Gönderen Konu: Mc marka kuluçka makinası hakkında bilgisi olan varmı?  (Okunma sayısı 7676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet devam

• Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Burdurdak i makina mühendisi mustafa çınar beyin ürettiği kuluçka makinasından almayı düşünüyorum, fiyatlar diğer firmalara göre çok uygun ama güvenilir bir firmami makinalar nasıl kalitelim i bilmiyoru m. Kullanan veya bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim herkeze hayırlı günler...

Mehmet Arpat

• Ziyaretçi
Ynt: Mc marka kuluçka makinası hakkında bilgisi olan varmı?
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2010, 09:03:32 ÖS »
Adaşım emin olmadan sakın hareket etmeyesin ben şahsen makinesin i aldığım vgs kuluçkadan başka şu anda tavsiye edeceğim başka firma yok bu sitede bir çok kişide memnun fiyatta makul bence ilanlarını çok gördüm dediğiniz kişinin fakat alan kimse varmı bilmiyoru m.

Arda_Öztoprak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 12, 2010, 09:19:45 ÖS »
Benim mc makine hakkında aldığım duyumlar pek olumlu değil. Fiyatları düşük ama üründe kalite sıfırmış. Alan birkaç tanıdığım geldiği gibi geri iade ettikleri ni, bir sunta kasa, bir lamba ve adi bir termostat tan oluşan bir makine olduğunu söylediler. ama birinc ağız ben değilim ben sadece duyduğumu söylüyorum.

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2010, 09:21:45 ÖS »
merhaba mehmet bey sakın diyeyim alma.
o makina muhendisi değil bildiğimize göre ve bu işe yeni başlayanların çoğunu dolandırmış birisidir .
makina gönderiyor ama makina olarakmı yoksa dolap olarakmı kullanırsın tercih meselesi.
bir dostumuz tüm uyarılarımıza rağmen bir tane almış çıkım zamanı geldiğinde 1 tane civciv çıkınca kendisini aramış oda daha ne istiyorsu n bir tane çıkmış ya demiş çok güldük. ;D ;D ;D

mehmet devam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 12, 2010, 09:42:45 ÖS »
Çok teşekkür ederim bende siparişi yarın verecekti m. vgs kuluçka makinalarına baktım otomatik çevirme değil galiba kullanıcı olarak özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz? benimde ördek 5 gündür yumurtaya başladı onun için acele ediyorum tavuk yumurtasıyla beraber makinaya koymayı düşünüyorum makinanın yumurta kanalı felan nasıl sorun olurmu? Şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar...

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 12, 2010, 09:46:39 ÖS »
vgs makinayla ilgili birsürü memnuniye t mesajı var sitede buna rağmen bir tanede cihaz arızasından memnuniye tsizlik mesajı var yeniden iyi olduğunu anlatmaya gerek yok ama elle çevirme gözünü korkutmasın zor yanı yok sadece elini yumurtala rın üstüne koy ve hafifbir şekilde yuvarla 1-2 saniye sürer elle çevirmeden korkma yani.

Bekir_Boyalikli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 12, 2010, 09:47:31 ÖS »
İnternette onun hakkında bol miktarda menfi yorum var. Google'dan arattırırsan o yorumları okuyabili rsin.

Mehmet Arpat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 12, 2010, 09:51:24 ÖS »
Ömer arkadaşımın dediği gibi elle çevirmeyi dert etme kardeş VGS kuluçka Barış beylede konuş istersen daha detaylı bilgi alırsın 0212 728 33 23

mehmet devam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 12, 2010, 10:52:10 ÖS »
Arkadasla r ben otomatik çevirmeli bir makina almayı düşünüyorum. Kuluçka.com da prodi PD30h modeli var 30 gelişim+24 çıkım kapasitel i otomatik çevirme aparati ile uyumlu.si zce bu makinayı tercih etsem  nasıl olur?
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2010, 10:54:19 ÖS Gönderen: mehmet devam »

