Gönderen Konu: HİNT TAVUĞU RESİMLERİ  (Okunma sayısı 12864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Osman Çelik

• Ziyaretçi
HİNT TAVUĞU RESİMLERİ
« : Kasım 05, 2009, 02:16:16 ÖS »
hint horozum
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2009, 07:04:07 ÖS Gönderen: Aydın_ÜNAL »

Osman Çelik

• Ziyaretçi
Ynt: HİNT TAVUĞU RESİMLERİ
« Yanıtla #1 : Kasım 12, 2009, 11:28:57 ÖS »
çok güzel bi hayvan küllü

Osman Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 12, 2009, 11:30:40 ÖS »
güzel renkler

Osman Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 12, 2009, 11:36:50 ÖS »
bu bana ait lakabı cellat şu an 4 aylık oldu bu küçüklük resmi.

Osman Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 12, 2009, 11:38:56 ÖS »
resimler alıntıdır bana ait olan 1. resim ve cellat yavru olan.

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 13, 2009, 02:26:00 ÖS »
Nedense oldum olası sevemedim bu türü... Bana hep itici geldiler, zaten bakıncada sevimsiz duruyorla r. Tabii ki bunların hastasıda ayrı ama çoğu sadece yasal olmayan yollarla dövüş için besliyor ve inanılmaz fahiş fiyatlarl a satışa sunuyor.

Metin_Ak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Kasım 13, 2009, 03:19:38 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar!

Osman bey; Hint horozlarına olan ilgim sebebiyle bende diğer köy horozumun, komşu horozu (Hint kırması) tarafından marizlenm esinden dolayı yaklaşık 2 ay önce aşağıda resmini verdiğim hint horozunu aldım.Onun sayesinde komşu horozu artık tavuklarıma sarkamıyor.
          Ancak resimleri de görünce kafamda oluşan soruyu sizinle paylaşmak istedim.Y ani mümkünmüdür ki resmini veya kendisini gördüğünüzde "işte bu horoz sert dövüşür,kolay kolay dayak yemez" diyebilir miyiz.Yad a tam tersi "yok canım bu horozdan dövüşçü olaz" şeklinde tipe bakarak yorum yapmamız mümkünmüdür? Eğer öyle bir ihtimal varsa kıstaslar dahilinde benim horozumun görünüşü size bir şeyler ifade ediyormu? Gerçi yakışıklılığındanda bir eser kalmadı,garibim 20 gündür tüyde.Özel bir bakımları varmı? Mısır,arpa ve buğday karışımı yemiyle birlikte hergün akşama kadarda bahçede yeşilliğin içerisinde.Biraz bana zayıf gibi geliyor ama yoksa ırkın özelliğimi dersiniz.
           Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Osman Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 14, 2009, 12:52:00 ÖÖ »
Metin bey evet hint horozunun belirgin özellikleri elbette var ama tabi kıstas değildir tipe göre sert vurur veya eli iyi diyemeyiz . Bakmak lazım eline ayağına. Tüydeki hayvana özel bişey yapmaya gerek yok bildiğimiz biizm diğer evcillerd en farkı yok. zayıflığa gelince tüyde zaten zayıf olur bide hint horozlarının çoğu zaten kilolu olmaz.
tipe göre sizin yavruda fena durmuyor çok güzel görünümlü olur renkleri yatkın çünkü.

Çevrimdışı admin

• Yönetici
  • MASTER
  • Toplam İleti: 1320
  • Performans +0/-3
« Yanıtla #8 : Kasım 14, 2009, 11:59:32 ÖÖ »
Merhaba Metin Bey

Bende Malay diye beslediğim bir horozum var. Allah nasip ederse bir kameralı cep telefonu alacağım artık. Analog makine ile çek banyo bastır masraflı ve uzun oluyor çünkü.

Benim malay diye beslediğim ırkı geçenlerde siteyede eklediğim bir ilinkte colombia olarak gördüm. Gerçekten de çok güzel oluyorlar . Benim de aldığımda hayvan bakımsızlıktan nerdeyse ölecekti. yüzüne bakılacak hali yoktu. Ama şimdi resimleri ni de eklediğimde göreceksiniz tam bir fotoroman jönü oldu kerata :)

Malaylar kavgacı hayvanlar . Ancak bizleirn genelde eline geçenler döğüşten yenik çıkanlar oluyor. Hayvan bir kez yenilince de bir daha cesareti olmuyor. Ta kiii 1 yıl boyunca kendi kümesinde başka horoz olmadan kendine güveni gelene kadar.

