüreceksin demedimki? Orada infazmı edeceksin dememdeki kastım yakalama isteyip, istemeyişindir.Çünki sorunda diyorsun ya "Bir kümese sansar nasıl ve ne yüzünden gelir, kan kokusunamı gelir? diye, bende ne maksatla sorduğunu anlayamadım.Yani infazdan kastım öldürmen değil, yakalayıp yakalamam andı. Yakaladıktan sonra ne yapıp yapmıyacağın senin bileceğin iş.
       Zira "köpek" başlıklı açtığın konuda sokak köpekleri için "arkadaşlar bu biber gazı plastik mermiyle olacak iş degil en iyisi kemal beyin yaptıgını uygulamak en iyisi toptan temizlik olur ve rahata kavuşmuş olurum tek çare bu tüfek veya silahla öldürmek tek seferde ..." diye yazıyor olmanı yadırgayışımla bu başlık altındaki düşüncelerindende Bekir abinin haberi yokki, hüsni zannıyla konuyu değerlendirmiş, kendisine teşekkür ediyorum.
       Gelelim senin sansarı yakalama olayına. Madem bu işte zarar vermesi hasebiyle muzdarips in, öncelikli tavsiyem arkadaşlarımızın bahsettiği gibi kümesini çok iyi kamufle etmendir.
       Bununla birlikte canlı olarak zarar vermeden yakalayab ilmen için, öncelikle bir adet 60-70cm.boyunda bir soba veya 2 elinin baş ve işaret parmaklarını birleştirdiğinde gördüğün büyüklükte pimaş gider borusunu kümesine yakın bir yere yaklaşık 20cm.topr ağı kazıp bir ucunu yere gömüyor ve etrafını tekrar toprakla kapatıyorsun.Bu 20cm.topr ağa gömdüğün borunun içine 1-2 kürek kadar harç yapıp dolduruyo rsun. Betonun donmasının akabinde akşamı kızartılmış 1 adet alabalık olabilir, ithal uskumru olabilir, veya bir porsiyon küçük balıklardan olabilir. Borunun içine bırakıyor ve sansarın rahatça dik duran boruya çıkımını kolaylaştırmak için bir tahta veya beşonu borunun ağzına gelecek şekilde alttan destekli yerleştiriyorsun. İnşaallah akşamına çok sevdiği balık kokusuna gelen sansar veya gelincik borunun içine girdiği gibi, bir daha senin müdahalen haricinde kaygan zeminden ötürü çıkımını gerçekleştiremiyecektir.Tabi boruyu çıkkarırkende küreğini kazdığın zeminin altından soktuğunda betonun altından kavrayıp,zeminini sıkı muhafaza etmelisin ki taban açılıpta,sansar kaçmasın.Sonrasıyla uzak bir yere götürüp bırakabilirsin derim.
     Burada bahçesine köpek bağlamak istemeyen bir komşumuzun metoduydu bu ve 1 ay kadar öncede sansarı bu şekilde yakalamıştı.
      Umarım yakalayab ilir vede neticeye böylece ulaşmış olursun.H oşçakal.

Fatih Aydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 17, 2010, 09:38:41 ÖS »
bilgilend irdiginiz için teşekkür ederim
buarada artık sokak köpeklerini öldürsem bile birşey degişmicek çünkü artık gelmezler çünkü artık tavugum yok sonuncuyu da bu gün yediler köpekler
belediye ve sözde hayvan hakları koruyucul arı utansın artık hepsi rahatlamışlardır

Mevlut_Uysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ocak 17, 2010, 11:31:06 ÖS »
Fatih bey ,sansar tavuk yemez.Yer deseler de bu doğru değil.sansar sadece öldürür,tavuğun boynunu koparır ve gider.Bir günde 20-30... adet hayvanı telef edebilir. ama yumurtayı yer ve yuvasına taşır.bunlar tecrübeyle tarafımızdan yaşanarak bilinen şeylerdir.bu konuda sansarın suç dosyası kabarıktır.öldürmek ekolojik dengeyi koruma adına güzel değil ama 20-30 tavuğu kurtarmak için bazen"cürm-ü meşhud" oluyor ve sansara ceza infaz ediliyor.