Omer_Kilicoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ocak 12, 2010, 11:11:10 ÖS »
sen bilirsin kapasite karşılaştır istersen birinin kapasites i 24-30 adet tavuk yumurtası 425 tl diğerinin kapasites i 60-70 adet tavuk yumurtası 350 tl makine çevirme hariç aynı özelliklerde ama çevirme otomatik olacak diyorsun ben ce ufak makinada çevirmenin otomatik olması önemli değil tabi tercih meselesi piyasada fazla seçenek yok karar vermek zor olmaz senin için o makina yada başkası  önemli olan senin memnun olman.

Mustafa Alaca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 13, 2010, 12:36:20 ÖÖ »
Bizler bu işin meraklılarıyız..Ben yumurtayı yükleyeyim kendisi otomatik çevirsin diyorsanız 3 gün başına uğramayayım derseniz otomatik çevirme şart..Kendi yaptığım makina tam otomatik çevirmeli..
   Gelelim işin gerçeğine..
       Acaba cihazlard a bir arıza var mı? Ampülü harlamış mı? Fan hala dönüyor mu? Çevirme motoru saati geldiğinde döndürecek mi yoksa arızalandı mı? Çevirmeyi ayarlayan röleler elektrik veriyor mu?  gibi sebeplerl e makinanın başından ayrılmıyoruz..Zaten hobiciyiz çıkımı merakla başında bekliyoru z.. Makinada otomatik  çevirme olması çok mühim bir hadise değil..Ayrıca hobici olduğumuz için makinada ne kadar teferruat olursa arıza riski o kadar artacağından en sade olanı kullanmak bana mantıklı geliyor..

mehmet devam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 13, 2010, 12:46:45 ÖÖ »
Arkadaşlar en ideali vgs galiba. Vgs`lerde hava sirkülasyonu nasıl acaba? Birde tix ile mix-9 un ne farkı varki?  Sadece kapağın şeffaf olmasımi?

Mevlut_Uysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 13, 2010, 12:47:00 ÖÖ »
          Mehmet bey, Mc marka diye bir şey yok.Mc kendisini makine mühendisi olarak tanıtan arkadaşın isim ve soy isimlerin in baş harfidir,googlede bulabilir siniz.Bur durda öyle bir firma da yoktur.is terseniz telefon edin,imalat yerinizi ziyaret etmek istiyorum deyin.ben o malum makineden-pardon kasadan-aldım.tamamen uyduruk bir kasa idi.içinde bir adet fan ve lambadan başka bir şey yoktu,belki biraz geliştirmiş olabilir. bence 50-100 fazla ver bilinen bir makine al derim.

mehmet devam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 13, 2010, 12:55:01 ÖÖ »
Hepinize çok teşekkür ederim yarın sipariş verecekti m iyiki de sizlere danışmisim yarın vgs ile görüşeceğim anlaşabilirsek alacağım hayirlisi ysa. iyi geceler.. .

Arda_Öztoprak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ocak 13, 2010, 02:32:42 ÖÖ »
Hepinize çok teşekkür ederim yarın sipariş verecekti m iyiki de sizlere danışmisim yarın vgs ile görüşeceğim anlaşabilirsek alacağım hayirlisi ysa. iyi geceler.. .

Mehmet bey tix9 lar satışa sunulduys a tix9 alın derim yok daha çıkmadıysa bir süre daha bekleyin. tix9 larda kapak şeffaf ve buğu yapmıyor. Bu sayede çıkımı da canlı canlı görebiliyorsunuz bildiğim kadarıyla. Kasa ise 4cm kadar yükseltilmiş olması lazım yeni modellerd e mix9 da dahil olmak üzere. şeffaf olmasından başka bir avantajı yok, ama hobiciler olarak çıkımı görmek, paha biçilemez bir haz veriyor insana...

