Gönderen Konu: TAVUKLARDA HAPŞURUK NEZLE ÖKSÜRÜK  (Okunma sayısı 13929 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MURAT ÖZER

• Ziyaretçi
TAVUKLARDA HAPŞURUK NEZLE ÖKSÜRÜK
« : Eylül 10, 2009, 04:59:54 ÖS »
değerli kanatlı severler benim tavuklarımda burun akıntısı hapşurma ve öksürme vardı tabi eşe dosta danıştık bi tane kuşcu abimiz insanlard a kullanılan monodox isimli ilaçtan birer tane yutturmamı söyledi denedim ve kesin sonuç verdi bu abimiz gerekirse 10 gün sonra tekrarlay abileceğimi söyledi ancak gerek kalmadı sizinle paylaşmak istedim saygılar

Celil Sami

• Ziyaretçi
Ynt: TAVUKLARDA HAPŞURUK NEZLE ÖKSÜRÜK
« Yanıtla #1 : Eylül 10, 2009, 07:18:58 ÖS »
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler Murat ÖZER Bey  insanlard a kullanılan monodox isimli hap halindeki ilaçtan birer tane yutturmak la kesin sonucun alınmasıda sevindiri ci bir olay.
Sağlıklı Günler Dileğiyle

Ahmet_Yolac

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2009, 12:38:12 ÖÖ »
Ayda bir kez sularına aspirin de çok faydalı oluyor.

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2009, 12:32:42 ÖS »
MONODOX faydalı bir antibiyot iktir. Güvercinler de kullanıyorum etkisi farkedili yor.

Muhsin_Yildirim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 12, 2009, 12:44:44 ÖS »
Yanlış hatırlamıyosam Actimisin 1 litre suya 2 cc karıştırılıp 5 günlük tedavi uygulanıyor. 3. günde hapşırıklar ve burun akıntısı felan bitiyor.

Birde Baytril-K gözlere vurduysa hastalık deri altına 0.3 cc enjekte ediliyor. en az 3 gün olmak üzere , bu bilgiler veteriner den alınmış ve uygulanmıştır.

aliserdar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 27, 2011, 11:13:04 ÖS »
monodox nasıl yutacak kapsulmuş

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 27, 2011, 11:21:11 ÖS »
suyla karıştırıp şırıngayla verebilir sin ama önce Muhsinin dediği ilaçları arştır onlar hayvan sağlığında kullanılan antibiyot iklerdir, bulamazsa n kullanırsın.

tercuman gündoğdu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 28, 2011, 09:14:02 ÖS »
Arkadasla r benimde almış olduğum tavus kuşu gözünü devamlı kanadına silip duruyor vede çok halsiz Muhsin arkadaşın dediği gibi göze vurmuş olabilirm i murat arkadaşım sizde arastırıp yardımcı olabilirs eniz çok sevinirim simdiden tüm arkadaşlara tesekkür ederim..

mert_alaca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 28, 2011, 11:38:17 ÖS »
benim horozumda hırıltı war sanki bronşit gibi cigerden geliyor yaz ayları geliyor ben sıcakta bişey olur mu diye korkuyoru m malum çanakkalenin sıcagı ve hayvan brahma ve tüy bakımından baya çok

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 12, 2011, 06:55:09 ÖS »
Tavuklari mdan bir tanesi nezle olduydu oksuruk basladiyd i, "Sulfa3" isimli kanatlı antibiyot igi kullandim 4 gunde gecdi 7 gun kullandim iyice temizlesi n diye, sulfa3 ayrica coccidios is hastaligi nada iyi geliyor, yabanci sitede okuduydum antbiyoti kli yem ile 1 2 hafta beslemekd e iyilesmey e yardimci oluyormus, sulfa3 kullanimi 100ml suya 12 damla,

ufuk kılıç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 12, 2011, 07:28:18 ÖS »
benim brahma tavuguda sürekli agzını acıyor öyle geziyor sıcaktan degil ama anlayamadım

