Gönderen Konu: Civciv büyütme kafesi ısıtma sistemi  (Okunma sayısı 6061 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mustafa Alaca

• Ziyaretçi
Civciv büyütme kafesi ısıtma sistemi
« : Mayıs 30, 2009, 02:30:45 ÖÖ »
arkadaşlar abiler.ko nu tartışıldıysa kusuruma bakmayın...haliyle makinadan çıkan öksüz yetim civcivler için ısıtma yapıyoruz..işin kolayına kaçıp kutuya 25 lik veya 40 lık ampül sarkıtıp üşüyen altına toplansın ısınan ileri kaçsın diyoruz.. Kafesleri mden birine (90x60, yükseklik 30cm) bir miktar havalandırma penceresi bırakıp  4 cm strafor kaplayıp iki adet ampül koydum.bi ri sürekli yanan 9w tasarruf aydınlatma için..diğeri de mekanik termostat a bağlı 60w bir ampül ve 30 dereceye düşünce yanıyor 33 de sönüyor. görüntü kirliliği ve kullanışsız bişey oldu.
 Ana makinası yapmak üzere ne gibi bir sistem uygulayab iliriz? tecrübelerinizi konuşturur musunuz?

Erol DAL

• Ziyaretçi
Ynt: Civciv büyütme kafesi ısıtma sistemi
« Yanıtla #1 : Mayıs 30, 2009, 09:47:40 ÖÖ »
Bu konuda bildiğim kadarı ile hobby için mix9 un sadece alt haznenin değişmesi ile Ana makinesi haline gelen modülü yapılıyor. Yani, mix9 un tabanındaki su haznesi yerine daha geniş ve üst kapağın takıldığı bir modül üzerinde çalışılıyor bildiğim kadarı ile. Özellikle biz hobbycile r için evin içersinde veya balkonda veya bahçede görüntü kirliliği kaplamama sı ve şık kompakt durması açısından büyük bir eksikliği giderir diye düşünüyorum.

Gerekli bilgileri üyemiş Barış Veyisoğullarından alabilirs iniz sanırım.
Selamlar

Kadir_Yavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 30, 2009, 09:58:51 ÖÖ »
ben civcivler kurudukta n sonra ufak bir akvaryuma koyuyorum civcivler i sonra akvaryumu n üst alüminyum kapağına 40 lık ampul takıyorum ve ampul alüminyuma yakın olduğu için alüminyumda ısınıyor ve bi nevi petek görevi yapıp etrafa komple ısı veriyo

Ali_Can

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 30, 2009, 12:11:19 ÖS »
ben kablo rezistansı tavana komple döşemeyi düşünüyorum. aydınlatma için 1 tane ampul. tek derdim taban ızgarası..

İbrahim Sayma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mayıs 30, 2009, 12:58:48 ÖS »
arkadaşlar ben çimukanın civciv büyütme kafesini kullanıyorum.2 ay önce aldım.1 kat civciv büyütme (125 civcivlik)1 katta bıldırcın yumurta kafesi (40 bıldırcın)olarak otomatik suluklu termostat lı ısıtıcı, aydınlatmalı olarak 325 tl ye aldım.memnunum.fiyatı başlangıçta yüksek gibi duruyor ancak yem zayiatı olmadığından belirli bir sürede amorti ediyor kendisini . imkanı olanlara öneririm.

İbrahim_Surucu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 30, 2009, 04:09:09 ÖS »
ben ilk makinamı bu iş için ayırdım üzerinde bir dijital termostat var istenilen ısıda tutulubil ir fan var hava dolasımı oluyo .
ampuller ile ısıtma sağlanıyo.

yni mustafa abi senin yapacagın sistem güzel fakat çok faszla yalıtım yapma ki

hava dolasımı olsun

.... yada bir fan koy içerden dısarı dogru çalıssın onuda termostat a bagla düşük devirli bir sey olabilir. .

Mustafa Alaca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 31, 2009, 01:51:53 ÖÖ »
fikirleri niz için teşekkür ederim..b u iş için eski makinamı kullanmayı düşünüyorum şimdi..