Cemil Benli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 13, 2010, 02:35:41 ÖS »
mehmet bey verim almak istiyorsa n vgs mix 9 al derim tix 9 üretimi başlamamış
ben 2 hafta önce mix 9 aldım ve benim yaptığım makinadak i yumurtala rı mix 9 aldım çıkım sonucu mükemmel
ve makinanın kullanımı oldukça basit

mehmet devam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 13, 2010, 04:08:48 ÖS »
arkadaşlar bugün veli beyle görüştüm gerçekten çok güzel ilgilendi .  Kendisine buradan teşekkür ediyorum fiyattada indirim yaptı sağolsun. yarın sipariş verecem. vgs ile tanışmama vesile olduğunuz için çok tesekkür ederim hayırlı günler...

Cemil Benli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 13, 2010, 04:29:54 ÖS »
mehmetbey bence en isabetli olanı yapmışsınız şimdiden hayırlı olsun derim
ben dün ikinci yumurta yüklemesini yaptım ve günde 2 defa çeviriyorum çok rahat bi makina
kendi yaptığınız makina veya bilinmedi k bi makinada çok sorun yaşanıyo

mehmet devam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 14, 2010, 01:56:02 ÖS »
Bugün makina siparişini verdim arkadaşlar. Makinanın kullanımı ile ilgili bilgi verirseni z sevinirim . Su seviyesi nasıl olmalı? Kaç günde suyu kontrol etmem gerekir? Makinayı Sobalı odayami alayım? 

ömer_cakal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 14, 2010, 02:01:39 ÖS »
mehmet bey merhaba
sanırım mix-9 almışsınız hayırlı uğurlu olsun inşallah
su seviyesi alt haznede delikler var oraya kadar dolacak
ben 24-25 derece ortam sıcaklığı olan yerde iki günde yarım litre kadar su koydum yeterli oldu
çevirme işinide 12 satte bir avuç içinizle kafanıza göre çeviryorsunuz ben saat yönünde bir tur attırdım çok basit
hayırlı çıkımlar dilerim

mehmet devam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ocak 19, 2010, 05:08:16 ÖS »
arkadaşlar merhaba bu gün mix9 kuluçka makinesi geldi.yarında sağolsun metin beyde yumurtalı gönderiyor bu makine hakkında kullanan var ise biraz bilgi verebilir mi??????

ömer_cakal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ocak 19, 2010, 05:19:58 ÖS »
mehmet bey hemen bir mesaj önce ben bir şeyler yazmıştım yeterli olmadıysa sorun özelden cevaplıyayım

Muhsin_Yildirim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ocak 19, 2010, 05:34:57 ÖS »
arkadaşlar merhaba bu gün mix9 kuluçka makinesi geldi.yarında sağolsun metin beyde yumurtalı gönderiyor bu makine hakkında kullanan var ise biraz bilgi verebilir mi??????
Mehmet Bey,

Makineyi ilk çalıştımada su seviyesin i deliklere kadar doldurun ve yumurtala rı komadan bir süre çalıştırın ki içindeki su biraz ısınsın , bu arada izde makinenin çalışmasını kontrol edin , ısı açıp kapama , fan çalışmsı vs hepsi normalse yumurtala rı içine yerleştirin. Bir kenara tarihi yazın unutmamak için. Yumurtala rı sabah-akşam günde 2 kere çevirmeniz yeterli olmakla birlikte vaktiniz varsa günde 3 yada 4 çevirmede yapılabilir. Çevirmeden kasıt avuç içinizle bastırmadan yumurtala rı hareket edecek kadar hafif karıştırmanız. tam tur çeviricem diye uğraşmayın bu çevirme işini 4-5 saniyede yapıp kapatın makineyi. Makine içindeki su 3-4 gün kadar gidiyor ama 2 günde bir oda ısısında su ilave etmenizi öneririm deliklere kadar.

