Gönderen Konu: Bıldırcınların Cinsiyetleri Nedir  (Okunma sayısı 11509 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
Bıldırcınların Cinsiyetleri Nedir
« : Nisan 08, 2012, 05:32:44 ÖS »
Tecrübeli arkadaşlar 10 adet bıldırcın aldım sırası ile resimleri ni ekliyorum sırasıyla erkek mi ? dişi mi? yazar mısınız cevaplarınızı bekliyoru m şimdiden teşekkür ederim

1)

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
Ynt: Bıldırcınların Cinsiyetleri Nedir
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2012, 06:06:37 ÖS »
1- erkek

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2012, 10:35:25 ÖS »
Tecrübeli arkadaşlar 10 adet bıldırcın aldım sırası ile resimleri ni ekliyorum sırasıyla erkek mi ? dişi mi? yazar mısınız cevaplarınızı bekliyoru m şimdiden teşekkür ederim

2)

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2012, 10:36:27 ÖS »

3)

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2012, 10:37:15 ÖS »

4)

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2012, 10:38:13 ÖS »

5)

mustafa BEKTAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 08, 2012, 10:38:58 ÖS »
1.2.3 erkek 4.dişi

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Nisan 08, 2012, 10:39:26 ÖS »
1-erkek
2-erkek
3-erkek
4-dişi
5-erkek

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Nisan 08, 2012, 10:40:52 ÖS »

6)

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Nisan 08, 2012, 10:42:50 ÖS »

7)

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Nisan 08, 2012, 10:44:28 ÖS »

8-
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2012, 10:45:07 ÖS Gönderen: fatih mehmet demir »

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Nisan 08, 2012, 10:44:46 ÖS »
1-erkek
2-erkek
3-erkek
4-dişi
5-erkek
6-??? (Muhtemele n dişi)
7-erkek
8-??? (Muhtemele n erkek)

Renkten anlaşılamayanların arka taraflarına bakın, fındık kadar bir şişlik (sperm kesesi) varsa erkektir.
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2012, 10:47:03 ÖS Gönderen: KEMAL UYGUR »

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Nisan 08, 2012, 10:45:37 ÖS »
1-erkek
2-erkek
3-erkek
4-dişi
5-erkek
6-?
7-erkek

6-- %51 dişi

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Nisan 08, 2012, 10:46:13 ÖS »

9-

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Nisan 08, 2012, 10:47:43 ÖS »
1-erkek
2-erkek
3-erkek
4-dişi
5-erkek
6-??? (Muhtemele n dişi)
7-erkek
9-erkek

Renkten anlaşılamayanların arka taraflarına bakın, fındık kadar bir şişlik (sperm kesesi) varsa erkektir.

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Nisan 08, 2012, 10:47:50 ÖS »

10- ve sonuncusu

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Nisan 08, 2012, 10:49:59 ÖS »
10- erkek bıldırcınları aldığın kişi tanıdıksa hemen yanına uğra fena satışa gelmişsin.
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2012, 10:50:10 ÖS Gönderen: Aydın ÜNAL »

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Nisan 08, 2012, 10:50:54 ÖS »
1-erkek
2-erkek
3-erkek
4-dişi
5-erkek
6-??? (Muhtemele n dişi)
7-erkek
9-erkek
10-Göğüs kısmı tam görünmemiş.

Bu arada bol bol erkek bıldırcın almışsın hayrını gör. Keser keser yersin artık :D :D :D
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2012, 10:52:02 ÖS Gönderen: KEMAL UYGUR »

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Nisan 08, 2012, 11:00:56 ÖS »
10- erkek bıldırcınları aldığın kişi tanıdıksa hemen yanına uğra fena satışa gelmişsin.
fena satışa gelmişim  :( bir anda oldu keşke önceden araştırıp öyle alsaydım sözde yumurtasından faydalana caktık yakın olsa ve gitme fırsatım olsa satan vicdansıza hesabını sorardım ama  maalesef imkanım yok  >:( cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Mevlut_Uysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Nisan 08, 2012, 11:05:42 ÖS »
Fatih bey 5 dakika seyret anlarsın.Güreşte alttamı kalıyor üsttemi :) :) :)

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Nisan 08, 2012, 11:10:55 ÖS »
1-erkek
2-erkek
3-erkek
4-dişi
5-erkek
6-??? (Muhtemele n dişi)
7-erkek
9-erkek
10-Göğüs kısmı tam görünmemiş.