ahmet orhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 20, 2010, 06:54:21 ÖS »
Haklısın mevlüt hocam.köyde de benim kurkuk tavuğumun kafasını koparmış 13 adet yumurtayı da alıp götürmüş.fındık toplama zamanı yumurtala rı fındık tarlasında buldum 5 tanesini yememiş.ama silahla bekledim gelmedi bir daha.eski evde idi.kulla nılmayan eski evimizde.

coşkun avşar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 24, 2010, 11:33:05 ÖÖ »
naçizane bir bilğim var onu sizle paylaşmak istiyorum bilmem ne kadar doğru kümesin   içine lastik koydunuz mu gelmiyor diye biliyorum onun kokusuna gelmiyorm uş ben denedim şeytan kulagına kurşun şu ana kadar ses yok inşallah doğrudur ve benden uzak dursun inşallah

şafak korucu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Şubat 24, 2010, 03:40:42 ÖS »
benim bildiğim kümesi dört dörtlük yaparsak bırakın sansarı sinek bile giremez yoksa onu koy bunu göm kumar oynamakta n başka bişi değil

Fatih Aydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Şubat 24, 2010, 08:36:07 ÖS »
ya arkadaşlar benm anlamadıgım mahallede sadece tavuk besleyen ben degilim çogunluk besliyo ama yok komuşunun tavukları var tavukların kümesi yok hayvanlar dışarda yatıyo hiçbirşey olmuyo ne iki ayaklı nede dört ayaklı hiçbirinin elledigi aynı şelikde bir komuşu var adam bir kümes yapmış kiremitte n kremitler i üst üste koyarak kümes yapmış bide kümesin yanından yol geçiyo otobüs geçiyo yinede hayvanlar a bişe olmuyo ama bnm tavuklarımın kümesi var ama yine sansar geliyo yolun yanında dgl yine dört ayaklıların hışmına geliyo sizce nedeni ne arkadaşlar ben bir türlü neden bulamadım

Bekir_Boyalikli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 25, 2010, 12:38:00 ÖÖ »
Fatih Kardeş, o bahsettiğin tavukların yakınında ya köpek vardır, ya ışık vardır, ya da sansarın hazzetmed iği bir şey vardır, veyahut ta onlara daha sıra gelmemiştir. Senin kümesinde bunlardan hiçbiri yoksa tabii  ki önce seni ziyaret edecektir . Bence hemen kümese yakın bir köpek bağla. Kangal veya akbaş tercihin olsun.

zeynep_yildiz

• Ziyaretçi
sansar konusunda kemal uygur bey en gerçek
« Yanıtla #15 : Şubat 25, 2010, 01:06:13 ÖÖ »
konuyla ilgili kemal uygur bey çok haklı.Babamın sansar yüzünden çok tavuğu mefta olmuş.annem sansar öyle bir hayvan ki misket kadar delikten bile içeri girer der.bu nedenle kümesin bahçesini tel aralık çapı en küçük olanla kapladık.bizim evin arkası koru sansar sincap ne olsa var.kemal uygur beyin yazdığını ve annemin söylediklerini dikkate alırsanız bu dertten kurtulurs unuz.sans ar orman meşe heryerde var.Seyah ate çıkması için kedi köpek davetine ihtiyaç duyacağını sanmıyorum :)arada böyle espriler yapın iyi oluyor

Fatih Aydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Şubat 26, 2010, 09:31:45 ÖS »
tel çekmek çok az bir koruma saglar oda iki ayaklılara ve de bazı dört ayakılara önlem olur ama sansara sanmıyorum engel olacagını çünkü sansar eniştemin dedigine göre yine telin altından yol kazıp gelebilir miş tel çekildigi zaman en azından yarım metrede yerin altında olması gerekir ama tam güvenlik saglarmı bilmiyoru m kümesi olmadıgı halde tavuk besleyen komuşunun köpegi var ama eve sahip oldugu yok ama acaba köpegin kokusunu aldıgı içinmi gelmiyo bide arkadaşlar köpegi yavru alıp büyütsemmi daha iyi yoksa yetişmiş alıp baksammı daha iyi sizce

Arda Hamdi Coşkun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Şubat 26, 2010, 09:45:03 ÖS »
tel çekmek çok az bir koruma saglar oda iki ayaklılara ve de bazı dört ayakılara önlem olur ama sansara sanmıyorum engel olacagını çünkü sansar eniştemin dedigine göre yine telin altından yol kazıp gelebilir miş tel çekildigi zaman en azından yarım metrede yerin altında olması gerekir ama tam güvenlik saglarmı bilmiyoru m kümesi olmadıgı halde tavuk besleyen komuşunun köpegi var ama eve sahip oldugu yok ama acaba köpegin kokusunu aldıgı içinmi gelmiyo bide arkadaşlar köpegi yavru alıp büyütsemmi daha iyi yoksa yetişmiş alıp baksammı daha iyi sizce