Son 3 güne kadar 37.75 olan ısıyı son 3 gün 37.25 e indirip kapağı hiç açmayın çıkımlar başlayınca meraktan sürekli açmayın günde bir defa yavruları toplayın olmadı en fazla sabah akşam.

Kafanıza takılan bir şey olursa açık gördüğünüzde yazın. uhsinyild irim@hotmail.com" class="bbc_email">ist_kzy_m uhsinyild irim@hotmail.com

mehmet devam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ocak 19, 2010, 05:45:43 ÖS »
Muhsin abi çok teşekkür ederim. Çok güzel açıklamışsin şimdilik kafamda bir soru işareti kalmadı. Hayırlı günler...

Yavuz Turhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ocak 19, 2010, 06:18:21 ÖS »
Mehmet Bey,

Makineyi ilk çalıştımada su seviyesin i deliklere kadar doldurun ve yumurtala rı komadan bir süre çalıştırın ki içindeki su biraz ısınsın , bu arada izde makinenin çalışmasını kontrol edin , ısı açıp kapama , fan çalışmsı vs hepsi normalse yumurtala rı içine yerleştirin. Bir kenara tarihi yazın unutmamak için. Yumurtala rı sabah-akşam günde 2 kere çevirmeniz yeterli olmakla birlikte vaktiniz varsa günde 3 yada 4 çevirmede yapılabilir. Çevirmeden kasıt avuç içinizle bastırmadan yumurtala rı hareket edecek kadar hafif karıştırmanız. tam tur çeviricem diye uğraşmayın bu çevirme işini 4-5 saniyede yapıp kapatın makineyi. Makine içindeki su 3-4 gün kadar gidiyor ama 2 günde bir oda ısısında su ilave etmenizi öneririm deliklere kadar.

Son 3 güne kadar 37.75 olan ısıyı son 3 gün 37.25 e indirip kapağı hiç açmayın çıkımlar başlayınca meraktan sürekli açmayın günde bir defa yavruları toplayın olmadı en fazla sabah akşam.

Kafanıza takılan bir şey olursa açık gördüğünüzde yazın. uhsinyild irim@hotmail.com" class="bbc_email">ist_kzy_m uhsinyild irim@hotmail.com

İşte bu kadar.Isr arla otomatik makine diye tutturanl ara inat mix-9 yeter.

mehmet devam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ocak 20, 2010, 02:06:35 ÖS »
Arkadaşlar ilan bölümünde yanıtla butonu olmadığı için buraya yazıyorum. Metin AK abimize teşekkür ederim yumurtala rın ambalajını çok iyi yapmış bir tane dahi kırık ve çatlak yumurta yok artı 5 adet fazla yumurta göndermiş. Kendisine buradan teşekkür ederim. Bugün yumurtala rı makinaya yerleştirdik heyacanla bekliyoru m çıkacakları günü. Ilk kuluçka deneyimim olacak umarım bi aksilik çıkmaz. Tüm kuluçka.net ailesine teşekkür ederim gerçekten her konuda çok yardımcı oldunuz. Herkeze hayırlı günler...

Metin_Ak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Ocak 20, 2010, 08:40:11 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar!

Mehmet kardeşim; Allah(cc) razı olsun,inşaallah hayırlısıyla çıkımları olurda o zaman teşekkürü layıkıyla hakederiz .Kırılmadan gelişinede sevindim.
      Fazla yumurta gönderimi olayındada prensip gereği elimde yumurta olduğunda kargoda kırılabileceği zannıyla gönderdiğim kargo adedinin %10 miktarını fazladan koyuyorum .Sende benden 7 viyol istediğinden bende sana 84 taneden ayrı olarak 11 tane fazla koymuştum.Senin bana 14TL.göndermen gerekiyor duki,nezaketinden düz hesap olsun diye 15TL.göndermiş olduğunuda kargoyu hazırlamadan (PTT'ye gitmeden) önce bilmiyord um.Zere 84 yumurta yerine 90 yumurta bedelinin yani 7.5 viyolün havale yapıldığını bilseydim, zaten onlar 100' e tamamlanırdı. Anlıyacağın jestine karşılık 6 yumurta ikramda eksik olmuş hakkını helel et der, bir dahaki sefere telafi ederiz inşaallah. 
       Tekrar tekrar hayırlı olsun der, gönlünce çıkım olmasını dilerim. Hoşçakal.