Bu arada bol bol erkek bıldırcın almışsın hayrını gör. Keser keser yersin artık :D :D :D
Kemal Abi görüyormusun insafsızlığı adam yarı yarıya bari verir  :( ne deyim bilerek verdi ise Allah a havale ediyorum. Birde adamın en fazla 3 erkek var demesi yokmu >:( ee ben neyapacam bukadar erkek bıldırcını

Aydin_Unal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Nisan 08, 2012, 11:12:32 ÖS »
kesip yiyeceksi n yakında olsaydın benden al diyecekti m ama uzaksın sanırım..

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Nisan 08, 2012, 11:13:43 ÖS »
1-erkek
2-erkek
3-erkek
4-dişi
5-erkek
6-??? (Muhtemele n dişi)
7-erkek

Normal bıldırcının cinsiyeti ni anlamak kolay erkek dişi yazmışsın hadi bakalım 6 ve 8 in cinsiyeti ni bil  :D

8)

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Nisan 08, 2012, 11:15:44 ÖS »
Fatih bey 5 dakika seyret anlarsın.Güreşte alttamı kalıyor üsttemi :) :) :)

Abi bu kadar erkek bıldırcının güreşmesi anormal olur heralde  :) bunlar anca boks maçı yapar  :) çok kötü satışa gelmişim neyse kötü bir tecrübe oldu en azından artık bıldırcınların cinsiyetl erini ayırabilirim

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Nisan 08, 2012, 11:17:11 ÖS »
Bir Allahın kulu 6. ve 8. resimdeki bıldırcınların cinsiyeti ni resimlerd en bilirse onu ayakta alkışlayacağım  8)  8)

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Nisan 08, 2012, 11:21:27 ÖS »
kesip yiyeceksi n yakında olsaydın benden al diyecekti m ama uzaksın sanırım..
Hemde çok uzağım dağın başında mahrum bir yerdeyim görevim icabı yinede çok teşekkür ederim. işte bu sitede kurulan dostlukla rda hile hurda olmaması insanların gönüllerinin çok zengin olması ve başkalarını mutlu ederek mutlu olan insanların olması beni çok mutlu ediyor. Hepinize saygı ve sevgileri mi iletiyoru m çok teşekkür ederim

tolga uçar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Nisan 08, 2012, 11:24:16 ÖS »
Bir Allahın kulu 6. ve 8. resimdeki bıldırcınların cinsiyeti ni resimlerd en bilirse onu ayakta alkışlayacağım  8)  8)

ikiside  dişi Mahammet. ..

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Nisan 08, 2012, 11:26:50 ÖS »

Muhammet satan adam 6 ve 8. resimdeki bıldırcınların öncü bıldırcın olduğunu ve dişi olduğunu o nereye giderse diğerlerinin de oraya gideceğini beyaz yumurtladığını söyledi ama satan adamın kendisi palavracının öcüsüymüş en önde gideniymiş anladık ama geç oldu ;)

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Nisan 08, 2012, 11:29:36 ÖS »

ikiside  dişi Mahammet. ..

