Gönderen Konu: Güvercin Fiyatları  (Okunma sayısı 5475 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eyupkaan

• Ziyaretçi
Güvercin Fiyatları
« : Haziran 15, 2012, 11:47:02 ÖS »
Güvercin besleyen abilerimi z vardır.Ben 1 çift falan güvercin alıp bakmak istiyorum .Tercihim beyaz olanlar.Güvercin fiyatları ne kadardır veya sitede bana fiyat konusunda yardımcı olup güvercin satışı yapabilec ek var mı?
Bir de güvercini çalmalarından korkuyoru m.O  nasıl oluyor onu da bilmiyoru m.Bilgi verir misiniz?
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2012, 11:47:37 ÖS Gönderen: eyupkaan »

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
Ynt: Güvercin Fiyatları
« Yanıtla #1 : Haziran 16, 2012, 12:00:02 ÖÖ »
güvercin almak istiyorsa n Edirnekapı da surların dibinde cumartesi ve pazar günleri güvercin pazarı kuruluyor .
fiyatlarına gelince istediğin kuşlar cinsine türüne satıcısına göre değişir. en ucuz çiftini 20 tl ye alırsın onlarda kör mü kısır mı sakat mı hastalıklı mı senin şansına kalmış.
Hırsızdan korkuyors an ve hırsızın nasıl çaldığını mı merak ediyorsun yoksa kümesi nasıl sağlam yapabilec eğini mi? istersen banka kasasına koy çalmak istesinle r yeter.

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 16, 2012, 12:24:40 ÖÖ »
Bu yaşıma kadar her hayvanı besledim birtek güvercin hariç. Bu kadar hırsız toplayan başka hayvan tanımıyorum. Hırsızı boğuşma sırasında terastan düşüren ve yıllarca hapis yatan arkadaşım var.

eyupkaan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 16, 2012, 01:37:57 ÖÖ »
kümesinden çalma gibi ihtimalle ri olamaz 5 veya 6 . katta bakarım.kuşları saldıktan sonra sanırsam yakalıyorlarmış.
iyi bir güvercin çok da ucuz değil yani.teşekkür ederim cevaplarınız için.

mustafa BEKTAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 16, 2012, 01:04:04 ÖS »
bende acizane oynlu kuş besliyoru m şöle söliyim kendi kümesimden örnek verşirsem çift olarak 100 tlyade var 1000 tllikte.. 5000tl likte

ahmet yıldırım

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 16, 2012, 05:39:11 ÖS »
bin tllik birde beşbin tl lik kuşların çinsi nedir acaba renk olaarak nedir bu kadar yuksek paralara satılıyor

eyupkaan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 16, 2012, 05:46:21 ÖS »
bende acizane oynlu kuş besliyoru m şöle söliyim kendi kümesimden örnek verşirsem çift olarak 100 tlyade var 1000 tllikte.. 5000tl likte

onlar beni aşar öğrenciyim ben o kadar vermem mümkün değil.

mustafa BEKTAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 16, 2012, 06:22:27 ÖS »
sorun yok öğrenci adama bir çift yavru hediye ederiz..uçurur oyuna sokar...o ndada olur güzel kuş

kuşlar seferli taklacı olup mesafe olarak çıkışları(bizde dam üstü derler )uzun ve takla adetleri ileri derecede oldukları için fiyat larda buna bağlı...

böyle anlatmayl a olmaz izlemeniz lazımki öle daha rahat anlaşırdık..ama atmaca denen illet başa bela..ner de iyi bir kuş gelir bulur..uçurmasan oyun olmaz uçursan atmaca atlar kaırışık bir durum bu..

mevlut ısık

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2012, 07:32:01 ÖS »
Bu yaşıma kadar her hayvanı besledim birtek güvercin hariç. Bu kadar hırsız toplayan başka hayvan tanımıyorum. Hırsızı boğuşma sırasında terastan düşüren ve yıllarca hapis yatan arkadaşım var.
kemal abi bende sana katılıyorum gercekten de o kadar hayvan besledimd e bir tek şu güvercine merak salmadım kümesime bedava getirip atsalar genede beslemem

eyupkaan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 16, 2012, 09:11:21 ÖS »
sorun yok öğrenci adama bir çift yavru hediye ederiz..uçurur oyuna sokar...o ndada olur güzel kuş

kuşlar seferli taklacı olup mesafe olarak çıkışları(bizde dam üstü derler )uzun ve takla adetleri ileri derecede oldukları için fiyat larda buna bağlı...

böyle anlatmayl a olmaz izlemeniz lazımki öle daha rahat anlaşırdık..ama atmaca denen illet başa bela..ner de iyi bir kuş gelir bulur..uçurmasan oyun olmaz uçursan atmaca atlar kaırışık bir durum bu..