mehmet devam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Ocak 20, 2010, 11:10:27 ÖS »
Helal olsun abicim asıl sen hakkını helal et. Ben gönderirken 84 adet için göndermiştim zaten. Çok sağol abicim hayırlı akşamlar...

Mustafa KISACIK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Kasım 26, 2010, 06:17:31 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Burdurdak i makina mühendisi mustafa çınar beyin ürettiği kuluçka makinasından almayı düşünüyorum, fiyatlar diğer firmalara göre çok uygun ama güvenilir bir firmami makinalar nasıl kalitelim i bilmiyoru m. Kullanan veya bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim herkeze hayırlı günler...

Mehmet Bey Mustafa Çınar hakkında daha önce başka bir başlık altında yazmış olduğum yazıyı aynen buraya aktarıyorum:

Bahsi geçen firma tarafından dolandırılanlardan biri de benim. Geçen yıl sahibinde n.com'dan gördüğüm ilanlara inanarak Sayın çok değerli şahsiyet Mstafa ÇINR'DAN 30 yumurta kapasitel i tam otomatik olduğu iddia edilen bir makina aldım. Aşağıda makinanın ilanda yazan bazı özellikleri ve hemen altında da makinanın gerçek özelliklerini yazdım. Yorumu size bırakıyorum.

İlanda yazan özellik :  0.1 DERECE HASSASİYETLİ YERLİ ÜRETİM VE 2 YIL GARANTİLİ DİJİTAL TERMOSTAT

Makinanın gerçek özelliği :  7,5 derece hassaiyet li soba termostatı ( evet yanlış duymadınız, makina 32-39,5 derece sıcaklıklar arasında çalışıyor) haliyle yumurtala rınız ortalama rafadan kıvama gelmiş oluyor.

İlanda yazan özellik :  0.1 DERECE HATA PAYLI ÇELİK HAVA PROBU

Makinanın gerçek özelliği :   Herhangi bir hassasiye ti olmayan saçma sapan bir prob

İlanda yazan özellik :    50 DAKİKADA BİR OTOMATİK ÇEVİRME

Makinanın gerçek özelliği :  50 dakikada bir dönmeye çaılşan fakat bir türlü çevirme yapmayan, sürekli takılan sadece gürültü çıkarmaktan başka bir işe yaramayan bir motor.

İlanda yazan özellik :    ÇEVİRME ON/OFF TUŞU

Makinanın gerçek özelliği :  Böyle bir tuş yok, düpedüz yalan

İlanda yazan özellik :    AYARLANABİLİR HAVA VENTİLİ

Makinanın gerçek özelliği :  Ayar diye birşey yok, sadece hava üflüyor.

İlanda yazan özellik :     KAPI KİLİDİ

Makinanın gerçek özelliği :  Düpedüz yalan, böyle birşey yok.

İlanda yazan özellik :       TÜM MAKİNELERİMİZ FATURA KESİM TARİHİNDEN İTİBAREN 12 AY TÜM PARÇALAR DAHİL GARANTİLİDİR. MAKİNELERİMİZDE KULLANILA N PARÇALARIN % 90'I YERLİ MALIDIR.

Makinanın gerçek özelliği :  Garanti sizi dolandırıp paranızı alana kadar. Dolandırıldıktan sonra garanti diye birşey olmadığını düpedüz eşşek yerine konulduğunuzu anlamanız mallaesef 12 ay deği 12 saniye bile sürmüyor.