Niye  dişi neye göre dişi ?  :D

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Nisan 08, 2012, 11:31:36 ÖS »
Bunlar bende olanlar ikiside erkekti  :D

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Nisan 08, 2012, 11:31:46 ÖS »

Muhammet satan adam 6 ve 8. resimdeki bıldırcınların öncü bıldırcın olduğunu ve dişi olduğunu o nereye giderse diğerlerinin de oraya gideceğini beyaz yumurtladığını söyledi ama satan adamın kendisi palavracının öcüsüymüş en önde gideniymiş anladık ama geç oldu ;)

;D ;D ;D ;D ;D
Yuh be kardeşim palavranında bu kadar. Tam adamını bulmuşsun kardeşim. Arasan bu kadar sahtekarını bulamazdın. Demek öncü bıldırcınmış ;D ;D ;D ;D İyiki beyaz bıldırcını yokmuş, onada bunlar bıldırcının atası derdi.

Sedat Öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Nisan 08, 2012, 11:31:50 ÖS »
fatih kardeşim gerçekten çok üzüldüm malesef böyle sansarlar yüzünden memlekett e kimsenin kimseye güveni kalmadı artık sırtımızı duvara yaslamada n yürüyemez olduk, bu şerefsiz ticarette hile yapmanın en büyük günahlardan biri olduğunu bilmiyor mu?

kendi kaybetti, eğer hile yapmasaydı belki sen ondan daha çok alışveriş yapacaktın ama bir seferlik kazanç için ileride ki kazancını heba etti...

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Nisan 08, 2012, 11:34:58 ÖS »

Ne öncüsü hepsi renk mutasyonu :) Bir ara bendede vardı faklı renkler elde etmek için bir çok faklı eşleşme yaptım amerikan , japon ve beyazlar arasında onların eşleşmelerinden 5-6 farklı renk çıktı.Ama bu türlerde normal bıldırcınlar gibi önlerine bakılarak cinsiyet ayırt edilemiyo rdu ben normal bıldırcınları 15 günlükken cinsiyet tahmini yaparken bunlarda ise yetişkin olunca popolarından anlıyordum.O yüzden resimlerd en cinsiyetl eri anlaşılmaz dedim  ;)

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Nisan 08, 2012, 11:38:02 ÖS »
1-erkek
2-erkek
3-erkek
4-dişi
5-erkek
6-??? (Muhtemele n dişi)
7-erkek

Normal bıldırcının cinsiyeti ni anlamak kolay erkek dişi yazmışsın hadi bakalım 6 ve 8 in cinsiyeti ni bil  :D

8)

Valla 6 ve 8. resimdeki lerde anormal bıldırcın değil, önden değilde arkadan fotosu olsa bilirdim. Yazdık oraya kocaman k.çına bak diye

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Nisan 08, 2012, 11:39:09 ÖS »
Oohhh motorunad a s.çmış ;D ;D ;D ;D

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Nisan 08, 2012, 11:46:26 ÖS »
1-erkek
2-erkek
3-erkek
4-dişi
5-erkek
6-??? (Muhtemele n dişi)
7-erkek

8)

Valla 6 ve 8. resimdeki lerde anormal bıldırcın değil, önden değilde arkadan fotosu olsa bilirdim. Yazdık oraya kocaman k.çına bak diye

Bende anormal demedim zaten  ;D O renkteki bıldırcınlar resimlerd e cinsiyeti tam belli olmaz ama sen ustalaşmıssın  ;D Profil resmi olsa kesin bilirsin  ;D  ;D

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Nisan 08, 2012, 11:48:22 ÖS »
fatih kardeşim gerçekten çok üzüldüm malesef böyle sansarlar yüzünden memlekett e kimsenin kimseye güveni kalmadı artık sırtımızı duvara yaslamada n yürüyemez olduk, bu şerefsiz ticarette hile yapmanın en büyük günahlardan biri olduğunu bilmiyor mu?

kendi kaybetti, eğer hile yapmasaydı belki sen ondan daha çok alışveriş yapacaktın ama bir seferlik kazanç için ileride ki kazancını heba etti...
Haklısın tabi. Neyse eden bulur Canımız sağ olsun en azından ben acı gerçeği öğrendim bu adam kim bilir kaç kişiyi kandırdı o zavallılar şimdi dört gözle erkek bıldırcınların yumurtlam asını bekliyorl ardır benim gibi :)

