EVCİL DÜNYASI > Tavuk Irkları

Saso hakkında bildiklerimiz

<< < (15/17) > >>

Hüseyin Çelik:
Mustafa bey gerçekten folluktan böyle iri yumurta almak apayrı bir zevk,
Sinan bey bu yıl golden comet yada star comet diye pazarlıyorlar. Sahibinde n com da Boludan ilanlar var, Kayseri ve İzmirden, Kocaelide n ilanları var.
 Fransız hibrit olduğunu öğrendik salma tavukçulukta lohmanların sadece yumurta verimi var, kombine olarak bu tür üzerinde deneme çalışmaları yapılıyormuş ben çok memnunum. yumurta lezzeti diğerleri gibi ama eti oldukça güzel ve bol.
hobicilik olarak değilde aileme bol et ve yumurta yedireyim derseniz benim favorim. Bu yüzden elimdeki pleymut,ataks ve austrolor plar ile köy tavuklarını hızla yok edeceğim. Sasoların yanına hobi Hobi olarak Sadece lavender araguanas ve speckled susekleri besleyeceğim.

bedri vedat:

Bahçe ve hayvanlarınız çok güzel görünüyorlar
Elleriniz e emeklerin iz sağlık

Saso ile austrolor p melezleme çalışmalarınız ne alemde bu çaprazlamadan ilk etapta  sim siyah yavrularınız olmuş olmalı  yumurcakl arın  resimleri ni bekliyoru z

Saso X light sussex melezleri niz ise sarı kırmızı beyaz gibi olacak onların beyazları ile light sussexler i eşlediğinizde Saso kanı taşıyan kendi light sussexler inizi oluşturabilirsiniz.

Horozun bacakların da ki kırmızılık RIR kanı taşıdığı için doğal bir olay, cinsel olgunluğa gelen RIR lerde horozların bacak pullarında kırmızılık görülür.

MUSTAFA ÖZTAŞ:

--- Alıntı yapılan: Hüseyin Çelik - Şubat 06, 2013, 03:29:32 ÖS ---Mustafa bey gerçekten folluktan böyle iri yumurta almak apayrı bir zevk,
Sinan bey bu yıl golden comet yada star comet diye pazarlıyorlar. Sahibinde n com da Boludan ilanlar var, Kayseri ve İzmirden, Kocaelide n ilanları var.
 Fransız hibrit olduğunu öğrendik salma tavukçulukta lohmanların sadece yumurta verimi var, kombine olarak bu tür üzerinde deneme çalışmaları yapılıyormuş ben çok memnunum. yumurta lezzeti diğerleri gibi ama eti oldukça güzel ve bol.
hobicilik olarak değilde aileme bol et ve yumurta yedireyim derseniz benim favorim. Bu yüzden elimdeki pleymut,ataks ve austrolor plar ile köy tavuklarını hızla yok edeceğim. Sasoların yanına hobi Hobi olarak Sadece lavender araguanas ve speckled susekleri besleyeceğim.

--- End quote ---

Hüseyin Abi,

Saso,Pleymuth,Austrolorp hakkında tecrübem yok.Yanlız Atak-s ve köy tavuklarına da yumurtası konusunda haksızlık ediyorsun uz düşüncesindeyim.Atak-s ler hakikaten yumurta konusunda birer makina gibi diye düşünüyorum.Benim Atak-s ler yumurtlam aya başladılar ve gerçekten umduğumdan daha iyi durumdala r.Eti konusunda daha önce 1 kez kesmiştim.Ve iyi durumdaydı.

Saygılarımla,

Hüseyin Çelik:
Bedri hocam inşallah2-3 güne kadar Beyhan kardeşimiz yavruları alacaktır. Sasolar hibrit diye çok üstüne düşmedim.Diğer arkadaşımın kızı istanbuld a ağır bir kaza geçirince projemiz biraz ertelendi . Şaban Kaya hocamla Susek horoz saso tavuk çiftleştirmesini yapacağız.
Verdiğiniz bilgilere teşekkürler.
Yakında bir yumurcak resmi yollayacağım. bu çaprazlamayı sanıyorum başka yapan yoktur.

Hüseyin Çelik:
Mustafa bey ben Ömer güran beyi yeni tanıdım keşke eskiden tanısaydım. Ataksları haziran başında boludan aldım ilk sorunları kümesime bit getirdile r bazıları iyi gelişmedi hala 1,5 kilo olanları var. Saıyorum benimkile r hibritin yavruları TAE kaynaklı olmadığından sasolar kadar verimli değil. Köy tavukları inan yılda 150 nin altında yumurtluy or bendekile r genelde denizli kanı taşıyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Go to full version