Evet, sansar telin altından tünel kazıp girebiliy or.
köpeğin kokusuna gelirler, ebatları o kadar da önemli değil.
Yerinizde olsam, eğer imkanınız da var ise, karabaş bir kangal yavrusu alıp beslemeni zdir. Bu sayede ailenize ve çocuklarınıza da alışacak, hem evin güvenliğini sağlayacak, hem de hayvanlarınızın canını koruyacak tır.

zeynep_yildiz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Şubat 26, 2010, 10:35:35 ÖS »
o hoo o.telin altı toprak.si zin oradaki sansar beceriksi zmiş.tel altı toprak olan bir kümeste tavuğun tüyü kalmaz.te lin altınıkaz kümese sardığn teli kazdığın yere dik bir şekilde sar 2-3 demir direkle sabitle moloz taş biraz kum çimento harç yap al sana masrafsız perde beton.Artık sıva yaparken çimento pek kullanmıyorlar.kalekim kullanılıyor.hem harç yapmak kolay hem kuruması hemde kıvamı iyi oluyor.kümesin altı şişhane üstü tophane.s ansarın göz doktoruna gitmesi lazım

Adnan Paksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Şubat 26, 2010, 10:42:13 ÖS »
Zeynep Hanım;aykırı çıkışlarınızla sitemize renk getirdini z.  Bir karadeniz li olarak inşaattan ve kaliteden anlamanız sitemiz için bir kazanım olduğuna inanıyorum. Deneyimle rinizi paylaşmaya devam edin, yararlanıyoruz...
Selamlar. ..

saitsahineren

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Nisan 12, 2010, 10:30:47 ÖÖ »
arkadaşlar . sansar köpek bulunan yere kolay kolay gelmez . köpeyin kokusunu sevmiyor sansar.

Erkam_Koç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Haziran 12, 2010, 10:06:27 ÖS »
sansara önlemlerini yazayim girmesin  sol işaret parmagını sol baş parmagınla birleştir uçlarını bu komik harektte oluşan delik boyundan büyük yerlere girer birde kümesin altına beton atassan girer kümesin duvarı eski yapı taş vuvarlara dayalıysa taş arasını oyar delik yapar girer girdini nasıl anlarsın tavugu öldürür beynini yer veya kafasından kan emer civcivler i yer taşır taşıyamassa onlarla oynar gel memesi için çitos paketini içten dışa katla parlak tarafını as yanına bisikletl re takılan osforlu ürün yapıştır gelmes bide tavugum dövsün öldürsün sansarı diyosan hint tavugunu gurk bas ve kaldıgı yerde duvarlara alçı sür üstüne sıvı sabun sür tırmana maz tavuk onu gebertir denedim sabah yaralı ama gururlu gurk ve ölü sansar buldum gurkuna kan pıhtısı yedir daha savaşçı olur O0 O0 O0 O0 O0 O0                                                                                                                                 

Sercan Uygun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Haziran 13, 2010, 02:25:42 ÖÖ »
FAtih bey benimde çok başım ağrımıştı bi dönemler bu sansardan .. Ama yanlış düşündüğün bir yer var :) Sansar köpeğin olduğunu hissettiği ortama gelmez.. Evcil bi köpeği kümesin yakınına biyere bağlarsan ne kedi ne sansar hiçbişey gelemez ve diğer sokak köpekleride  :D sansar para büyüklüğünde bir yerden girer, benim kümesimin kapısı hep açık hiç kapatmıyorum ve köpeğimde kümese 2mt mesafede, eskiden çok tavuğumu telef etmişti ama artık yaklaşamıyo köğek sağolasun kokusu yetiyo :D

ALPER BAL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Haziran 13, 2010, 02:39:39 ÖÖ »
evet köpek kesin bi yöntem yalnız ne olursa olsun kümeslerimizi daima muhafazalı yapmalıyız.
 Erkan bey bu sizin gurk hint tavuğu sansarı öldürdü demişsiniz çok ilgimi  çekti sansarı öldürmeyi bırak bizim elemanlar görüdümü kaçacak delik ararlardı çok şaşırdım doğrusu köyde köpekle boğuşan gelincik biliriz bunlar ole yabana atılcak hayvanlar deiller dikkat etmek lazım.