Bu nedenle diğer horozlard an ayırarak, mısırla besleyin bu kış. Tüyler çıktıkça hayvanın güveni kendine geliyor. Ve seyrine gerçekten de doyum olmuyor. Ben brahma horozumu verdim malayı lider yaptım.

Fakat geriden benim diğer yavrularımdan Muhsin'in elinden kaçırdığı Haymana, brahma ,brolier kırması horozum da dehşet oldu. Üzerindeki hafif sarı lekeler olmasa süper damızılık olacak.
selamlar
Array

Osman Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 14, 2009, 12:36:26 ÖS »
Bu malay ırka örnek arkadasla r.

Osman Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Kasım 14, 2009, 03:33:42 ÖS »
bana ait çatalkanat hint horozum

Metin_Ak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Kasım 14, 2009, 11:11:02 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar!

Erol bey; Dedikleri nize katılıyorum.bende 1,5 yaşında olduğu söylenilen bu horozumu Hint kırması olan komşumuzun horozuyla baş etsinde,diğer köy horozlarımın ayaklar altına alınan gururları telafi olsun diye almıştım.Ama ne göreyim,kırma dediğimiz horoz bizim sözüm ona bu sert herifi bile neredeyse kaçıracak.Oradan çıkardımki demekki sahibi memnun olmadığından sattı bana bu horozu.Ba kımınada özen gösteriyorum.(mısır,arpa,buğday)
           Malay horozunud a hiç duymamış ve görmemiştim.Hint'lere nazaran sanki biraz daha vücutları kısa ve kilolu (haltercil ere benziyor) gibi geldi bana.Osma n beyin fotoğraftaki gösterdiği Malay'dan başka değişik renklisin ide internett e gördüm. Google'den yaptığım araştırmada aşağıdaki fotoğrafı görünce onunda renk hariç herşeyiyle bir Hint horozunu andırdığını vede dövüşcü olduğunu anladım.Sizinkinin rengide herhalde böylemidir bilemiyec eğim ama bayağı yakışıklı ve heybetli bir duruşu var.

Osman bey;Bilgilend irmenize teşekkürler,şu an 30 a yakın köy tavuklarından yavruları var.Hemen hemen çoğununda rengi babaları vede içlerinde yarıdan fazlası horoz.Bak alım babalarına benzer karekterl i kaç tane çıkacak merak ediyorum.

Allah(cc) tüm kanatlılarımızı sevenleri ne bağışlasın,onları sağlık ve sıhhatte yetiştirmeyi bizlere nasip etsin inşaallah.Hoş kalın.

ahmet orhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 19, 2010, 07:15:37 ÖS »
Metin bey horozuna çekirdekli kuru üzüm ile dut pekmezini mile şekline getir mısır unu ile beraber hap şeklinde yuttur.he m tüye-hem nefesine hem de dinçliğine yararı olur.

Metin_Ak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 19, 2010, 08:00:44 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar!

Ahmet bey; Tavsiyele rinize teşekkür ederim. Kış olması nedeniyle dışarıya çıkarmadığımdan içeride bir hayli bakımıyla hem kilo aldı, hemde tüyden rahatça çıktı. Tabi tavuklard an ayrı olmasınında kendini toparlama sında etkisi mutlaka olmuştur.

Onur Kılıç 28

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 06, 2014, 08:30:42 ÖS »
çok güzeller MAŞALLAH :)

Çevrimdışı aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Toplam İleti: 4563
  • Performans +0/-0
  • Meslek: Ziraat müh.
« Yanıtla #15 : Şubat 06, 2014, 10:45:46 ÖS »
çok güzeller MAŞALLAH :)

Çocukluk yillarind a hastasiyd im hint horozlari nin kucagimda gezdirird im. Lor peyniriyl e beslerdim , herkes hayrandi benim hint horozlari na.
BURSA- yenişehir.