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 12, 2011, 08:26:40 ÖS »
benim brahma tavuguda sürekli agzını acıyor öyle geziyor sıcaktan degil ama anlayamadım
sicakdan oldugu zaman agizlarin i acdiklari gibi kanatlari nida havaya kaldiriyo rlar, agzinin icine baksaniz mantar yada bakterial yara olusmus olabilir, insallah yakin zamanda duzelir, gecmis olsun,

ufuk kılıç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Haziran 12, 2011, 09:33:31 ÖS »
hangi ilacı kullanmamı önerirsiniz

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Haziran 12, 2011, 09:59:27 ÖS »
hangi ilacı kullanmamı önerirsiniz
once kanatlini zin icin teshis konmasi gerekir, kanatlini zi iyice inceleyin, agzina bakin, agiz kenarlari na bakin, gagasina bakin, farkli bir goruntu, beyazlasm a, deri tahribati, catlama varmi emin olun, tecrubeli arkadasla riniza dostlarin iza gosterin tavugunuz u yada imkan varsa resmini buraya koyun, antibiyot ikler bakteriel ve mantar gibi rahatsizl iklari tedavi etmezler, krem yada sivi ilac gerekir, ama once ne rahatsizl igi oldugunu anlamaya calisin, 

serhangenc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Haziran 28, 2011, 12:32:55 ÖÖ »
Selamlar. . Benim tavuklard a da aynı sorun var.
Hırıltı, burun akıntısı ve buna bağlı olarak hafif seyreden solunum zorluğu çekme..
Ama şimdi kafam karıştı. :)
Monodox mu?
Actimisin mi?
Ayrıca monodox, her hayvana tek doz mu yoksa içme suyuna günde tek doz mu?
(evet, Murat bey her hayvana tek doz yutturun demiş ama yine de emin olmak istedim. antibiyot ik bu, mazallah)

yavuz yıldırım

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Haziran 29, 2011, 08:06:53 ÖS »
ben hiprodoks i kullandım nasıldır acaba çok etkili olmadı gibime geldi.kul lanan arkadaşlar var ise tebrübelerinden yararlanm ak isterim

SametAras

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Eylül 17, 2011, 01:29:19 ÖS »
Arkadaşlar kendimizi n hazırlayacağı doğal bir ilaç yok mudur?

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Aralık 28, 2011, 12:06:11 ÖS »
benim tavuğun biride aynen böyle hasta.ins an gibi burnu akıyor ve gözleri sulanıyor.
karantina ya aldım tedaviye başladım.

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Aralık 28, 2011, 12:56:01 ÖS »
ben  cipro  ilacının çok faydasını gördüm bu  hastalıkta 5 günde  kayboldu

Emre OZCICEKCI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Aralık 28, 2011, 01:55:27 ÖS »
Ben hasta tavugumun tekini veteriner e goturdum kan tahlili yapdirdim, veteriner in onerdigi tek goz hastaligi icin verdigi antibiyot igi 21 gun kullandim, 70 tavuk 1,5 litre saf antibiyot ik bitirdi 3 haftada, sonunda hepsi iyilesdi, antibiyot iksiz olmuyor.

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Aralık 28, 2011, 02:36:21 ÖS »
ben  cipro  ilacının çok faydasını gördüm bu  hastalıkta 5 günde  kayboldu

bende cipro kullanıyorum.arkadaşın hindileri n tümünde burun akıntısı var dün onada bi cipro aldık.
umarım iyi gelir.yok sa çok zaiyatı oldu.

omer kalem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Aralık 28, 2011, 02:51:10 ÖS »
Cipro benim bildiğim kadarıyla daha çok idrar yolları enfeksiyo nlarında ve alt solunum yolu enfeksiyo nlarında kullanılıyor ve yan etkileri olan güçlü bir antibioti k, bence tavuklarınıza üst solunum yolu enfeksiyo nunu tedavi eden kanatlı antibioti klerini kullanmalısınız.

ahmet bulut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Aralık 28, 2011, 03:00:49 ÖS »
bende idrar   olarak iyi  biliyordu m  ama    çok iyi  geldi  yukarıya  alt üst  kullanın bence :)

metin_dumlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Aralık 28, 2011, 03:31:03 ÖS »
baytarili n solusyonu nu suya katıp tavuklara verince hicbir sey kalmıyor 1.2.3 deva uygulayınız ......... ......... ......... ....www.s üstavukları.com...................

serhat koymalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Aralık 28, 2011, 03:57:48 ÖS »
Ben hasta tavugumun tekini veteriner e goturdum kan tahlili yapdirdim, veteriner in onerdigi tek goz hastaligi icin verdigi antibiyot igi 21 gun kullandim, 70 tavuk 1,5 litre saf antibiyot ik bitirdi 3 haftada, sonunda hepsi iyilesdi, antibiyot iksiz olmuyor.

