Gönderen Konu: KANİBALİZM ( YAMYAMLIK ) HASTALIĞI  (Okunma sayısı 1821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akifbeten

• Ziyaretçi
KANİBALİZM ( YAMYAMLIK ) HASTALIĞI
« : Temmuz 27, 2013, 03:09:23 ÖS »
arkadaşlar tavuklard a birbirini n tüylerini yeme  gagalayar ak yaralama ve ölüme sebep olan  YAMYAMLIK ( KANİBALİZM ) hastalığı ile mücadele etmiş üyemiz varmıdır..var ise mücadele yöntem ve ilaçları ile ilgili bilgi edinmek istiyorum ..ayrıca internett e yaptığım araştırmada ROCHE firması imalatı olan ANTİKANİBAL isimli bir ilaç buldum.an cak SAFRANBOL U ve KARABÜKTE bu ilacı temin edemedim. . bu ilac yada başka ilaç için bilgi sahibi olan varmıdır.. tşekkürler şimdiden

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
Ynt: KANİBALİZM ( YAMYAMLIK ) HASTALIĞI
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2013, 03:34:26 ÖS »
Akif bey, veteriner hekimlerd e "oxcidin"adında antibiyot ikli mavi renkli bir sprey var, tahmini fiatı 15- 20 TL arası...
yaralı bölgeye püskürtmeniz yeterli.. .

Çevrimiçi aydemir aydın

• Yönetici
  • MASTER
  • Toplam İleti: 4568
  • Performans +0/-0
  • Meslek: Ziraat müh.
« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2013, 04:03:41 ÖS »
arkadaşlar tavuklard a birbirini n tüylerini yeme  gagalayar ak yaralama ve ölüme sebep olan  YAMYAMLIK ( KANİBALİZM ) hastalığı ile mücadele etmiş üyemiz varmıdır..var ise mücadele yöntem ve ilaçları ile ilgili bilgi edinmek istiyorum ..ayrıca internett e yaptığım araştırmada ROCHE firması imalatı olan ANTİKANİBAL isimli bir ilaç buldum.an cak SAFRANBOL U ve KARABÜKTE bu ilacı temin edemedim. . bu ilac yada başka ilaç için bilgi sahibi olan varmıdır.. tşekkürler şimdiden

bi kaç yıl evvel bi süs tavuukları çiftliğinden 40-50 günlük civcivler almıştım.
bu civcivler nasıl bi hayat yaşamışsa artık resmen yamyamdılar ve birbirler ini bağırttırarak tüylerini cımbız gibi sökerek
yiyorlardı. ne yapsam önleyemedim. banada alışmışlardı sanki ormandan yakalanmış gibiydile r.

bence yamyamlığın sebebini bulun.

BURSA- yenişehir.

Adem Çevikel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Temmuz 27, 2013, 08:12:26 ÖS »
Ben sırtlarına ve tüylerini yedikleri yerlere Arap sabunu sürerek kurtuldum Sabunun tadı kötü olduğu için yemekten vazgeçtiler İsterseniz bir dneyein Arap sabununu hafifce sulandırım sürün

muhammed yıldırım

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 27, 2013, 11:20:31 ÖS »
Akif bey, veteriner hekimlerd e "oxcidin"adında antibiyot ikli mavi renkli bir sprey var, tahmini fiatı 15- 20 TL arası...
yaralı bölgeye püskürtmeniz yeterli.. .

Mavi sprey baslıgı altında aynı icerikli antibakte riyel yara spreyleri mevcut Kutlay Hocanın kullandıgı sonuc aldıgı markayı kullansanız iyi olur ancak tek markayada bağlı kalmayın.Yaralı hayvanlar hep gagalanır onları ayırmakla işe baslayın protein değeri yüksek vitamin-minaralce zengin besinlerl e besleyin toz yem veriyorsa nız biraz suyla kıvamlı hale getiriıp verin.İşiniz zor insallah basarılı olursunuz .

Oğuzhan İLİK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2013, 12:57:23 ÖÖ »
bendeki sorun kanibaliz m değil de bir tavuğumun sırtı horozla çiftleşmekten harap oldu. sırtta tüğ falan kalmadı. bu sprey ona uygulasam onarım daha hızlı gerçekleşir mi?

Kutlay Karahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 28, 2013, 01:00:51 ÖÖ »
bendeki sorun kanibaliz m değil de bir tavuğumun sırtı horozla çiftleşmekten harap oldu. sırtta tüğ falan kalmadı. bu sprey ona uygulasam onarım daha hızlı gerçekleşir mi?
yara varsa kapatmasına yardımcı olur
ama horozunda mahmuzu önemli
eğer uzamışsa kesmek lazım...

mehmet_tekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 28, 2013, 01:04:44 ÖÖ »
Akif Bey;ben mücadele ettim kısa sürede kurtuldum öncelikle onları stresten uzak tutun

1-  kalabalık ortamda bulunmasınlar
2- 24 saat ışıklı ortamda bulunmasınlar

sonrasında beslemekt e kullandığınız yem kalitesin e dikkat edin özellikle ham protein değeri yüksek olsun bir ip yardımıyla marul lahana gibi yapraklı sebzeleri asın onu didikleme ye çalışsınlar çok tuzlu ve çok acılı yiyecekle r atın önlerine ve mutlaka yem oranını yükseltin 30gr tüketiyorlarsa 50 gr yem koyun.

çok enteresan dır ama kanibaliz m i tetikleye n şey dışkı esnasında tüylerine yapışan tuz dur.bir iki gaga dan sonra çıkan kan canlı yem yeme dürtüsünü tetikliyo r ve 1 tanesi kurban seçilip sürü tarafından hücuma uğruyor yaralı gördüğünüzü sürüden ayırmayı ihmal etmeyin

bu yazdıklarımı uyguladıktan sonra ilaç tedavisin e başlayabilirsiniz.geçmiş olsun.