Fatih Aydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Haziran 13, 2010, 07:09:15 ÖS »
birde kümesin altına beton atassan girer                                                                                                                             

kümesin altına beton atınca girmemesi gerekmezm i?

Fatih Aydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Haziran 28, 2010, 04:04:50 ÖS »
arkadaşlar sansarların kuyrugu uzun ve kalın olurmu

emrullah_usta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Temmuz 01, 2010, 11:10:55 ÖS »
sayın metın abı bu yontemı mutlaka denıcem ve bı sonucaa ulasıcama emınım tuzakların hazırlanısını ve sonucunu mutlaka paylasıcam

Fatih Aydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Temmuz 03, 2010, 03:29:16 ÖS »
arkadaşlar sansar 2 gün ara ile 4 civcivi götürdü :(

nail_sahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Temmuz 03, 2010, 04:54:49 ÖS »
geçmiş olsun sansar alışmış kümesinize en kısa zamanda köpek sahipleni n.bol evciller. .

izzet_muroz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Temmuz 03, 2010, 05:09:38 ÖS »
Geçmiş olsun.

adem alkaner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Temmuz 03, 2010, 05:20:52 ÖS »
sansar olayı ile karşılaşmadım aman ha uzak olsun
bu arada gecmiş olsun inşallah bi daha olmaz

Osman Çelik BURSA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Eylül 13, 2011, 10:25:18 ÖS »
belkide enfazla sansarzad e benimdir üstelik şehir merkezind e terasımda asma agaçından cıkıp resmen katliam yaptı yurt dışından getirip çıkardıgım bütün kanatlılarımı katletti  birçok şey denememe ragmen önünü alamamıştım fakat sonradan sensörlü lamba dikkatimi çekene kadar neden olmasın dedim ve terasıma merdiven çıkışlarına konan sensörlü lambayı monte ettim rahat ettim kurtuldum kötü yanı kedi de gelse yanıyor artık olacak okadar fakat ondan önce suntayı dahi kemirip kümeslerime girmişti bu metodu denemeniz i tavsiye edrim

sumeyye demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Eylül 13, 2011, 10:29:44 ÖS »
benim de istanbulu n göbeginde yine asmadan tırmanıp tavan arasındaki güvercinlerimizi bogazlamıştı,bembeyaz hayvanlar kanlar içindeydi :'(...sizin için üzüldüm..biz care olarak asmayı budadık..yukarı uzanan dalları kestik..çok şükür böylece önedik..bir de 24 saat tavan arasında yanan lambamız var... ::)

Mustafa KISACIK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Haziran 06, 2012, 04:54:57 ÖS »
              Lamba yanması tavukları rahatsız etme mi acaba?  Civcivler için kırmızı renk lamba kullanılıyor, acaba kırmızı renk kullanırsak tavukların rahatça uyumaları mümkün müdür?

cenkdeğirmenci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Haziran 06, 2012, 08:55:48 ÖS »
sansar sensör var bir yakinlik

umut_serin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Haziran 07, 2012, 01:21:11 ÖÖ »
sansar kanatlı kokusunu aldıgı her kümese gelir selvi tipi agaçlarda yaşar daha çok sert iklim agaçları diyelim oralarda barınır pinpon topundan biraz büyükçe deliklerd en girebilir tavukları yemez bogar civcivler i gevrek dişye yer gerisini oynamak için öldürür hint tavugunuz harbi delikanlı kız ise çok rahat öldürür ki başıma gelmiş bi şeydir hint gurkum sansarı fena öldürmüş inanamamıştım ama tavuk biraz yoluntuyl a kurtulmuş  gelmemesi için kümes yakınlarına telli kagıtlar asın  yada ters çevrilmiş parlak çiyos paketleri çok korkuyor salak yaratık :D

