Gönderen Konu: degısık ev yapımı kulucka makınaları  (Okunma sayısı 1345 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fikret_Cakir

• Ziyaretçi

İbrahim Sayma

• Ziyaretçi
Ynt: degısık ev yapımı kulucka makınaları
« Yanıtla #1 : Temmuz 07, 2009, 04:30:05 ÖS »
Teşekkürler Fikret abi. hem kuluçka makineler ini hem de farklı kümes tasarımlarını gördük. Nasıl keyif alarak uğraşıyor şu batılılar bu işlerle.

Kadir_Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 07, 2009, 04:37:36 ÖS »
teşekkürler fikret abi  yeni makineme çok ilham aldım

yasin aktas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Temmuz 07, 2009, 05:13:12 ÖS »
Adamlar aşmış:) bende yapıcam  ;D O0

yavuzpeker

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 05, 2010, 01:22:42 ÖÖ »
Eski alışkanlıklarımızı sürdürüp kendimizi küçümsemeyelim. Artık bu bilgi çağımda bunu aştık diye düşünüyorum...Bizde de değişik malzemele r kullanara k ve güzel neticeler alınan kuluçka makinaları yapılıyor...Eksiğimiz estetik konusunda ve buna daha fazla eğilmemiz gerekiyor ...Bu da keyfe keder derler ya. Ama güzel görünüşlü bir makinayı kim istemez ki?...Ben kalım strafor plakaları deniz tutkalı kullanara k yapıştırıp bir makima yaptım. Görünüşü çok hoş değil haliyle; akan yapıştırıcı izleri; kapak kapatma otomobil iç lastiğinden kesilen lastik şeritle falan. .. Ama; neticesi bana göre güzel...deneme ağırlıklı yaptığım ilk çıkmda güzel etice alamadım(köy yumurtası aldım; ama sanıyorum yumurtala r buzdolabındandı) ama, ikinci denememde kendi tavuğumdan aldığım  7 yumurtanın hepsinden sağlıklı plymouth civcivler çıktı ...Şimdi istediğim yumurtala rı artık koyabilec eğim...Yakında 64x3 lük bir amatör makinam olacak... .