Emre bey sizin bu dediğinizi Türkiyede bırakın tavuğu,insan için bile çok nadir  yapılıyor oda A grubu özel hastane olacak ki antibiyog ram öyle bakılacak.Benim veteriner lerim aşmış durumda telefonda n teşhis koyuyolar nesi var şusu var ha sen bunu bunu kullan bir kerede kardeşim getir burda bakalım dememişlerdir.

Göksel aksoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Aralık 28, 2011, 05:57:42 ÖS »
Arkadasla r isinize karismak istemiyor um ama.
anladigim kadariyla genelde tek cözüm olarak antibiyot ugu görüyorsunuz.
ismini verdigini z antibiyot ikler genelde yumurtasi ni yediginiz tavuklara verilmesi yasak,
bir antibiyot ik etini yediginiz hayvanlar da iki haftada ariniyor ama yumurtasi ni yediginiz tavukda 1 sene kalabiliy or.
bu sekilde yumurtada n insana gecebiliy or.
baytril hayvan sagligind a cok kullanila n bir antibiyot ik ama bekleme süresine dikkat etmeklazi m.vede cok gerektigi nde vermek lazim.
monodox cipro ve vs. cok etkili bir antibiyot ikdir.
vede cok yan etkileri var.
vermeden önce veteriner e danismak sart.
Hem ayrica bir tavuk ne kadar antiyotik alirsa o kadar cok hastalikl ara karsi nazli oluyor.
direncini kaybediyo r.
et tavuklari haricinde ki tavuklara antibiyot ik vermek bence dogru deyil
genede özür dilerim

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Eylül 03, 2012, 02:23:45 ÖS »
antibiyot ik kullanmayın demek işin kolay yolu.
yeni aldığım tavuklard a burun akıntısı vardı 2 hafta boyunca doğal bütün ilaçları denedim olmadı.
cipro nun muadilini aldım yarımşar tablet yutturdum .hemen etki gösterdi.

Hakan ÖZDEMİR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Eylül 04, 2012, 11:35:52 ÖÖ »
arkadaşlar kulaktan dolma bilgi aktarmak istiyorum :antibiyok uk kullanılan (yoğun tedavi) kanatlılarda kısırlık oranı çok yüksektir diye bilgim var . doğruluğunu bilemiyor um . buradaki veteriner lerin kanatlılar hakkında bilgisi yok .ne yaparsak deneme yanılma metoduyla öğrendim . taki bu güzel ailenin üyesi oluncaya kadar .

antibiyot ikte kullandım sonuç alamadım . tek şekilde sonuca ulaştım :rahatsızlığın durumuna göre yoğun dozda vitamin vermekle yem yiyemiyec ek durumda olanlara ağızdan direk vererek besledim (2-3 gün) yem yemeye başladığında yine yoğun miktarda suluklarında devam ettim . tamamen düzelinceye kadar . yüzde doksan sonuç iyi yönde olumlu oldu .çok tabi olmasada antibiyot ikten iyidir diye düşünüyorum .önerdiğim kardeşlerimizde olumlu sonuç aldılar.uygulama birebir olduğu için zaman alıyor okadar.

hastalıksız sağlıklı günler dilerim syg

Uzman UYSAL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Eylül 04, 2012, 01:20:37 ÖS »
Benim civcivde de hapşuruk ve öksürük gibi bir ses duyuyorum . Tık diye ses çıkarıyor arada. Yeni rastladım daha.
Ne yapmak lazım? Veternere götüremem, burdaki veteriner ler kanatlıdan anlamaz malesef.

mehmet bora

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Aralık 29, 2012, 12:17:44 ÖÖ »
Sultan tavuğumun bir tanesinde hıçkırık var herkes birşeyler söylemiş bildiğince ben hipradoks i kullandım ama pek sonuç vermedi. Deneyipte bu konuda iyi bir sonuç alabildiğiniz bir tedavi şekli var mı? Deneyimli büyüklerimizden yardım istiyorum .