İlanda yazan özellik :  MAKİNELERİMİZ 30 TAVUK = 80 BILDIRCIN YUMURTASI KAPASİTELİ OLUP MAKİNELERİMİZDE ÇİFT SULUK SİSTEMİ STANDARTT IR.

Makinanın gerçek özelliği :   Çift suluk dediği ne biliyor musnuz? Telefonla size suluk olması gereken yere yassı bir tabak koymanızı söylüyor, çift tabak koyacak yer olsa bari ona yanmayacağım :)

Makina şu an ilk aldığım haliyle evde duruyor. İl dışından olmamak kaydıyla sadece Malatya içinnden alabilece k birine ÜCRETSİZ olarak verebilir im. Hiçbir işinize yaramaz ama belki bu vesileyle bu muhterem zatı yakından tanımış olursunuz .

Mevlut_Uysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Kasım 26, 2010, 11:40:53 ÖS »
Ah Mustafa bey ah!Senin bu adaşının dolandırdığı mağdurlar toplanca MC Makine mağdurları diye bir dernek kursalar bile olacak.Be n de 100 tl.'ye ondan böyle bir kutu almıştım.Evde saksı altı olarak kullanıyorum. ym24

etem öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Aralık 27, 2010, 12:05:28 ÖÖ »
geçenlerde bir ilan okumuştum ilandaki özelliklerden bir taneside benzin bitince otomatik duran motor şeklinde idi biraz buna benzemiş.

şafak korucu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Aralık 27, 2010, 08:19:37 ÖS »
düpedüz dolandırıyor sizin yerinizde olsam şu tr.gg uzantılı gibi ücretsiz site yapılan yerlerden mc mağdurları diye site kurar buraya sözde makinenin resmini belki videosunu koyarım  bunun linkinide mc reklamı gördüğüm her yere kopyalarım sahibinde n yada intoko da mc yazıldığı zaman satılık ilanının altında sizin sitenin linki çıkar bu adam hala satış yapabiliy orsa sessiz kaldığınızdandır

KEMAL ÇİÇEK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Şubat 04, 2011, 08:13:14 ÖS »
yazılanları okuyunca çok iç çektim ve neden daha önceden bu siteye katılmadım diye dertlendi m çünki bende mc makina maduruyum ...

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Şubat 04, 2011, 08:32:39 ÖS »
sanırım, MC ne kadar hobici varsa
hepsini dolandırmış.ben direkten döndüm.bu siteyi okuduktan sonra
dolandırılmaktan kurtuldum .

yunus_acara

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Şubat 06, 2011, 01:45:09 ÖÖ »
hepbirlik te yatıp kalkıp dua edelim o zaman,,, biz dolandırılmadık diye.....

cemil ak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Şubat 14, 2011, 09:31:54 ÖS »
sanırım, MC ne kadar hobici varsa
hepsini dolandırmış.ben direkten döndüm.bu siteyi okuduktan sonra
dolandırılmaktan kurtuldum .

Şurda burda bende alıyodum;

Site sayesinde kurtulanl ardan biride benim

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

mustafa salih aksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Şubat 15, 2011, 04:29:53 ÖÖ »
Herkese geçmiş olsun.

tolga uçar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Şubat 15, 2011, 11:48:18 ÖS »
Arkadaşlar reklam zannetmey in mix 9 a 58 yumurta atıyorum 57 tanesi çıkıyor.belki inanmayac aksınız yumurtala rın pisliğinide çeşmenin altında süngerle yıkıyorum.mix 9 tek geçiyorum...........

ERCAN YONCU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Şubat 25, 2011, 10:30:42 ÖS »
Mustafa Çınar herhalde internett e en çok kuluçka makinası ilanı veren kişi diyebilir im.2 yıl önce makina alayım diye araştırma yaptığımda nerdeyse hayvanlar la ilgili ne kadar site varsa adamın hepsinde ilanı var.Mübarek sanki örümcek,ağını örmüş tuzağına düşüreceğini bekliyor. ;D