HAKAN AKSU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Haziran 07, 2012, 09:30:14 ÖÖ »
sansar kanatlı kokusunu aldıgı her kümese gelir selvi tipi agaçlarda yaşar daha çok sert iklim agaçları diyelim oralarda barınır pinpon topundan biraz büyükçe deliklerd en girebilir tavukları yemez bogar civcivler i gevrek dişye yer gerisini oynamak için öldürür hint tavugunuz harbi delikanlı kız ise çok rahat öldürür ki başıma gelmiş bi şeydir hint gurkum sansarı fena öldürmüş inanamamıştım ama tavuk biraz yoluntuyl a kurtulmuş  gelmemesi için kümes yakınlarına telli kagıtlar asın  yada ters çevrilmiş parlak çiyos paketleri çok korkuyor salak yaratık :D
Bir tavuk sansarı nasıl öldürür anlam veremedim .Sansar geceleri geliyor ve tavuklard a geceleri hiç bi şey göremediklerinden kıpırdayamıyorlar dahi.Sizi n tavuğunuz nasıl becermiş öldürmeyi ilginç!..Başka bi sebeple ölmüş olmasın?

umut_serin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Haziran 07, 2012, 11:28:48 ÖÖ »
waya gagada et parçaları vardı mahmuzlar kanlıydı ve sokak lambası benim gırklarımı koydugum dama vuruyor baya aydınlık oluyor o yuzden herhalde

Ali Erılgaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Aralık 18, 2012, 09:45:56 ÖS »
Ormanlık alanda yaşamama rağmen hiç sansar veya tilki gelmedi.4 köpeğim var genelde nöbetleşe birini çitin dışında bırakıyorum kümeslerde sansarın girebilec eği yerler var ama galiba köpeğin sesi ve kokusu uzak tutmaya yetiyor..

Ali MERTTÜRK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Aralık 18, 2012, 09:51:24 ÖS »
Ormanlık alanda yaşamama rağmen hiç sansar veya tilki gelmedi.4 köpeğim var genelde nöbetleşe birini çitin dışında bırakıyorum kümeslerde sansarın girebilec eği yerler var ama galiba köpeğin sesi ve kokusu uzak tutmaya yetiyor..

Aman Ali Bey,şimdiye kadar bir şey olmaması bundan sonra da olmayacağı anlamına gelmez,lütfen kümesinizde sansarların girebilec eği delikleri en kısa zamanda kapatınız..üzülürsünüz..

murataydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Aralık 18, 2012, 10:43:01 ÖS »
tellerin etrafına seralarda kullanılan tül var onunla yada soğan çuvallarını açıp sararsan gelincik ve sansar kümesine yaklaşamazmış. nedeni de tırnakları bu tüllere dolandığı için huylanırmış.

burak aras

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Aralık 19, 2012, 08:49:44 ÖÖ »

Sansar, tilki özellikle yavruladığı zaman mart ayları içinde köpekte olsa kümese gelirler. Ses ve koku o dönemlerde etki etmiyor. Yavrularını beslemek için her yolu deniyorla r.

murataydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Aralık 19, 2012, 01:04:17 ÖS »
bende şahit oldum. köyde amcamların kümesinin yanında köpek olmasına rağmen tilki tüm tavukları yemişti! özellikle dişi tilkileri n köpekleri daha kolay kandırmakta olduğu söylenir.

Hüseyin Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Aralık 19, 2012, 06:32:44 ÖS »
Benim ormanlık alanda kümesim var kapalı kümesinde etrafı tabanı betonlu telle çevrili. İki kangalım var. buna rağmen iki defa sansar girmiş ertesi gün ölülerini gördüm bahçemde. Şimdiye kadar tavuklarıma dokunamadılar.

DURSUN CAN POLAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Nisan 18, 2013, 12:11:51 ÖS »
köpeğiniz yoksa böle bir yöntemim var sansar için yapacağınız düzeneğin araç gereçleri= 1.1m. bir soba borusu
                                                                                                                                             2.sıvı yağ
                                                                                                                                             3.kokmuş et parçası
yapılacaklar=borunun içini güzelce yağlayın sonra boruyu yere gömün etrafını toprakla sıkı bir şekilde kapatın kokmuş eti içine atın kolay gelsin. İNŞALLAH PLAN OLUR  SAYGILARI MLA...

DURSUN CAN POLAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Nisan 18, 2013, 12:13:36 ÖS »
BU YÖNTEMLE SANSAR BORUNUN İÇİNE SANSAR GİRECEK VE ETİ YİYECEK VE GERİ ÇIKAMIYACAK SONRA DA SİZ SANSARI YAKALAMIŞ OLACAKSIN IZ