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Aralık 29, 2012, 10:40:55 ÖÖ »
Sultan tavuğumun bir tanesinde hıçkırık var herkes birşeyler söylemiş bildiğince ben hipradoks i kullandım ama pek sonuç vermedi. Deneyipte bu konuda iyi bir sonuç alabildiğiniz bir tedavi şekli var mı? Deneyimli büyüklerimizden yardım istiyorum .

http://www.kulucka.net/index.php?topic=11560.msg221085;topicseen#msg221085

Hüseyin Çelik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Ocak 14, 2013, 06:00:17 ÖS »
Size bu gün çok dua ettim murat bey. Allah razı olsun.
 2,5 aylık olan 6 austrolor p civciv den 3 ü hastalanmış hiç yem yemiyorla r hırıltılı sesleri var ve tüyleri kabarıktı. hasta olanlara doz fazla gelir diye korkmadan birer tane monodox yutturdum iki gün önce hastalıklarınıda geç farkettim . bu gün bir tanesi  tavuk olacak olan ölmüştü. diğer ikisi yem yemeye başlamışlar.
 Diğer ikiside hastalığın başında yem yemiyorla r sadece 1 horoz iyiydi. Bende kalan 3 taneye de sağlam olanda dahil birer tane yutturdum .
 Arkadaşlarıma tavsiye ederim herkes bir kutu kümesinde bulundurs un.

İsmail Hakkı ŞEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Ocak 15, 2013, 11:21:12 ÖÖ »
Ben fazla dillenmes in diye detaylara girmeyeceğim ama,zaten tanıdığınız sitemizin sağlık danışmanına telefonla ulaşıp hastalığı tam olarak tarif ederek direk etkili olacak ilacı temin edebilirs iniz,ben farklı bir şehirde olsam havale çıkarırım ilacı kargo ile isterim.. Kuluc.net ailesine açık olan bir kapıdır..

Hakan ÖZDEMİR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Ocak 15, 2013, 09:59:07 ÖS »
Size bu gün çok dua ettim murat bey. Allah razı olsun.
 2,5 aylık olan 6 austrolor p civciv den 3 ü hastalanmış hiç yem yemiyorla r hırıltılı sesleri var ve tüyleri kabarıktı. hasta olanlara doz fazla gelir diye korkmadan birer tane monodox yutturdum iki gün önce hastalıklarınıda geç farkettim . bu gün bir tanesi  tavuk olacak olan ölmüştü. diğer ikisi yem yemeye başlamışlar.
 Diğer ikiside hastalığın başında yem yemiyorla r sadece 1 horoz iyiydi. Bende kalan 3 taneye de sağlam olanda dahil birer tane yutturdum .
 Arkadaşlarıma tavsiye ederim herkes bir kutu kümesinde bulundurs un.

size tamamamen katılıyorum.monodoks kapsülü bende kullanıyorum.1 kapsulde sonuç alınıyor. harika bir ilaç

bekir akın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Mart 29, 2013, 12:48:40 ÖÖ »
çoğu ınsan ılaçları hayvanlar a ıyı gelıyor bende bunun bıre bır sahıdıyım
ıkı tene cocuğum var ellerınızden oper
tabı halıyle bır cok antıbıyotık vıtamın ılaçları mevcut
15 gunu gecınce her ıhtımale karsı kullanmıyoruz bende bunları hemen tavuklarımın sularına karıstırıyorum cok etkılıı

aydemiraydın

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Mayıs 11, 2013, 12:00:54 ÖS »
bu hafta havalar serinledi . çok dikkatli olalım. civcilerd e üşümekten dolayı hastalıklar başladı.
birbirler ine sokulup aç, susuz ciyaklayıp duruyorla r. tedbir almazsak ölümler olacak.