Burada 10 yıldır oturuyoru m ama atmaca göremedim.Görebildiğim kuşlar güvercin,kumru,karga,saksağan,sığırcık ve martı.martı zarar verir mi bilemiyor um.

Kemal AYDIN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 17, 2012, 12:22:06 ÖÖ »
güvenlik önlemi için asma kilit yerine civata ve gömme kilit kullanın derim. gömmede rahat açılıyor ama civata bayağı uğraştırır  ;)

daha önce bende güvercin besledim.   asma kilit çok rahat kırılıyor ama asma kilit yerine-
metrik 12 civata kullanın ve kontra somun yapın. hırsızın kapıyı aça bilmesi için yanında 2 adet 12-13 anahtar taşıması gerek. asma kilitten daha sağlıklı.

Muratgulcek

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 17, 2012, 06:16:43 ÖÖ »
İki kuşa hırsız gelmez korkmayın. Çok yükselirlerse şahine denk gelebilir ler onun dışında içiniz rahat olsun alın 20 liraya bir çift keyfini sürün...

eyupkaan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Haziran 17, 2012, 05:07:35 ÖS »
güvenlik önlemi için asma kilit yerine civata ve gömme kilit kullanın derim. gömmede rahat açılıyor ama civata bayağı uğraştırır  ;)

daha önce bende güvercin besledim.   asma kilit çok rahat kırılıyor ama asma kilit yerine-
metrik 12 civata kullanın ve kontra somun yapın. hırsızın kapıyı aça bilmesi için yanında 2 adet 12-13 anahtar taşıması gerek. asma kilitten daha sağlıklı.

Benim kümes gücenliğiyle ilgili sorun olacağını zannetmiy orum.hem güvenlikli site içerisindeyim hem de 6.kata hırsız zor tırmanır.zaten 20 liralık 2 kuş için bence bu kadar eziyete girmez :)  havadayke n başkaları kendi kümesine çeker mi bunları diye korkuyord um.ağzımın payını diğer konuda bayağı bi aldım.

İki kuşa hırsız gelmez korkmayın. Çok yükselirlerse şahine denk gelebilir ler onun dışında içiniz rahat olsun alın 20 liraya bir çift keyfini sürün...

mustafa BEKTAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Haziran 17, 2012, 10:40:24 ÖS »
bencede..

mustafa BEKTAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Haziran 17, 2012, 10:43:21 ÖS »
eğer kalkmasın diyorsan telekleri nden bir kaç adet çekersin yavruya yatırırsın..ozaman da isteseler de başka yere inmez indiremez ler merkalnma sen..güvercin öle bir hayvanki kendi istemediği sürece başka yere inmez...için ferah olsun..bi r çiftle başlayan ve şimdi 100lerce kuşu olan kişiler var...siz yeterli gıdayı bakımı verin gerisini ohalleder ...

eyupkaan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Haziran 17, 2012, 10:55:25 ÖS »
eğer kalkmasın diyorsan telekleri nden bir kaç adet çekersin yavruya yatırırsın..ozaman da isteseler de başka yere inmez indiremez ler merkalnma sen..güvercin öle bir hayvanki kendi istemediği sürece başka yere inmez...için ferah olsun..bi r çiftle başlayan ve şimdi 100lerce kuşu olan kişiler var...siz yeterli gıdayı bakımı verin gerisini ohalleder ...

peki.bugün de bir sınavım vardı.haftaya da var.o da bitsin rahat bir nefes alırım.o zaman daha rahat ilgilenir im.

barisozturk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mart 30, 2013, 09:19:54 ÖÖ »
Ankaraya  yolunuz düşerse hem kuşlarımı izlersini z hemde bir çift hediye ederim ,önemli olan başlamak gerisi zamanla gelir.