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Nisan 08, 2012, 11:53:13 ÖS »
Bende anormal demedim zaten  ;D O renkteki bıldırcınlar resimlerd e cinsiyeti tam belli olmaz ama sen ustalaşmıssın  ;D Profil resmi olsa kesin bilirsin  ;D  ;D[/b]

:D :D :D Bak hala profil diyo olm profil mrofil anlaşılmaz... Dirak popofil fotosu lazım ;)

Muhammet Artvinli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Nisan 08, 2012, 11:56:39 ÖS »
He pardon yanlış anladım ben  :) Sonuçta benim dediğime geliyorsu n diğer resimdeki bıldırcınların önlerinden cinsiyeti belli oluyor ama o renktekil er olmuyor kesin çözüm popoları  ;D

Uğur ÖZTÜRK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Nisan 09, 2012, 10:44:41 ÖÖ »
Bu bıldıcınların 10 unun da erkek olma ihtimali var. Bazı erkekler 3-4 haftalıkken 4. resimdeki ne benziyor daha sonra netleşiyor. Tabiki en kolay ve kesin yöntem popofil  :D.

ERCAN YONCU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Nisan 09, 2012, 11:27:18 ÖÖ »
Fatih bey arkadaşların dediği gibi çoğu erkek.Net şekilde anlamak için (bıldırcınlar eğer 30 günlük ve üstü ise)popolarına bakın hafifçe bastırın eğer köpük şeklinde bir madde gelirse %99 erkek tir.

fatih mehmet demir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Nisan 09, 2012, 12:49:25 ÖS »
Fatih bey arkadaşların dediği gibi çoğu erkek.Net şekilde anlamak için (bıldırcınlar eğer 30 günlük ve üstü ise)popolarına bakın hafifçe bastırın eğer köpük şeklinde bir madde gelirse %99 erkek tir.

Ercan bey bunlar 30 günden küçük galiba popolarını kontrol ettim hiç bir şey çıkmadı. Ama arkadaşların söylediği gibi renklerin e bakılırsa hemen hemen hepsi erkek diyebilir iz benim için üzücü bir tecrübe oldu. Cevabınız için teşekkür ederim

AHMET BANCAR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Nisan 16, 2012, 04:01:33 ÖS »
Mevlüt Uysal beyin kesin çözümü söylemiş

Ahmet cemil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Nisan 16, 2012, 09:32:44 ÖS »
ilk bıldırcın aldıgım da benide kandırmışlardı
3erkegi  4 ay beslemiştim boşyere

Emre YILDIZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Mayıs 17, 2012, 11:23:52 ÖS »
Abi o değil satın almaya geldimi dişi erkek yarı yarıya getir alırız diyorlar bize satmaya geldimi ver erkek hepsini niye er(kek) biz kekiz ya hak var hukuk var nasıl ödeyecekler hakkını bunun.

Kemal AYDIN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Mayıs 18, 2012, 01:22:26 ÖÖ »
o bıldırcınlar 6 ve 8 numaralı. onlar cinsiyets izmi? bu kadar insan bilemedi   :-\

Emre YILDIZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Mayıs 18, 2012, 12:49:07 ÖS »
Abi bence 6 dişi 8 erkek gibi ama resimden ne kadar anlaşılır ki :D

serhattengiz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Kasım 27, 2012, 12:44:07 ÖÖ »
en sonunda admın kabul etti bizi  beşi erkek 5 dişi kakası koyu olursa erkek  koyu çizgilibeyaz olursa  dişi olur
saygılarımla  bu arada yavrulara  ilk gün suyuna 1 tane kesme şeker koy  bağısak  problemi yaşama..!!

Kemal_Uygur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Kasım 27, 2012, 01:03:25 ÖÖ »
Serhat Bey üyeliğiniz hayırlı olsun ancak cevap verdiğiniz konuların güncelliğine dikkat ederseniz seviniriz . Konuya en son cevap 6 ay önce verilmiş ve konu kapanmış.